Verejäljekoerast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas under »

kas ei ole nii, et linnujahit pidada peab olemas olema ka linnukoer, uues seaduses?
Igaljuhul mina õpetan oma Labradorile nii linnu otsimist, kui ka suuruluki verejägle, lihtsalt selle pärast juba verejälge, et koeral tegevust oleks! Iga koer on suuteline ajama verejälge päris edukalt. Aga tuleb koeraga vaeva näha. http://www.unitedbloodtrackers.org/inde ... 5&Itemid=8 sellel lingil on vähe kirjutatud ka asjast.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Tänud Kakuke,seda ma tean.Aga konksu tunne kuskil mujal.Isegi ei välista,et põhjus lähenevas 60a.juubelis mõne aasta pärast. :D Homme täpsustan kindlasti.Rajaleidjale-kui koerad otsivad(mitte ainult minu superpuperid),siis võivad nad ka puu all urgu kontrollida või midagist muud teha suht ühe koha peal.Astro arvutab need seisakud keskmise kiiruse sisse.Kui verejälg on värske lähevad koerad täistambiga ülemist haistmist kasutades ja peatumata,siit ka suurem kiirus.Kui eelmine suvi viljast väljalennanud kuldist mööda lasin,jalutasin autoni ja tulin koertega u.30 min.pärast.Koerad lasin veits ennem välja et vaadata,kas reageerivad õigele jäljele.Ja võtsidki nii,et Astro peal aina 100m kaupa vahemaa suurenes(mul 10sek.intervall) ehk koerad põrutasid üle 30 km/h.Siis hargnesid ja hakkasid tukka kammima,millst sain aru,et möödalask puhas.Kõike seda kirjutasin ja kirjutan ainult kogemuste jagamiseks,äkki kellegil läheb vaja ja mitte kuidagi selleks,et laikadele tavakäitumist mingiks oma koerte superuse tunnuseks kuulutada.Need on Astro andmed,umbes samad tulemid on ka teistel.Kordan,mul kogemusi ja vanust piisavalt,et kõrgelt lasta kaarega mistahes arvamise peale ja kui rääkida,siis sellest.mis minuga juhtunud ja mul tõesti puudub põhjus valetada(palju :D )Ainult et rahus elada on ju parem :P
Ja arvamist võib igaüks omada,millist tahab,mis sellest,et sinuomaga ei ühti.


Aga mida su koerad siis teevad,kui haavatud kulti ei leia?Kui samast tukast on põldu tulemas emis põrsastega,siis loogiliselt võttes peaksid nad järgmisena põrsaid murdma hakkama (minu omad näiteks hakkaksid ja see on ka põhjus miks ma suvel laikasi metsa lahti ei lase).Või sosistad sa oma koertele eelnevalt kõrva,keda tohib ajada ja keda mitte?Üldiselt on mindki ära tüüdanud sinu kiidulaul oma koerte kohta aga eks need kiidavad kellel metsas koertega midagi vajaka jääb.Ma ei hakkaks siin kirjutama mida mina näinud olen (sinu koerte töö) ,nii-et katsu nüüd vähe selle kiidulauluga tagasi hoida.Rajaleidja koertest niipalju,et olen ise näinud kuidas ta vanem v-euroopa emane nelja jalaga 2 aastasel seal seljas istub aga tema sellega ei kiitle siin ja mina ka ei praali,et vaadake kelle käest ta omale need kutsikad tõi.Lõpetuseks sulle üks küsimus veel,et kuidas sa ikkagi oma jahte siiamaani korraldanud oled kui sa isegi ei tea mitu suurulukit Eesti metsades elab ja millega neid lasta võib :?: Loodan,et sa jahikuupäevi ikkagi tead?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Kui ikka norid minu koerte kallal(proovi leida,kus ma neid superiteks nimetanud olen?),siis minu vanemal on nii aia diplomid + I järk siga vabas metsas.Nii et töötab metsas küll.......


