Sellier&Bellot

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Ats »

See kogemus tõesti olemas, et S&B jookseb lappi ja mitte ainult minul, samuti jätab täpsus võrreldes Sako moonaga soovida.
Pole looma, pole probleemi!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas aivar00 »

Seda papist :lol: märklehtsiga lasti niidetud rohuga laskepaigas meie jahimaja juures. Mingit planku, rohukõrsi ja muid takistavaid tegureid ei olnud. Tabamiskoha taga puudus samuti märklehe puitsõrestik. Ise kaldun arvama, et tegu oli lihtsalt miskit pidi praakpadruniga. Muidu oma praktikas ei ole kunagi kohanud vintraudse relva puhul kuuli lappi lendamist. Sileraudse puhul aga küll. Sama fenomeni üle avaldas imestust ka Waldu- :lol: tema agiteerimise tulemusel too väike "laskevõistlus" ka ette võeti.
Et nüüd sellepärast moon kohe 100% kõlbmatuks tunnistada- mina küll ei julge. Lihtsalt minu "kusti" seedis kõige paremini Lapuat. Seetõttu ka muudest "tõugudest" loobusin. Ja hind oli kah praktiliselt ühte auku.
Asjaolu, et S&B rohkem ei lõhu kui teised kuulid- seda ma ei olegi väitnud. Mainisin enda postituses, et tegemist oli kerge ja kiire lennuga poolmantliga- minu tähelepanekute järgi sellised lõhuvadki rohkem kui rasked ja aeglased kuulid. Samas 9,3*62 poolmantlit ei ole trehvanud antud firma omi müügil nägema. Huvi pärast oleks karbi ajanud läbi raua :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Sarvik »

aivar00 kirjutas: Muidu oma praktikas ei ole kunagi kohanud vintraudse relva puhul kuuli lappi lendamist.


mul see vindikuuli lappilendamise isiklik kogemus olemas omalaetud padruniga.....243 ja üliraske ja ülipikk 6,8g lapua scenar.....ilmselt mittepiisav twist ...samas 5,8g lapua scenar jookseb normaalselt...:M
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
alotomson
Postitusi: 25
Liitunud: N Jaan 22, 2009 4:21 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas alotomson »

to aivar00: S&B poolmantel 9,3x62 on ühes jahipoes täitsa olemas.
Ise kasutan muidu 30-06 11,7 poolmantlit antud firmalt ja mingeid lappi lendamisi ja täpsuse probleeme pole enda tsehhi püssis kogenud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas aivar00 »

Nüüd on jah siginenud müüki S&B ja ka Lapua 9,3*62. Eks millalgi kui Jahipauna satun, siis võtan karbi ligi ja proovin järgi. Sama ka Lapuaga teha vaja.
ikka lõbusalt
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas vidrik »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
See kui lappi läheb viitab nagu sellele et vale raskusega kuul...

Vot sellest mõttesähvatusest ma küll aru ei saanud :M
Lastes 50 meetrilt tehases laetud moonaga ja 20 padrunise karbi kohta 1 läks lappi :M - tea kas sattus vale raskusega kuul sellel ühel padrunil olema :lol: :lol: :lol:
Küll targemad kommenteerivad :lol:


tjah ma ei teagi kas kohe sündisid vaimukana või oledgi selline mees mine tartu mnt küti ärisse ja küsi seal sõjas sõdinud mehe käest kuidas ja millest lappi kuulid lendama hakkavad.Eesti sõjaväelastele toimetasid koalitisooniväed spetsiaalselt laskemoona sest twist ja kaal paneb asja paika.Hari ennast
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas TiitR »

vidrik kirjutas:
aivar00 kirjutas:tsiteerin:
See kui lappi läheb viitab nagu sellele et vale raskusega kuul...

Vot sellest mõttesähvatusest ma küll aru ei saanud :M
Lastes 50 meetrilt tehases laetud moonaga ja 20 padrunise karbi kohta 1 läks lappi :M - tea kas sattus vale raskusega kuul sellel ühel padrunil olema :lol: :lol: :lol:
Küll targemad kommenteerivad :lol:


tjah ma ei teagi kas kohe sündisid vaimukana või oledgi selline mees mine tartu mnt küti ärisse ja küsi seal sõjas sõdinud mehe käest kuidas ja millest lappi kuulid lendama hakkavad.Eesti sõjaväelastele toimetasid koalitisooniväed spetsiaalselt laskemoona sest twist ja kaal paneb asja paika.Hari ennast

...
Viimati muutis TiitR, R Apr 16, 2010 1:16 pm, muudetud 1 kord kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas rajaleidja »

vidrik kirjutas:
aivar00 kirjutas:tsiteerin:
See kui lappi läheb viitab nagu sellele et vale raskusega kuul...

