Kobras 2010

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

Mul on alles see kevad esimest korda endal korralik konks, millega ka ise rahul olen. Eelmised kas paindusid läbi, ei roninud sisse jne. Nüüd on tehtud 7mm roostevaba terastraadist ja ots teritatud kolmnurka (kolmnurkne ots lõikab kõige paremini sisse). Väga hästi haagib kohe vette lastud looma taha ja oma ta ongi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas valdo »

kakuke kirjutas:Mul on alles see kevad esimest korda endal korralik konks, millega ka ise rahul olen. Eelmised kas paindusid läbi, ei roninud sisse jne. Nüüd on tehtud 7mm roostevaba terastraadist ja ots teritatud kolmnurka (kolmnurkne ots lõikab kõige paremini sisse). Väga hästi haagib kohe vette lastud looma taha ja oma ta ongi.

Äkki on sul võimalus sellest vahvast abivahendist pilti teha ja siia üles riputada? Oleks tänulik :)
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kaliiber »

Oleks samuti koprakonksu(de) piltidest huvitatud.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas hundikütt »

No nii. Täna siis koprajahil käidud.Kobras ikka laskmata,kuigi ujus 5m peal aga oli ,,kutsikas,,.Aga rebane kotis. (y) :lol:
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas pano »

kuidas rebasel ka nahk oli?
Koertega on jaht!!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Feen »

Hahahaaa... rebase nahk... korralik, parkida ei kõlba. Hetkel lastakse arvukuse piiramiseks (kutsikaid veel pole, jääb natukene parem tunne omal).

Kobras liigub kaunisti. õhtud on ilusad, öösel on enamasti veel ilus kuu, hommikutel pole häda (eile küll tibas vihma kella 6 ajal). Pea jahti millal tahad, loomad on ka peaaegu kogu aeg olemas (kui neid ei segata, küll neid peval ka näha võib).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas honkomees »

Krt, kadedaks ajate... lahtist vett ikka pea pole, kobras väljas ei käi elik käib harva ja ei tea millal. Üleüleeile? oli ainuke õhtu kui kuu ka paistis, nägin, lasin, kukkus vette, siples, mullitas ja kaduma jäi. Nüüd olen õhtuti kuni üheksani kannatanud olla, tähed siravad aga kuud ei ole :VS Kuhu see kuu kadus, kui nt eelmine õhtu siras pea täiskuu vastu? Aga tähevalgusest jääb kopratiikide puude aluses hämaruses vähevõituks, ainult oma nina ette näeb. Ja olen siis sellel aastal näinudki ainult ühte kobrast, isegi mitte kuulnud rohkemat.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Beretta »

Hea Honkomees, nagu tead et ei ole ühel eestlasel suuremat rõõmu kui ...
Olime eile väljas 6 mehega Keila jõe ülemjooksul. Parim mees lasi 2 tk- et oleks saanud kolmanda ka aga milleks ahneks minna. 2 meest uputasid oma kopra ära. Mul läks täpselt sama moodi nagu Sulgi- kaldalt vette, korraks pinnale ja põhja. Üks mees nägi aga lasta ei saanud. Ja üks mees istus vaikse kraavi ääres. Liikus juba pool seitse.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas honkomees »

Beretta kirjutas:Hea Honkomees, nagu tead et ei ole ühel eestlasel suuremat rõõmu kui ...
....
teadagi :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas alokauber »

Nonii! Eile saime ka meie oma jahimaadele eksinud kopra kätte. Kuid üllatus üllatus, neid polegi üks. Kaks tükki tulid korraga jäätüki otsa istuma. Kartetšidega sai lastud, üks jäi kohe maha, aga kas teine kah pihta sai pole kindel. Kobras oli 10ne kilone, suht väikke vist, esimest korda nägin kobrast ei tea neist suurustest midagi. Aga see peaks ju poeg olema alles eks. Järelikult peaks ju vanad kah olema kuskil. Me oleme siin kopra tegutsemist täheldanud umbes viis aastat. See ei saa ju olla see samune kobras, kes esialgu siiakanti kolis. :M
Trophy Hunter
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas andrus »

Kui juba 5 aastat nad seal olnud ja te lasknud pole neid. :lol:
Vaadake ringi veel.Neid on ikka juba seal.
Aga seda teist tasub täna igaks juhuks veel vaatama minna.Kui saigi külge on ehk juba pinnale tõusnud kuskil.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:... Nüüd olen õhtuti kuni üheksani kannatanud olla, tähed siravad aga kuud ei ole :VS Kuhu see kuu kadus, kui nt eelmine õhtu siras pea täiskuu vastu?

Vaata siit http://www.aai.ee/?page=oopaev mis kell kuu alles tõuseb. Siis saad pihta miks eile õhtul kell 9 kuud ei näinud. :D
10kg tuuri kobras pole kindlasti vanaloom, suht väike. Suured seal 18kg tuuri ja sealt edasi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas duv »

Kui peale laskmist kobras vette kaob tuleks peale täielikku loobumist veel järgmisel päeval korralikult otsida, eriti vooluveekogus, kus allavoolu risukohadja käänakud. Omal oli juhus, kus õhtul lastud kohe kindlapeale surnud kopra leidis juhuslikult jahikaaslane järgmisel õhtul ja kuigi oli soojem aeg, kui praegu kõlbas veel toiduks. Asi nimelt nii, et õhtul peale lasku loom rabeles ja näha, et suri, aga vool kandis ta kasvude vahele ja saabuva pimeduse tõttu enam ei leidnud. Järgmisel hommikul sai siis jätkatud otsimist, aga tühja ja siis igaks juhuks toikaga üks silla postide tagune risu allavett lastud. Arvara võib, et selle risu taga ta oligi, sest mees leidis kopra õhtul just sealt, kus teda enne risu laskmist tulutult otsinud olin.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Beretta »

Kui peale laskmist kobras vette kaob tuleks järgmisel päeval samas kohas kasutada Tom Saweyr'ist tuntud surnukeha veepõhjast ülestõstmise nippi ehk lasta kahurit.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kobras 2010

Postitus Postitas Ain Aavik »

(y) no siis ärkab kober kindla pääle ellu ja paneb vuta-vuta pesasse :M ;-)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Vasta