Kes kohtunikest hindas sinu vanemat koera vabas metsas?
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Tonyle-eks ikka juhtub.Seekord karja polnud,muidu oleks tulnud pahandus.Sama pahandus oleks võinud tulla,kui sealt tukast oleks koolenud kult leitud.Nii on aha ja teiseti kah.Onju?
Koerale vabametsa I järku hindas kod.Serebrjakov,kui tunned sellist.Aedikus vanamees ei tööta,teeb rohkem pulli.Sellepärast isegi 75(või 76) punktiga(võistlustel Lätis) on saanud kõigest III järgu-tigedusest puudu,kuna aias lihtsalt mängib sigadega.Ja jälle-kus ma olen omi koeri kiitnud?Noore kohta räägin,et mitte paha nr.2,aga kas ta ka nr.1 saab on küsimus-kus siin kiitlemine?Ja tänavusel talvel polnud eriti millegagi hoobelda üldse-kus siin kiitlemine?Ja eelmise talve kohta tean meest,kes ise torganud oma venelaste eest pea 2x rohkem kui minu koerte eest oli torgatud-kus siin kiitlemine?Ärge nähke tonti,kus seda pole. :M
Suuruluki kohta uurisin asja ja nüüd tean,milles asi-nimelt eksisteerib siiani vastuolu,isegi õiguskantslerini mindud,jahiseaduses ja jahieeskirjades.Suurulukit võib küttida ainult laskekatse(kuuliga)sooritanud jahimees.Aga kitse,hunti ja ilvest võib lasta ka haavlitega,milledega laskekatset ei sooritata ja see lubab suurulukijahis osaleda ka katse mittesooritanutel.Siin see vastuolu,mis minu hallolluses sadestus kui 4 suurulukit.Nii on lood!Jõudu eeskirjade ja seaduse tudeerimisel :VS
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas gunnar »

jyri kirjutas:Suuruluki kohta uurisin asja ja nüüd tean,milles asi-nimelt eksisteerib siiani vastuolu,isegi õiguskantslerini mindud,jahiseaduses ja jahieeskirjades.Suurulukit võib küttida ainult laskekatse(kuuliga)sooritanud jahimees.Aga kitse,hunti ja ilvest võib lasta ka haavlitega,milledega laskekatset ei sooritata ja see lubab suurulukijahis osaleda ka katse mittesooritanutel.Siin see vastuolu,mis minu hallolluses sadestus kui 4 suurulukit.Nii on lood!Jõudu eeskirjade ja seaduse tudeerimisel :VS


Sa oled ikka eriliselt jäiga või siis hoopis üli loomingulise lähenemisega. Eestis on suurulukid ilusti seaduses toodud, samuti sätestab seadus mis nõuded esitatakse suurulukijahist osavõtjaile. Laskekatse on lihtsalt universaalne tehtud, kõiki suurulukeid sa võid lasta kuuliga aga mitte kõiki ei tohi jahtida haavlitega. Ei ole ju väga raske sellest aru saada. Hakata siin suurulukeid nende küttimisel nõutava minimaalse moona järgi liigitama gruppidesse on küll lausrumalus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas kakuke »

Mul tunne, et meil siia tekkinud uus jorr ehk jürr. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Kamakaks kuidas mind nimetada,võite selles osas kasvõi konkurssi välja kuulutada-parim nimi fooruflane Jyrile!.See on minu mälu omapära(ju siis jorrilik,jyrilik vms :D ),kuhu "salvestasin",et kuna kitse,hunti ja ilvest võib lasta omamata suurulukile kohustuslikku laskekatset,polegi nemad suurulukid.Mis siin valet on?Ainult selle parameetri järgi otsustades.Ja kuna see vastuolu siiani kõrgeimal tasemel lahendamata,polegi väga vale just niimoodi tõlgendada (y) .Nagu näete,peksmine jääb seekord ära,sorry! (b) ,Gunnar-võta asja kah loominguliselt.Keda huvitab,kuidas keegi jyri ulukeid liigitab,egas ma seadust muuda ja oma arvamist teistele peale suru-Andrusega juhtus "apsakas",palun vabandust,aga probleem ju tõesti üleval seadusandlikul tasemel.Mõne jaoks on kaliiber alla 9mm kah "väike",aga teda ju posti ei lööda!
Kaasaelajatele-ärge pabistage,väikeuluki loa alusel ma kitsi siiski pole veel elus lasknud,nii et vähemasti siit poolt jääb :VS :VS :VS ära ja pole neid (vist :D ) ka väikeuluki loale märkinud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas hundikütt »

