Külakoerad

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

Aga,et siis milleks te siin siin nüüd sellistest asjadest rääkima peate?? :M See vist ikka ei ole asi millega terve eesti ees kekkamas käia.
Pealegi ei ole koerad kohe mitte üks teps süüdi selles,et nende omanikud on ikka erilised uroodid.Las see hukkamine ikka olla viimane asi ja ennekõike tuleks teha nende omanikele "asi" selgeks.
Isiklikult olen käte ja jalgadega selle vastu,et lubataks taas jahimeestel omakohut läbi viia.See süsteem EI TOIMI.
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas jorr »

Selle pika koerdeteema võiks kokku võtta aint paari sõnaga,jutt koerdeteemal on tühi mulin ja ei vii kuhugi välja.Paljud kirjutajad on noored jahimehed ja mõtlevad ikka maailma parandada,kui see pole võimalik ju.Kuna olin ka nõuka ajal pikka aega jahimees,siis tean paljusid juhtumeid,kuidas siis asi toimis.Kuna siis oli koerte häävitamine jahimeestele lausa kohustuslik ja ka midagi erilist ei suudetud ära teha,siis pragune kära,selle paratamatu teema ümber võtab pigem muigama.Karjuge kõvasti,hästi kõvasti,ehk keegi kuuleb,kuid koerdejama toimib maal edasi.Võtame näiteks maal elava jahimehe kes ka koeri omab ja nagu foorumiski keegi kiidab,et ilma koerteta polegi jahimees.Kuna jahiline ise metsloomi kogu aeg toidab ja koerde murdmisest väga teadlik on,siis peab ta oma hoolealuseid korralikult ketis,või kinnisel hoovil.Aga kevdine aeg ja juhtub nüüd kuskil koerapulm olema,siis võib ketikoer kõige kuudiga pulma minna,kuigi tavaline on,et tõmbab keti katki või kaelarihma ja kaob.Peremeest võime ju süüdistada(tavaline lugu),talle trahvi teha,kuid asja selliselt ei kaota.Ja neid lahtiselt hulkuvatest külakrantsidest ma parem ei räägigi.Isegi sülekoer saab praegu kitse metsast kätte.
noorus on ilus aeg
tünn
Postitusi: 5
Liitunud: E Nov 03, 2008 3:53 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas tünn »

Jõudu !

Enne kui hakata "maailma parandama" st seadusi ümber tegema ja koera jahiulukiks muutma peaks proovima ikka kehtivates raamides hakkama saada.
Kui keegi näeb iga kord metsas ulkuvat koera siis peaks ju olema võimalik seda ka jäädvustada. Preagu vist keegi ei lähe ilma telefonita (mõni telefon teeb tänapäeval isegi filmi!!!!) metsa ja ei ole ka väga suur õnnetus foto massin kaasa haarata. Selge see, et iga jummala kord materjali jäädvustamine ei õnnestu aga kümnest korrast ühel ehk ikka. Ei ole vaja dna proovi ja seitset tunnistajat !
FOTOJAHT hulkuvale koerale lubatud aasataringselt, kasulik ka KOV eelarvele :mrgreen:

KINDLAT KÄTT !
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

jorr kirjutas:Selle pika koerdeteema võiks kokku võtta aint paari sõnaga,jutt koerdeteemal on tühi mulin ja ei vii kuhugi välja.Paljud kirjutajad on noored jahimehed ja mõtlevad ikka maailma parandada,kui see pole võimalik ju.Kuna olin ka nõuka ajal pikka aega jahimees,siis tean paljusid juhtumeid,kuidas siis asi toimis.Kuna siis oli koerte häävitamine jahimeestele lausa kohustuslik ja ka midagi erilist ei suudetud ära teha,siis pragune kära,selle paratamatu teema ümber võtab pigem muigama.Karjuge kõvasti,hästi kõvasti,ehk keegi kuuleb,kuid koerdejama toimib maal edasi.Võtame näiteks maal elava jahimehe kes ka koeri omab ja nagu foorumiski keegi kiidab,et ilma koerteta polegi jahimees.Kuna jahiline ise metsloomi kogu aeg toidab ja koerde murdmisest väga teadlik on,siis peab ta oma hoolealuseid korralikult ketis,või kinnisel hoovil.Aga kevdine aeg ja juhtub nüüd kuskil koerapulm olema,siis võib ketikoer kõige kuudiga pulma minna,kuigi tavaline on,et tõmbab keti katki või kaelarihma ja kaob.Peremeest võime ju süüdistada(tavaline lugu),talle trahvi teha,kuid asja selliselt ei kaota.Ja neid lahtiselt hulkuvatest külakrantsidest ma parem ei räägigi.Isegi sülekoer saab praegu kitse metsast kätte.