Vot sellest mõttesähvatusest ma küll aru ei saanud :M
Lastes 50 meetrilt tehases laetud moonaga ja 20 padrunise karbi kohta 1 läks lappi :M - tea kas sattus vale raskusega kuul sellel ühel padrunil olema :lol: :lol: :lol:
Küll targemad kommenteerivad :lol:


tjah ma ei teagi kas kohe sündisid vaimukana või oledgi selline mees mine tartu mnt küti ärisse ja küsi seal sõjas sõdinud mehe käest kuidas ja millest lappi kuulid lendama hakkavad.Eesti sõjaväelastele toimetasid koalitisooniväed spetsiaalselt laskemoona sest twist ja kaal paneb asja paika.Hari ennast

Aivar, kuidas sa siis aru ei saa :VS :VS :VS Sellest 20st padrunist oli sul ju 19 koalitsioonivägede poolt saadetud spetsiaal moon ja üks tavaline tehase toodang. Elementaarne, et need 19 lappi ei lenda :roll:
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas 22LR »

Kasutan S&B 6,5x55 pea 15 aastat ja pole veel ühtki kuuli lappi saanud.Samas Norma täpsusmoon (Diamont Line jne.) loobivad 100m peale ca 20cm .Asi twist` is ja kuuli kaalus nagu targad mehed juba ütlesid .Täpsuse suhtes minul küll S&B moonale etteheiteid pole .Kasutan seda ka 222REM-ga ,tehtud ca`800 lasku ,seni kõik OK.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Pikk »

Võimas, suur maailmasõda, võiks lausa ütelda et III maailmasõda käimas, tuhanded mehed ja tehnika llikumas ja aktsioonis, ning äkki suur tagasilöök koalisatsioonivägedes, suurim olemasolev üksus on sunnitud tagasi tõmbama lahingutest, küsimus ei ole meeste võimes, kus sa sellega, mehed nagu metsapullid ainuüksi pilguga võtavad tallibi maha, aga moon on vale. Aga NATO logistikud ei ole ka sita pealt riisutud mehed, koheselt tehakse muudatus olemaolevates tarneahelates, transportlennukid teevad vahemaandumise ämaril et peale korjata uus moon, mis sobib nii hästi suurima väekontigendi kasutuses olevatesse relvadesse, rääkimata sellest et kõik bürokraadid koheselt akseptivad otsuses lisada uus tarnija olemasolevasse varustusnimekirja, onju see nagu reedeõhtune poenimekiri supermarketis, üks rida rohkem või vähem mis vahet.


Disclaimer: see oli iroonia igasugu kergeusklike arvel, mitte aga mingil juhul naeruvääristamine meeste arvel kes oma elu hinnaga kaitsevad poliitikute lubadusi
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas aivar00 »

Mis siis ikka mul kui :VS :VS :VS üle jääb- lähen ja palun alandlikult ühel Tartu mnt. asuva kaupluse sõjamehel mulle selgeks teha fenomeni- 20-st tehasepadrunist 1 kuul lendas lappi :M
Iseenda :VS mõistusega nagu juba mainisin :lol: tegin järelduse juba ammu- lihtsalt see padrun oli tehases vigaselt laetud- maakeeli öeldes sattus praak olema :lol: :lol: :lol:
Kui oleks tegemist enda laetud moonaga- siis teine jutt.
Aga eneseharimise vastu ei ole mul küll midagi :lol: :lol: :lol: - peaasi, et ikka tarkust juurde tuleks. Inimene kelle arvates on olemas ainult "kõiketeadvad" sõjamehed ja ülejäänud on ainult :VS :VS :VS - sellise "mõttemaailmaga" inimesest on minul lihtsalt kahju...
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei pretenteeri küll mingile absoluutsele tõele!Tõsisemalt rääkides,mis võis selle ühe kuuli lapiti ajad? Kui püss on korras(teised 19 ju jooksid õieti) siis moona poole viltu vaadata :M ,sellisel juhul milline see kuul peaks olema ,et kuuli lappi viskab? Minu mõistuse järgi saaks see võimalik olla ainult siis ,kui kuul on nii palju peenem ,et kukub lihtsalt rauast läbi ,seda aga vist keegi ei usu.Rohu kogus natuke siia v sinnapoole seda ka kindlasti ei põhjusta.Jääb üle vaid kaks võimalust-rikožett v oli see lapiti auk seal enne.Rikožett võis väga hõlpsasti tekkida mõnest rohukõrrest ,mida tähele ei pandud ,või siis lausa kokkupuutest maa v kaitsevalli prussiga,mis nagu kogemused tiirus näitavad ,ei ole ka sugugi välistatud.Suure püüdlikuse juures ikka mõnel mehel juhtub :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas kakuke »

Kui kuul maast või kuskilt mujalt tuleb, siis tavalislet on lehes ka palju muud sodi (kuulitükid ennekõike).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas Veix »

Kuul lendab lappi ka siis, kui ta on läbimõõdult suurem, st torus tihedam kui peaks. Samas kuulide ebatäpsed läbimõõdud põhjustaksid kindlasti ka hajuvust märklehes, kui seda üldse on sellisel juhul võimalik tabada.
Minu kogemustes selle moonaga, pole nagu hajuvust ega lappi minekut ette tulnud.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sellier&Bellot

Postitus Postitas gunnar »

kult kirjutas:Ei pretenteeri küll mingile absoluutsele tõele!Tõsisemalt rääkides,mis võis selle ühe kuuli lapiti ajad?


Ebakvaltiteetne kuul ? Välismõõdud ok aga võibolla oli südamikus kuskil servas õhumull tina asemel... Tsentrist väljas ühesõnaga. Lihtsalt spekulatsioon.
Vasta