Verejäljekoerast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Nüüd Gunnar tee punaseks ka säte,mis reguleerib laskekatset haavlitega,milledega võib hunti,ilvest ja kitse lasta!Mul on käes haavlitega laetud püss,millisele laskekatse normid puuduvad.Katse ju sooritatakse jahil kasutatavast relvast ja laenguga.Ootan huviga (b)
Tegelikult mainitud vastuolu jõudis õiguskantslerini,nagu hommikul mainisin, isegi sinust targemate inimeste läbi,minusuguse lünklike teadmistega brakonjäärist rääkimata.Nii et ära koorma oma hallollust,ootame seaduseparanduse ära (y) ,siis ei peagi vast vaidlema,mis ümber mille pöörleb ja mis intervalliga ja telje kaldega :D
Viimati muutis jyri, K Mär 24, 2010 7:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Rajaleidjale püstitaks teise ülesande-leida enda toodud tsitaatides väide,et haavatud uluk,keda koeraga jälitatakse,peab olema tingimata jahi tulemusel haavatud.Mitte autolt saadud löögi tulemusel.Keegi vist ei vaielnud vastu,et haavatud uluki surmamine pole jaht.

No proovime siis ühe korra veel. Kuigi sinu pärast on eesti keskmine alkoholi tarbimine inimese kohta juba märgatavalt tõusnud.
1. Jahieeskiri lubab jahikoera kasutada haavatud uluki otsimiseks. Kas lõastatult või lõastamata, pole ära märgitud. Selle kohta on märge jahiseaduses
2. Jahiseadus ütleb, et jahipidamisega on võrdsustatud jahisaagi, jahirelva, jahikoera või püünistega looduses viibimine
3. Jahiseadus ütleb, et jahipidamiseks ei loeta jahimaal viibimist lõastatud jahikoeraga
4. Jahiseadus ütleb, et jahipidamiseks ei loeta liiklusõnnetuses või muus õnnetuses viga saanud uluki surmamist sündmuskohal
5. Jahiseadus ütleb, et jahipidamine on uluki jälitamine, püüdmine, tabamine või surmamine


Kui sa räägid oma autolt löögi saanud looma otsimisest, siis minu toodud punkt ütleb ju selgelt, et jahipidamiseks ei loeta sündmuskohal surmamist. Lõastamata koeraga selle looma metsas taga ajamine loetakse praeguste seaduste järgi siiski jahipidamiseks.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas gunnar »

jyri kirjutas:Nüüd Gunnar tee punaseks ka säte,mis reguleerib laskekatset haavlitega,milledega võib hunti,ilvest ja kitse lasta!Mul on käes haavlitega laetud püss,millisele laskekatse normid puuduvad.Ootan huviga (b)


Seda ma ütlesin juba et pole mingit vahet millega sa seda suurulukit lased jahis (loomulikult järgides seadusest tulenevaid nõudeid). Fakt on see et seadus nõuab suuruluki jahis suuruluki laskekatse tunnistust ja seda saab tehes laskekatse kuuliga. Jah, siin on mingi vastuolu, aga pigem kasulik vastuolu. Vaevalt et keegi teeks laskekatse kartetsiga mis annaks talle ainult kitse, hundi ja ilvese laskmiseks tunnistuse. Hetkel kehtiv kord on ühest küljest ahistav, samas hoiab pildi selgema.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Joosep Käba »

OT
Mees teeb siin omale kõvasti "reklaami" ja siis nutab, et kodu lähedal jahti ei saa või kui, siis 700 krooni paev. Kes siukseid tahakski? Kaarel küsi kolm tonni kui järgmine kord tuleb.
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Tanel. »

jyri kirjutas:Ma selgitaks nüüd veits muud,et see vaidlus kinni panna-niikaua,kuni jahti puudutavates Seadustes/Eeskirjades pole puust ja punaselt lahti mõstetatud,mis on näiteks"lasu tulemuse kontroll","haavatud uluki jälitamine jahikoeraga" ja palju muudki samateemalist,on kõik vaidlused mõttetud,sest seadusesäte puudub ja igaüks võib tõlgendada,kuidas tahab.