Aga kas oskate tuua siis konkreetse näite tänapäevasest olukorrast, kus on keegi püüdnud asja lahendada? Võibolla ongi asi jäänud selle taha, et kõik räägivad, et see pole võimalik ja siis polegi keegi tegelikult proovinud.
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

andrus kirjutas:Aga,et siis milleks te siin siin nüüd sellistest asjadest rääkima peate?? :M See vist ikka ei ole asi millega terve eesti ees kekkamas käia.
Pealegi ei ole koerad kohe mitte üks teps süüdi selles,et nende omanikud on ikka erilised uroodid.Las see hukkamine ikka olla viimane asi ja ennekõike tuleks teha nende omanikele "asi" selgeks.
Isiklikult olen käte ja jalgadega selle vastu,et lubataks taas jahimeestel omakohut läbi viia.See süsteem EI TOIMI.


Ja kas see on kekkamine kui püüan suurt probleemi lahendada?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

Ei kindlasti mitte :D
Ma siin pidasin silmas neid postitusi kus "keegi ei kuule ega näe"
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas aivar00 »

Andruse ütlemine oli minu arvates adresseeritud Jyrile :M
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas jorr »

Kuule lp. Hallivatimees,sa arvad vist,et alles sina leidsid selle jama.Ütleks nii,et see koertejama oli enne mind ja jääb ka peale mind ja sind alles.Lahendada on seda proovinud juba mitu valitsust,kui asi on nagu on.Targutada asja ümber võib ikka,kuid lahendada seda pole minu arvates võimalik.Kas kaotada metsloomad või koerad-kassid,no kumba pakud?
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Trahv ei ole alati lahendus.Paljude hulkuvate koerte omanikud on siiski ka eluheidikud ja mis trahvi sa seal teed.Nagu nii jääb maksmata.Sellistel juhtudel tuleks vast ikka muud moodi käituda. :M

Trahv muidugi ei aita, aga kui võtta ära selliselt heidikult sots bokiraha, mida kov talle maksab, see juba mõjuks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

Mis jura sa jorr ajad??Vaatame siis nüüd natukene soome,rootsi poole.....seal sellist jama ei ole.Selline süüdimatu ja pohhuistlik suhtumine loomadesse ja asjadesse on tulnud kaasa vene korraga.
Vat ei ole mina näinud kuskil sellist hulkuvate koerte- kasside armeed nagu meil on ja ei tapeta neid kah kohe esimesel võmalusel.
Nii kaua kui inimeste endi suhtumine oma lemmikutesse ei muutu pole tõesti kuskilt lahendust näha.Ja siin tulevadki mängu kohalikud omavalitsused.Kes siis vastavlt hetke olukorrale peavad tegutsema,trahvima või leidma muu lahenduse loomapidamise keelamise või millegi muu näol.Aga selline suhtumine,et oh ah mis me ikka teha saame ei kõlba nüüd küll isegi mitte nende samuste hulkurite tagumisse otsa. :VS
Kakuke sul mõte juba liigub õiges suunas :wink:
jahismurf
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

maakas
17.03.2010 08:09

Kas keegi teab nimetada mõnda arenenud Euroopa riiki, kus pooletoobised penikusetajad lubavad oma penidel vabalt ringitõllerdada??? Ühte arengumaad küll teame - Eesti, kas keegi oskab mõnda arenenud riiki nimetada??? Jahimehed - tehke nendest penirajakatest metsad tühjaks! EDU Teile!

Tonisee2
17.03.2010 09:08

Vaata aga, nüüd on rahva jutus muutus leidnud aset!

