Mida arvad viimasest numbrist?

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

baddmann kirjutas: Nimelt - faasani baasil kanalistele jahipidamise "ülesehitamine" Eestis oleks lihtne lahendus - justnimelt LIHTNE, kuigi kliimavöönd ei ole faasanile kõige sobivam ning ületalve elunemine vabas looduses pole mitte kindel fakt, vaid pigem loterii faasani jaoks. Kuid kunstlikult loodud faasanite asurkond võtaks kindlasti ära ökoloogilist nišši meie kohalikelt looduslikelt kanalistelt - tedrelt ja ehk ka metsiselt, tõenäoliselt kindlasti ka laanepüült ning ka nurmkanalt.
BM

Siin vaidleks küll vastu. See on fakt, et Lõuna-Eestist arvestades ca 400 km põhja pool Soomes elasid faasanid möödunud lumerohke talve väga ilusti üle. Meie kämpa lähedal talvitus üks ca 25-st linnust koosnev parv. Varahommikul, kui väljas oli 25 kraadi külma, oli hommikukohvi juues mõnus kuulata ärkavate kukkede rõõmsat kiremist. Aru küll ei saanud, et nad pakasest end väga häirida lasid. Kevade saabudes olid nad ilusad ümmargused sulepallid, nii et oleks tahtnud mõne kohe ahju pista :lol: Aga noh, kannatame sügiseni ära :wink: Nüüd minnes võtan kaamera kaasa, ehk saab mõne ka pildi peale.
Tetrede ja metsiste arvukus Soomes ikka kordades suurem kui meil siin. Talvel olin vahel Kuopio lähedal, Helsingist ca 450 km ülespoole. Seal nähtud tetrede parved tegid lausa kadedaks, kuigi seal talv palju karmim kui meil. Kohalikud jahimehed pole küll kurtnud, et faasan teistele lindudele nii kehvasti mõjuks.

Pähe laskmist ise ei poolda, kuna risk looma vigaseks lasta suur. Kirusin ennast päris pikalt, kui viljapõllus pea välja pistnud sokule pähe koputasin ja medaliväärse trofee ära rikkusin :evil: Piltidel näha olevad sarved kaaluvad koos olematu pealuuga 362 grammi.
sarved2.jpg

Sarved.jpg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Mart »

Jagan samuti Baddmann'i arvamust ja omalt poolt lisaks, et üks võõrliik, kährikkoer, tuleks meie loodusest välja juurida. Ehk siis maaspesitsejatel natuke kergem hingata. Ei taha väita, et kährikkoer nüüd üks ja ainus maaspesitsejatele survet avaldav tegelane on, aga üks suurimatest kindlasti. Seda enam, kui nad nüüd kõik ilusti vaksineeritud on ja praktiliselt ainukeseks nende arvukuse reguleerijaks jahimees. Juba praegu oleks vaja välja töötada projektid, mis kährikute arvukust piiraks. Niisama heast-peast ei pane jahimeest kährikut küttima, tehti ju seda ennemalt puhtalt tulusaamise eesmärgil, kui aga see faktor ära kadus, kadus ka huvi kähriku küttimiseks. Liigutama peaks praegu, aga mitte siis, kui juba hilja ja kährade arv on plahvatuslikult tõusnud. Pesakonnad ju suured 7 kutsikat ja enam, nii et praegu oleks vaja ennetavat kiiret reageerimist, enne kui hilja.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas baddmann »

Sa Mart too hästi soodsaid kastlõkse (puure) müüki :D

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas kakuke »

BM´ga ma selles osas ei nõustu, et looduskaitsealad nagu midag juurde tooks/toodaks. Juba Mati Kaal oli see tegelane, kes märkis jahindust liigile, kui kasuliku faktorit. Kui puudub mingis kohas huvi liiki majandada siis loogiline, et miks peaks selle pärast seal ka muretsema jne. Hetkel ju väga hästi näha, kuidas näiteks poldrialade kinnikasvamise tagajärjel linnud välja poole elama asuvad, kuidas Vainura paljud kährikud just kaitseala piirilt ülesse nopib jne. Keelates mingis kohas küttimise, hakkab seal kõik vohama, seal hulgas ka väikekiskjad.
Mardi välja hõigatud väikekiskjad on minu meelest ka ainult pool tõde. Teisest poolest tõest arvan, et pole huvitatud just jahimehed ise ja see on metssiga. Seda elukat pole ka just mitte vähe ja mina teda ei alahindaks teps mitte kanalistele neg mõjuna.
Jah, vaja oleks kastlõkse, mis maksavad nii vähe, et ei pea nutma, kui need ära varastatakse.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas baddmann »

Sa Kakuke võtsid minu jutust täiesti välja kõige pisema infokillu, seepärast kommenteerin: laanepüüle jahipidamist ei saa kahjuks kaitsealadel kuidagimoodi lubada juba EU nõuete pärast, isegi kui muud jahti konkreetsel kaitsealal lubatakse. Teatud kaitsekategooria lindusid ei või jahtida või kui siiski lubatakse, siis kindlasti mitte liigi kaitseks moodustatud kaitsealadel. Seepärast on kõigile võimalikele looduskaitsealadele kaitse-eeskirja ka sisse kirjutatud, et ala on moodustatud kõikvõimalike liikide, s.h ka laanepüü kaitseks, n.ö igaks juhuks. Ornitoloogide enamus, kaldun arvama, on seda meelt, et jahindus praegusel viisil (hobi+keskkonnaregulatsioon) võiks üleüldse olemata olla ja seepärast on siis oluline teha laanepüükaitsealasid.

Muus osas Kakukesega nõus ning täiendaks, et ka metsis kolib elama-mängima totaalse piiranguga aladest väljapoole, kus metsa raiutakse ja majandatakse mõistlikult - alusmetsastuv mänguala ei paku linnule enam huvi. Sommide metsise-tedrerohkus ei ole niisama säilinud, vaid seal tehakse nende liikide säilitamise ja jahilinnuna hoidmise huvides ikka tohutut tööd, nagu olen aru saanud - mängualade kaitsest kuni pesade linnukoerte abil ülesotsimiseni ja pisikiskjate eest lintide paigaldamiseni (häirivad rebast, aga nähtavasti mitte lindu) ja haisva seebi (!?)mahakraapimiseni (nähtavasti samuti peletab kiskjaid) välja. Ning Kakukese kommentaari baasil - Soomes ei ole metssiga kanalistele reaalseks ohuks, Eestis aga küll. Mardi väljahõigatud väikekiskjad on Eestis see osa probleemist ehk tõesti, mida me ise saame mõjutada. Metssiga me muidugi saaksime kah mõjutada, iseasi, kas me ka päriselt tahame. Väikekiskjad on aga mitte ainult metsalinnustiku pesitsemise mõjutajada, vaid ka toimetavad avamaastikul, kus metssiga niivõrd agaralt linnupesi juba oma vähesema kohaloleku tõttu otsimas ei käi.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas kakuke »

baddmann kirjutas:Sa Kakuke võtsid minu jutust täiesti välja kõige pisema infokillu, ...

Täitsa nõus. Muus osas olin nõus, sellepärast seda ei täiendanud, aga antud kaitsealade teema on asi, mis lihtsalt paneb mind oma lollusega põlema. See looduse kaitsmine on juba nagu kommunism, mis pikas perspektiivis ei pruugi jätkusuutlik olla. Vähemalt elu paljudes kohtades täna näitab, et see ei toimi tegelikult. Kõige suurem häda minu meelest on see, et kui kuskil nähakse,et see ei toimi siis jumala eest hoitakse ikkagi kümne küünega sellest olemasolevast korraldusest kinni ja ei painuta tunnistama endale, et see ei pea vett ja miskit vaja muuta. Muudatus on pigem see, et laiendatatakse haaret, lahti laskmata vanast.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas baddmann »

Kui nüüd looduskaitse ja muu keskkond on rohkem kokku koondatud, pean silmas Keskkonnaametit, siis ehk hakkab kunagi pead tõstma ka tegelik looduskaitsetegevuse efektiivsuse ja toimimise seire. Seni - vabandan, kui kellelegi liiga teen - on see toiminud küll minu hinnangul "ise teen ja ise hindan ja ise teen endale pai" põhimõttel, mis aga ....mnjah, mis tast ikka arvata.

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

Kas see ajakiri on kah pankrotis? Mina ei mäleta, millal viimase numbri sain, vist kunagi kevadel või suve algul, igatahes viimased kuud on pildilehevabad olnud. Äkki keegi on viimasel ajal ajakirja saanud?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Andrus M
Postitusi: 170
Liitunud: K Veebr 23, 2005 7:24 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Andrus M »

Huvitav, mis oleks see number kastlõksu eest, mis kastlõksu kaduma mineku korral meelehärmi eriti ei tekitaks?
Minu koduleht: http://andrusmuru.planet.ee
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas raindrenkhan »

Minu meelest augustis tuli küll ajakiri. Oktoobris peaks uus tulema.
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas volli30 »

Oktoober juba läbi a ajakirja ei kuskil :(
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas maris »

Ajakiri on väljas ja reklaamitellijale tuli juba kohale ka.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas SUURKOER »

Täna oli postkastis mul. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

Mida pole seda pole! Nagu ka eelmist numbrit ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Priidik Õun »

... võib-olla on postiljon haige. :wink:
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Vasta