Seadustes ei peagi kõik olema puust ja punaseks tehtud. Seaduste tõlgendamisel tuleb lähtuda seaduse mõttest, heast tavast jne. Kõiki jahil ette tulevaid situatsioone ei saakski ju kirja panna ja kui pannaksegi mingi situatsioon kirja, mis saab siis, kui reaalne situatsioon erineb seaduses kirjeldatust? Muudame seadust? Ning kui on tunne, et inspektorid on liiga teinud, siis Eesti Vabariigis on alati võimalik kohtu poole pöörduda, kus siis pannakse tõde jalule.

Näiteks liiklusseaduses on:
§ 9. Juhi kohustused
(4) Juht võib kasutada asulasisesel teel sõidu ajal telefoni üksnes käsi vabaks jätva abivahendi olemasolul.

Ei ole öeldud ju, et seda seadet peab kasutama - peaks piisama, et ta kindalaekas vedeleb. Aga trahvi tehakse ikka kui sa seda ei kasuta ning hiljem ütleb kohtunik ka sulle, et seaduse mõte on mitte handsfree olemasolu vaid kasutamine. Samas võiks ju ka nõuda siin, et vasakukäelistel peab olema handsfree klapp vasakus kõrvas ja paremakäelistel paremas. Natuke narriks läheksid siis seadused ju?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

Jyri............
Selleks,et sa saaksid minna metsa hunti,ilvest või kitse laskma pead sa saama ennem"eriloa"
Seega suurulukiloa ja seda ei anta sulle mitte ennem kui sul on tehtud laskekatse ja selle juures ei küsi mitte keegi sinult kas sa lased kuuli või haavlitega.
Selleks,et lasta suurulukit pead omama laskekatse tunnistust.KÕIK
Millest sa aru ei saa ikka veel??
jahismurf
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas gunnar »

Joosep Käba kirjutas:OT
Mees teeb siin omale kõvasti "reklaami" ja siis nutab, et kodu lähedal jahti ei saa või kui, siis 700 krooni paev. Kes siukseid tahakski? Kaarel küsi kolm tonni kui järgmine kord tuleb.


Jep, olen nõus sinuga. On ka minu kandis seltsist selliseid tarkpäid minema löödud. Seltsile toovad vaid häda ja häbi kaela.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas tony »

To Gunnar:
Kuni tänase hommikuni arvasin sama mida sina aga nüüd olen nii mõnelegi "targale" helistanud ja nõu küsinud.Üheselt on nad mulle vastanud,et suuruluki laskekatset pole vaja kui lased haavlitega kitse,ilvest ja hunti.Ma oskan sellepeale hetkel teha vaid nii :shock: :?: :M
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Lihtne näide ekspromdina:
rajaleidja kirjutas:4. Jahiseadus ütleb, et jahipidamiseks ei loeta liiklusõnnetuses või muus õnnetuses viga saanud uluki surmamist sündmuskohal
Nüüd tee palun mulle selgeks,mis on "sündmuskoht"?Teepeenar,kraav või koht,kus see uluk leiti lamamas ehk 1km eemal?Ja mis on "muus õnnetuses"?Ongi "auk",milledest räägin.
Aga su alkoholi tarbimise suurenemise väide käis vist Joosep Käba kohta-Ei jõudnud õigesti ärgatagi kui juba teemast mööda kommentaar.Võid ju tedagi nöökida,mida sa ainult minu kallal harjutad :M
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas gunnar »

tony kirjutas:To Gunnar:
Kuni tänase hommikuni arvasin sama mida sina aga nüüd olen nii mõnelegi "targale" helistanud ja nõu küsinud.Üheselt on nad mulle vastanud,et suuruluki laskekatset pole vaja kui lased haavlitega kitse,ilvest ja hunti.Ma oskan sellepeale hetkel teha vaid nii :shock: :?: :M