Teema oli verejäljekoerast,aga tundub,et peaks olema Jyrile ärategemisest.Olles siin suhteliselt uustulnuk,olen aru saanud,et üks seltskond tegelasi,tundub,et ka omavahel tuttavad,üritavad siin ainult,,ära panna,,.Minu arusaam asjastoli selline,et mingit teemat lahatakse ja igaüks võib avaldada oma arvamust.Siin aga süvenemata asja sisusse,haaratakse kinni igast pisemast vääratusest,peaasi,et saaks näägutada.Kas need koera läbitud km,suurulukite arv jne.,ontõesti siis selle teema juures niivõrd tähtsad,et tasub sealt kinni haarata jamitu lehekülge ilkuda.
Ja kui inimene kiidab oma koeri,mis siis sellest,ta pole ju teie koeri laitnud,et end puudutatult tunnete.Kui keegi räägib siin oma arusaamast mingi asja kohta,siis see ei tähenda veel ,et ta teisi lammasteks peab ja ise kõige targem on.
Vaidlustes sünnib tõde,aga vaidlus olgu ka asjakohane,mitte taoline väiklane näägutamine.
Vabandused ette kui kedagi nüüd solvasin.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas kakuke »

Kui inimene ei viitsi ise süveneda teiste jutusse, et verejälg on natuke teine asi (ja nii mitu lk jutti), kui seaaias toimuv siis jään ka ise nõutuks. Kui tahab, ajagu haavatuid sigu taga laikadega ja murdku ka teele ette jäävaid põrsaid, ka mul kama2, aga sellise asja seadusesse sisse kirjutamine (mida ta vist nii väga taotleb) hõlmab juba suuremat publikut, kui jyri ise ja päris ükskõikseks vähemalt mind ennast ei jäta. Elus niigi palju seaduseid, mis reaalselt ei toimi, milleks uut jura juurde tekitada? Sorry, aga ise näen selle taga üksnes laikameeste ja seaaia pidajate promo, mis tegeliku eesmärki ei täida. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Tänud Kakuke jutusse süvenemisel.Iseenda jutusse.Haavatud ulukit mistahes lõastamata jahikoeraga mistahes aastaajal võib praegu igaüks jälitada ja juhuslikult põrsaid murda.Loe kehtivat jahiseadust ja ka uue proekti.Teemaks ongi selle sätte lõppkokkuvõttes muutmine spetsverekoerte kasutamise kasuks.Kahju ainult,et sa ei süvene ise sellesse,mida ma kogu aeg siin püüan selgitada,vaid käitud,nagu Hundikütt kirjeldab,apsakaid või näpukaid kommenteerides.Kustkohast sa loed välja,et promotakse laikasid ja seaaeda?Uluki diplomit saab metsas kah teha,pole probleemiks ühelegi tahtjale olnud.Või arvad,põdrakatsed tehakse loomaaias ja nugisele karuslooma farmis :D ?Verejälje katse erinevust aiakatsest tean,tuginedes siinkommijate arvamustele,väga paljudest paremini.Pole vaja seda mulle siin ette toppida.Nagu ka teatud koerte standarteid oskasin omal ajal peast paremini,kui mõni algaja "ekspert" raamatus surfates.Ja iga laikamees võib soovi korral oma penile see verejälg ära vormistada,koer lõa otsas,kui natukenegi treenida.Linnukoertest/taksidest rääkimata. Olengi teinud laikale,kuid see koer on juba aastaid parematel jahimaadel tegutsemas.Nüüd teen noorele ära,sest muudatus nagunii mingisugune tuleb ja võib juhtuda,et jaht jääb üldse kuskil ära,sest koeri pole.Nagu hetkel asjad laskekatsega ja suurulukiga-onju poolik lahendus,või kuidas?Sellepärast ongi mõistlik teemat arutada,mitte Jyrit või tema koeri või kedagi teist ja tema koeri.Ja teemaks on,kordan taas,diplomeeritud verejäljekoera kohustuslik olemasolu jahtkonnas.(sõna "diplomeeritud" selleks,et diivanterjerina hoitav koer mõne liblika või tirtsu eest plagama ei pane :D ,loodust ikka tunneb)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Tänud Kakuke jutusse süvenemisel.Iseenda jutusse.Haavatud ulukit mistahes lõastamata jahikoeraga mistahes aastaajal võib praegu igaüks jälitada ja juhuslikult põrsaid murda.Loe kehtivat jahiseadust ja ka uue proekti.

