Naised saunas ehk surevad loomad

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas kakuke »

Ise vaatasin eile sama moodi Võrumaal, et metsa all kitsed kenasti suutnud välja kraapida omale magamisasemed ja toidu. Tegelikult kui aus olla, siis muretsen hetkel rohkem rebase, kui kitse pärast. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas aivar00 »

Pole neil rebastel-kähradel ka suurt viga midagi. Marutaud neid enam ei võta, nüüd siis taevataat pani külma ja nälja lisaks kärntõvele repsidele karistuseks. Samas kui kevad tuleb ja kitsekorjused hakkavad sügava lume alt välja sulama on ellujäänutel suur pidu. Nuumata saavad ennast nendega päris hästi.
Samas ei saa mina aru sellest halamisest meedias- üle mitme aasta väljas normaalne talv.
Viimaste aastate vihmased ja vähese lumega talved on meid väga mugavateks teinud. Ja siis halatakse, et näe soojade talvedega on tekkinud loomade uputus. Nüüd lihtsalt võtab loodus oma- haiged ja nõrgad praagitakse lihtsalt välja. Loomulikult on iga jahimehe unistus saada iga jahikäiguga käsi "valgeks", aga see ei pea nii olema.
Aga loomadele talvel metsa süüa viia- minu arvates see oli nõuka ajal ja on ka tänaseni jahimehe püha kohus. Millistes koguste- too aga iseküsimus.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas Joosep Käba »

rajaleidja kirjutas:tingimused praegu. Mina ütleksin, et meil on praegu sigadel isegi rohkem õnne, kui enne paksu lund. Siga niisama lihtsalt kütiliinile välja ei tule ja koerad ei jõua lõputult nendega sees tiirutada. Nädalavahetusel sai liigutud suurema kuuse metsas ja seal pole lumi midagi paks.


Sama metsa servas ees seistes astusin peale aju lõppu metsa alla asju toimetama. :D
Lund tiheda kuusiku all ca 20-30cm mitte rohkem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas kakuke »

aivar00 kirjutas:Pole neil rebastel-kähradel ka suurt viga midagi. Marutaud neid enam ei võta, nüüd siis taevataat pani külma ja nälja lisaks kärntõvele repsidele karistuseks. ...

No minu mure oli ennekõike sellest ajendatud, et võtad söödatiirule püssi kaasa, et lasta möödaminnes mõni rebane, aga põle teist. :(
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas andrus »

Kakuke,siis on aeg hakata varestega tegelema. :wink:
Ma nüüd olen ära proovinud selle asja.Nii kujude kui kulliga(kulli tegin ise,ei raatsinud seda 1200.- osta.Välja näeb küll nagu tuunitud jänes aga töötab).Täiesti uskumatu,kui oled ikka hästi maskeeritud on tulemus garanteeritud.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:No minu mure oli ennekõike sellest ajendatud, et võtad söödatiirule püssi kaasa, et lasta möödaminnes mõni rebane, aga põle teist. :(

Kakuke, kui soovid rebast kiusata, siis üks suur ja väga ilusa kasukaga on kaardil näidatud kohas 8)
Pilt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:No minu mure oli ennekõike sellest ajendatud, et võtad söödatiirule püssi kaasa, et lasta möödaminnes mõni rebane, aga põle teist. :(

Sama siin, pole mitu nädalat enam rebast näinud,
valetan, töö juures nägin ca 300-400 m peal, see võttis ka kohe kiiruse sisse, ehkki olin rõõmsalt ilma püssita :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas:Kakuke, kui soovid rebast kiusata, siis üks suur ja väga ilusa kasukaga on kaardil näidatud kohas 8)

Minna Tartust Suure-Jaani valda Jaska külla rebast salaküttima, mnjaa, nii hull asi vist veel pole. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas tony »

Huvitav,kas hr.Hõbemäe teeb oma tähelapanekuid kontori laua tagant või käib ta metsas ka?Eilegi metsas käies märkasin mitmel pool puude all sigade poolt tuhnitud pinnast.Maapind lume alt pehme,lumi tuhkjas ja sigadel pole hetkel viga midagi.Jooksid teised üle metsasihi sellise kiirusega,et omal oli pihtasaamisega probleeme.Kusjuures ei kasutanud nad mingeid vanu radu vaid jooksid sealt kust heaks arvasid.Nagu Rajaleidja kirjeldas,sead istusid ainult noorte kuuskede all ja kuulasid koera haukumist.
Kitsedki tunduvad hetkel veel jõulised olevat ja ühtegi surnud kitse meil leitud pole.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas eros »