Mitte hirmus kaua aega tagasi kirjutasid Eesti lehed ja rääkisid teleuudised, et Kullengal lasti kaks põllu peal jooksvat koera maha.
Artiklil aadressiga http://www.postimees.ee/?id=89074 oli sadu kommentaare. Siis oli valdava enamuste kommentaaride sisuks kommenteerijate hukkamõist a'la "vastik ärimees mõrvas julmalt talupere laste lemmikud". Kahjuks Postimees enam kommentaare ei säilita, võibolla leiavad huvilised samade uudiste kommentaarid näiteks Delfist...

Nüüd loen ma, et "pooletoobised penikusetajad" ja kuidas ometi ei suudeta koeri metsas jooksmast hoida. Trahvi!
Siiski tundub, et ka "opositsioon" on esindatud: "jahimehed-kitsepeded"...

Rohkem järjekindlust, kommenteerijad! Või kui järjekindlust ei saa praegusel juhtumil kuidagi lubada, siis vähemalt kainet arutlevalt mõtet. Võib ju ka olla, et toona olid põhikommenteerijad koertes inimese eksistentsi mõtet leidvad inimesed ning täna kirglikud jahimehed. Mine võta kinni...


Toon siis näiteks paar asjalikku postitust mida kommenteeriti minu jutu peale Pärnu Postimehe artikli peale. Niiet kui juba inimesed kes pole jahimehed toetavad sellist ideed siis peaks jahimehed juba kõik kahe käega asja poolt olema. Lihtsalt ongi vaja suure rahvamassi toetust küll siis tulevad muudatused kah!
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

jorr kirjutas:Kuule lp. Hallivatimees,sa arvad vist,et alles sina leidsid selle jama.Ütleks nii,et see koertejama oli enne mind ja jääb ka peale mind ja sind alles.Lahendada on seda proovinud juba mitu valitsust,kui asi on nagu on.Targutada asja ümber võib ikka,kuid lahendada seda pole minu arvates võimalik.Kas kaotada metsloomad või koerad-kassid,no kumba pakud?


Loomulikult võib vanematele meestele tunduda, et mis ma nolk tulen siia targutama, kuid siiski keegi ei suuda tuua konkreetset näidet miks see ei peaks õnnestuma.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas duma »

need delfi ja muud igapäeva kommenteerijad kel pole midagi teha päeval kommenteerivad ainult neid artikleid mida tahavad. Arvan, et kui lugeda mistahes artiklit,teemas a.la jahimees lasi koera maha siis leiab ka sealt selliseid vastuseid, et koerad ongi liiga palju hulkuma hakanud. Kui toimub teisipidine artikkel et koerad murdsid kitse siis hoiavad valjud kommenteerijad suud lukus. Oleks kommenteerimine avalik (loe pärisnimega+maili aadressiga) oleks kommenteerimist palju vähem. Neid kommentaare seal lugeda tundub mõtetu tegevus.
duo on parem
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas duma »

hallivatimees kirjutas:
jorr kirjutas:Kuule lp. Hallivatimees,sa arvad vist,et alles sina leidsid selle jama.Ütleks nii,et see koertejama oli enne mind ja jääb ka peale mind ja sind alles.Lahendada on seda proovinud juba mitu valitsust,kui asi on nagu on.Targutada asja ümber võib ikka,kuid lahendada seda pole minu arvates võimalik.Kas kaotada metsloomad või koerad-kassid,no kumba pakud?


Loomulikult võib vanematele meestele tunduda, et mis ma nolk tulen siia targutama, kuid siiski keegi ei suuda tuua konkreetset näidet miks see ei peaks õnnestuma.


Probleem on olemas seda ei salga keegi. Aga ultimaatum kas metsloomad v koerad kassid sellese ma ei usu. Peab ikkagi mingisuguse konsensuse saavutama ja saama asjad kontrolli alla. Üle viskab vahest juba selliste mutikeste jutt, et minu pontu küll metsloomi ei murra ta natuke jookseb. Nq see rakvere juhtum: "minu koerad ei lähe minu krundi piirist väljapoole..."
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

Elav näide on koertekoda.ee :D Kui kaks koera lasti maha oli arutelu ja hukkamõistu 5lehekülge aga kui tuli juttu kitsi murdvatest koertest on olemas vaid 2 postitust. :M
jahismurf
Vasta