Ütleme nii et oleks vaja kohtulahendit, aga kuni seadus selgesõnaliselt ütleb et suurulukijahis peab olema kaasas suuruluki laskekatse tunnistus ei tahaks mina katseloomaks olla. Ja kuidas seda tunnistust saab sa tead.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas tony »

gunnar kirjutas:
tony kirjutas:To Gunnar:
Kuni tänase hommikuni arvasin sama mida sina aga nüüd olen nii mõnelegi "targale" helistanud ja nõu küsinud.Üheselt on nad mulle vastanud,et suuruluki laskekatset pole vaja kui lased haavlitega kitse,ilvest ja hunti.Ma oskan sellepeale hetkel teha vaid nii :shock: :?: :M


Ütleme nii et oleks vaja kohtulahendit, aga kuni seadus selgesõnaliselt ütleb et suurulukijahis peab olema kaasas suuruluki laskekatse tunnistus ei tahaks mina katseloomaks olla. Ja kuidas seda tunnistust saab sa tead.


Tean,tean.
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas antonio »

Jyri
Vaata 8 lk.Seal on Gunnari poolt tehtud punaseks .:
Suurulukijahil peab olema kaasas suuruluki laskekatse tunnistus.
Kui sul on nt. sokuluba avatud,peab olema tehtud too katse.Niisamuti hundi,ilvesega.Kui sa luba ei ava oled salakütt--lihtne.
Kui sa nüüd ütled ,a ma passin siin rebast!Siis sa oledki rebasejahil,mitte sokujahil.Lasta tohid seda ulukit kelle kohta on luba avatud,Avades loa ilma lasketunnistust omamata rikkusid seadust.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Lihtne näide ekspromdina:
rajaleidja kirjutas:4. Jahiseadus ütleb, et jahipidamiseks ei loeta liiklusõnnetuses või muus õnnetuses viga saanud uluki surmamist sündmuskohal
Nüüd tee palun mulle selgeks,mis on "sündmuskoht"?Teepeenar,kraav või koht,kus see uluk leiti lamamas ehk 1km eemal?Ja mis on "muus õnnetuses"?Ongi "auk",milledest räägin.
Aga su alkoholi tarbimise suurenemise väide käis vist Joosep Käba kohta-Ei jõudnud õigesti ärgatagi kui juba teemast mööda kommentaar.Võid ju tedagi nöökida,mida sa ainult minu kallal harjutad :M

Oleks ma nii :L , oleks mu koerad juba ammu mu maha murdnud :VS
Eks sündmuskoht on ikka õnnetuse juhtumise koha vahetu lähedus.
Kui inimene lastakse maha näiteks Tallinas, Rohu tänaval, maja nr 5 hoovis, siis keegi vist ei hakka sündmuskohaks nimetama Tartus asuvatLõunakeskust :VS :VS :VS
Ehk Aivar ütleb, kuidas politsei sündmuskohta defineerib.
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Antonio
Vaata Toni sõnumit kell 7.38.Kui mind reaalselt kotiks,mida siin minust arvatakse,paluks ma Tonyt helistada uuesti "tarkadele" ja uurida,mida nad arvavad ka lõastamata koeraga lasutulemuse kontrollist näiteks suvel ja kohalikke foorumlasi sellest informeerima.Arvan,et need "targad" on samad,kellega ka mina konsulteerin,sest reaalselt pädevaid inimese kahjuks jalaga segada pole,see-eest lolle küllaga,kahjuks.Egas minagi taha oma üle 40 aastase hobbi lõppu mingi lolli eksimuse läbi.Siiani on kõik hästi laabunud.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas duma »

Kuulge kes need targad on kes nii ytlevad? Ise tahaks ka teada siiamaani ise aru saanud ja usun jätkuvalt, et suurulukit tohib küttida vaid siis kui sooritatud suuruliku laskekatse, seda olenemata moonast mida kasutan
duo on parem
Vasta