tony kirjutas:Huvitav,kas hr.Hõbemäe teeb oma tähelapanekuid kontori laua tagant või käib ta metsas ka?Eilegi metsas käies märkasin mitmel pool puude all sigade poolt tuhnitud pinnast.Maapind lume alt pehme,lumi tuhkjas ja sigadel pole hetkel viga midagi.Jooksid teised üle metsasihi sellise kiirusega,et omal oli pihtasaamisega probleeme.Kusjuures ei kasutanud nad mingeid vanu radu vaid jooksid sealt kust heaks arvasid.Nagu Rajaleidja kirjeldas,sead istusid ainult noorte kuuskede all ja kuulasid koera haukumist.
Kitsedki tunduvad hetkel veel jõulised olevat ja ühtegi surnud kitse meil leitud pole.
Oleneb kus kandi mees oled.Meil on ikka maa väga külmund(ca 20 sm) :cry: .Aga arvan ka, et sead saavad veel hakkama (y) .Kraavikaldad ja raba suht kergesti songitav.Aga söödal küll nad meil käia ei taha,kuigi jälgi on palju :M .Kuda teistel?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas rajaleidja »

eros kirjutas:Aga söödal küll nad meil käia ei taha,kuigi jälgi on palju :M .Kuda teistel?

Järelikult saavad metsast oma toidupoolise kätte ja nälg veel majas ei ole.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas andrus »

See ju näitab lihtsalt seda,et hetkel metsa all toidu otsimisele kulutab ta vähem energiat kui söödale ja tagasi jõudmisele.Lihtne ju. :wink:
jahismurf
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas plaaster »

Mitte, et ma oleks ebaeetiline aga:

Jahieeskiri § 1
(19) Hundile võib pidada peibutus- või varitsus- või hiilimis- või ajujahti ning jahti piirdelippe ja jahikoera kasutades 1. novembrist 28. veebruarini.
(20) Ilvesele, välja arvatud kutsikatega emailvesele, võib pidada peibutus- või varitsus- või hiilimis- või ajujahti ning jahti jahikoeraga 1. detsembrist 28. veebruarini.
(23) Metsseale võib jahti pidada aastaringselt, sellest:
2) ajujahti ning jahti jahikoeraga, välja arvatud hagijaga, 1. oktoobrist 28. veebruarini;
3) põrsastega emisele varitsus- või hiilimis- või ajujahti ning jahti jahikoeraga, välja arvatud hagijaga, 1. oktoobrist 28. veebruarini.

Kui nüüd kevadel või mõnel muul aastaajal tekitatud ulukikahjustuste eest tullakse kompensatsiooni nõudma, siis ei huvita ühtegi kahjunõude esitajat ning veel vähem kohtuorganeid see, et lumi oli paks ja oli ebaeetiline jahti pidada.

Eile jõudis minu kõrvu eriti imelik lähenemine kus näiteks koertega seajaht pannakse lukku kuna loomadel on raske liikuda, samas ajujahti võib pidada! Tule taevas appi!!!
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas eros »

andrus kirjutas:See ju näitab lihtsalt seda,et hetkel metsa all toidu otsimisele kulutab ta vähem energiat kui söödale ja tagasi jõudmisele.Lihtne ju. :wink:
2001-2002 Talv oli Eestis ka väga külm ja palju väiksema lumega.See talv oli sigadele palju raskem,aga ka siis ei käinud sead meil söödal,kui ajust nad tabasime olid peenikesed nagu diplomaadikohvrid :cry: ,mõned ka juba nälga surnud, aga ikka söödal ei käinud :M :M :M
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Naised saunas ehk surevad loomad

Postitus Postitas Aihn »

kakuke kirjutas:
aivar00 kirjutas:Pole neil rebastel-kähradel ka suurt viga midagi. Marutaud neid enam ei võta, nüüd siis taevataat pani külma ja nälja lisaks kärntõvele repsidele karistuseks. ...

No minu mure oli ennekõike sellest ajendatud, et võtad söödatiirule püssi kaasa, et lasta möödaminnes mõni rebane, aga põle teist. :(


kuule kakuke sellest, et rebast nähe pole pole loodus ega raske ilmastik syydi... syydlase sa näed ära siis kui peeglisse vaatad:D :D

aga jhh põldudel on rebast näha harva... aga metsades on nende liikumis jälgi näha kyll päris palju... ehk on siis metsas liikumine ja toiduleidmine neil kergem...
kutsikas
Vasta