Ole nüüd hea ja näita mulle jahiseaduses seda punkti, mis seda lubaks. Mina tean jahiseadusest vaid niipalju, et jahipidamiseks ei peeta jahimaal viibimist lõastatud jahikoeraga. Kui sa varem rääkisid autolt löögi saanud kitsedest/sigadest, siis ainult nende hukkamine sündmuskohal ei ole jahipidamine. Jahieeskiri lubab küll kasutada jahikoera haavatud uluki otsimiseks, aga nii kui sa koera lased rihma otsast lahti, on tegemist jahipidamisega
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Ahto Kattai »

jyri kirjutas:Verejälje katse erinevust aiakatsest tean,tuginedes siinkommijate arvamustele,väga paljudest paremini.Pole vaja seda mulle siin ette toppida.Nagu ka teatud koerte standarteid oskasin omal ajal peast paremini,kui mõni algaja "ekspert" raamatus surfates.

P.s. Olen juba nii vana küll et võin teie peale kõrge kaarega lasta..... jne .jne.
Seitsmel lehel 26 pikka postitust ,kogu aeg midagi tõestades,kusjuures ega keegi ju eriti vastu ei vaidlegi! Kus küll siin see enese upitamine on :?: :P Kui juba suuremjagu juttu nagunii teemast väljas ,siis tõesta meile ka näiteks oma laske osavust,veidi vaheldust ikka.Ja ära unusta seatusesse lisamata,et enne verejälje kohustust võiks seadusega kohustada laskmine selgeks õppida,näituseks kuue pauguga kohustuslik 48 silma. Jyri lase nüüd siit edasi! :wink:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

Suht räige OT jälle aga siiski..............

jyri kirjutas:.Aga kitse,hunti ja ilvest võib lasta ka haavlitega,milledega laskekatset ei sooritata ja see lubab suurulukijahis osaleda ka katse mittesooritanutel.



Kes sulle selliselt neid seaduseid on tõlgendanud?? :M
Mina olen nagu teisiti aru saanud sellest aga võib olla tõesti on võimalik sedasi kõigest mööda hiilida.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas kakuke »

jyri kirjutas:Tänud Kakuke jutusse süvenemisel.Iseenda jutusse.Haavatud ulukit mistahes lõastamata jahikoeraga mistahes aastaajal võib praegu igaüks jälitada ja juhuslikult põrsaid murda.Loe kehtivat jahiseadust ja ka uue proekti. ...

Olen tõesti lugenud neid kahte, aga ehk oled nii kena ja juhatad konkreetsele seadusesättele, kus kirjas, et seda tõesti teha võib. Ise ei suutnud välja lugeda. :M
Mina väidangi, et verekoer on ainus eesmärki teeniv asi, muu seal ümber on üksnes vaht.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas duma »

Ja kui sa ikka mööda lased, ning peale seda koerad järgi lased on tegemist ikkagi jahipidamisega koertega, mitte haavatud uluki jälitamisega v mis?
duo on parem
Vasta