On plaanis endale soetada pildistamise eesmärgil rebase peibutusvile. Aga ei oska nende kahe (hiir/jänes) vahel valida. Lugesin ka varasemaid teemasid ja targemaks ei saanud - üks ütleb, et hiire peale jooksevad rebased tormi, teine ütleb, et hiir ei toimi..
Olulisem sellst mis tüüpi vile valida on see, mis sorti tihend vile taha satub. Ükskord proovisin poodis katkist pasunat! Puhusin nii kuis jaksasin aga ei midagi.
Aprillis peaks rebastel pojad sûndima ja poegade toitmise ajal on nad vägagi altid peibutusviledele. Viledega ongi nii, et kui rebane nägemata jääb ei tasu selles vilet sûûdistada vaid iseennast. Kui kûsid milline vile, kas hiirepiuks vôi jänese hädakisa, siis arvan, et fotograafiaga tegelemiseks sobib hiirepiuks paremini. Hiirepiuksule reageerivad kôik rebased, ka noored, väetid, haiged jne. