Jahikantsel

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas honkomees »

jannuhellu kirjutas:....Ja ega mul pole vajagi et 50 aastased vanapapid mul sinna otsa ronivad,120 kiloste paksude jeepidega sõitvate jahimeeste jaoks peab muidugi korraliku palkmaja ehitama koos liftiga ehk ...

No-noh :twisted: 50-aastased pole vanapapid, käime edukalt päevad läbi koeraga ajus (isegi üle seitsmekümnene mees käib vahel ajus ja jala piiramas), ka soost saab mõni aivar00 taoline pooleteist-tsentneriline mees kuiva jalaga läbi, samas kui mitmed noored ei taha ei paar korda päevas ajama minna ja kardavad sood, et jalakesed märjaks saavad
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Beretta »

Aitäh hea sõna eest jannuhellult vanataatidele. Ühena üle viiekümneaastasena kingin tõdemuse "Barba crescit, caput nescit!"
Grumpy old man
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas sammal.habe »

äh, asi pole ju üldsegi selles, vanakesed!

teadagi võib jannuhellu sandistada elavaid puid - kui need tema maa peal asuma peaksid. tõsine eesti eramaaomanik on rääkinud, muidugi!
aga miks sellega avalikus veebiruumis eputama peaks? jahimeeste maine veel liigagi hea? ennasttäis kõnepruuk sinna juurde = Õige Eesti Jahimees...?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas baddmann »

Jannuhellu käib foorumit 2 nädala jooksul eemalt piilumas nüüd...

BM
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas valdo »

Jättes mõne härra (Jannuhellu) tühikargamise tähelepanuta, jätkaks juttu asjakohaselt kantslite teemal.
Sai siin kevadel samuti maha istutud ning kantsli ehitus ette võetud. Kaalusime mitmeid variante ja lahendusi, kuid lõplik valik langes laste aiamajakese kasuks, mis tundus sobivat suurepäraselt ka jahipukiks. Ka suutis tootja suht normaalse hinna sellele putkale tol hetkel välja mõelda, et kadus igasugune laudade ja naeltega jantimise tahe ära :).
Põrandapinna sisemõõdud on 1,6x1,5m, kõrgus 1,9m. Seina paksus 21mm. Maapinnast sai tehtud kuskil 3,5m kõrgusele. Originaalis oli ette nähtud 1 aken, aga lasime teha aknad kolmele küljele. Kogu puki kokkuladumine võttis 2 poolikut päeva.
Tulemusena valmis igati asjalik ja kultuurne kantsel, mida pole häbi näidata ka teistele:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas TiitR »

See viimane on väga kiire ja ilus variant tõesti, kuid olen tähele pannud, et paljud sellised "liinipealt" tulnud aiamajakesed on tehtud nö. poolkuivast materjalist, ehk mis mingi hetk kuivanuna, hakkab igasugu jama tekitama. Näiteks tean kahte tuttavat, kel taolised majakesed (küll maapeal), et just häirivaks saab mingil hetkel kiiva kuivav ja käginaga põrandasse jooksev uks, mis sulle passimisjahis kindlasti ei sobi :D
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas valdo »

Too onn oli tehtud kuivatatud materjalist ja sügisel kui ilmad niiskeks läksid, siis uks hakkas natuke raskemalt käima küll. Aga kuna see on suht kerge ehitus ning kapitaalselt seinalaudu üksteise külge naelutatud pole, siis aitas natuke siit-sealt uksepiitade liigutamine ja uks hakkas jälle käima.
Uks on neljast küljest raamis ja põrandapinnast kõrgemal, nii et vastu põrandat ei tohiks vast käima hakata...
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Pauli »

Päris edev, aga kuidas on lood akende suuruse ja kõrgusega? Pildilt tundub, et väiksevõitu ja võiks madalamal olla (vähemalt minu maitse jaoks), aga kuda sees istudes tegelikult tunne on?
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas valdo »

Akende kõrgust sai putka kokkuladumisel ise reguleerida. Ma panin sellisele kõrgusele nagu endale mugav oli. Samas sai ise otsustada, kas lahti käima hakkavad üles, alla või kõrvale. Akna suurus on 50x50cm, nüüd talvel tundub, et võiks isegi natuke madalam olla, nii 20...30x50 cm vms. Akendele on ilustuseks puuliistust rist ette pandud, häirib nähtavust ning see tuleks sealt akna pealt eemaldada. Aknaklaas on muidu ühes tükis.
Sees istuda pole minu meelest väga viga, tuul kuskilt sisse ei puhu. Natuke häirib see, et laudpõrand kumiseb kui palju trampida, siin tuleks veel mingi lahendus välja mõelda...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Joosep Käba »

valdo kirjutas:Akende kõrgust sai putka kokkuladumisel ise reguleerida. Ma panin sellisele kõrgusele nagu endale mugav oli. Samas sai ise otsustada, kas lahti käima hakkavad üles, alla või kõrvale. Akna suurus on 50x50cm, nüüd talvel tundub, et võiks isegi natuke madalam olla, nii 20...30x50 cm vms. Akendele on ilustuseks puuliistust rist ette pandud, häirib nähtavust ning see tuleks sealt akna pealt eemaldada. Aknaklaas on muidu ühes tükis.
Sees istuda pole minu meelest väga viga, tuul kuskilt sisse ei puhu. Natuke häirib see, et laudpõrand kumiseb kui palju trampida, siin tuleks veel mingi lahendus välja mõelda...


Mis seuke vigur maksma läheb kui 2-3 korraga võtta?
Kust hinda uurida?
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas valdo »

Mis seuke vigur maksma läheb kui 2-3 korraga võtta?
Kust hinda uurida?

Mina hankisin omale Võrumaalt Kapa Puidust, http://www.kapapuit.ee. Hinna üle sa pead ise seal siis natuke läbirääkimisi pidama. Kui lisaaknaid tahad, siis see tuleks neile kah selgeks teha, sest originaalis on neil ainult üks aken küljepeal. Hind tuli tol hetkel koos lisaakendega odavam kui neil seal kodulehel välja pakutud hind.
Selle majakese nimi oli vist NETE.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas andrus »

"Villa" moodulmajake oleks just sobiv paksudele,laiskadele jeebi meestele,seal saab rahus all korrusel juua ja l.tse panna nin üleval vahelduseks jahti pidada. :D
jahismurf
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas TiitR »

andrus kirjutas:"Villa" moodulmajake oleks just sobiv paksudele,laiskadele jeebi meestele,seal saab rahus all korrusel juua ja l.tse panna nin üleval vahelduseks jahti pidada. :D

:mrgreen: (y)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas TiitR »

valdo kirjutas:
Mis seuke vigur maksma läheb kui 2-3 korraga võtta?
Kust hinda uurida?

Mina hankisin omale Võrumaalt Kapa Puidust, http://www.kapapuit.ee. Hinna üle sa pead ise seal siis natuke läbirääkimisi pidama. Kui lisaaknaid tahad, siis see tuleks neile kah selgeks teha, sest originaalis on neil ainult üks aken küljepeal. Hind tuli tol hetkel koos lisaakendega odavam kui neil seal kodulehel välja pakutud hind.
Selle majakese nimi oli vist NETE.

Kui sellelt lehelt, siis viimane "MARI" sobiks vaat et paremini - odavam ja ega sa sellisest aknast ikka ei lase nagu originaalis on :D pms. mina laseks sellise majakese üldse ilma akendeta kohale tuua, s.t. et ainult akna augud on sees ja siis tuuniks ise vajalikud/asisemad aknad/luugid ette.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas andrus »

jannuhellu kirjutas:korralik redel on puudu jah see ajutine ronimis sitt sai tehtud ainult selleks et puu otsa saada ehituse ajal,küll kevadel kui loomad harjuvad ja ilmad paremaks lähevad siis teen sinna ikka korraliku trepi.Ja ega mul pole vajagi et 50 aastased vanapapid mul sinna otsa ronivad,120 kiloste paksude jeepidega sõitvate jahimeeste jaoks peab muidugi korraliku palkmaja ehitama koos liftiga ehk ,minule kõlbab ka selline ja oma töö teeb ta samamoodi ära kui kellegi 10 000 maksev ehitis või vaidlete vastu? 6,5 meetrit piisav kõrgus,tuulega oskasin arvestada et ei puhu söödakohta vaid sealt minu poole vähemalt 2kuu jooksul 3/4ndikku päevadest nii oligi ..Kas see on siis teine asi kui ehitatakse pukk ja võetakse eest paar puud maha et seasööda kohale näeks ilusti lasta nagu siin eelmistel lehekülgedel juttu oli? OLete ikka erilised rohelised küll siin,saaks ainult vinguda....mis ma oleks siis ristpalkidest korraliku joomaurka ehitama põlluäärde kus küte sees ja saaks mõned litsid tuua ?jahikantsel on ju sellekst et pidada varitsusjahti kõrgistmelt.Ei oma tähtsust milline see kantsel on või kuidas ja kuhu ehitatud.Peaasi et oma töö ära teeb.Selliseid puude otsa ja külge ehitatud jahikantsleid on massiliselt minge liikutage endi pakse ***** natuke oma jahimaadel.Pole põhjust siin viriseda.

Ilusat Jahti!



Just nimelt sai meilgi ehitatud freespalgist kantsel soojustatud ja tehtud.Ja seda just selleks,et peale meid saaksid ka tulevikus teised seal jahti pidada.Aga sinu ehitises julgen kahelda, kas see paari aastat vastu peab.
jahismurf
Vasta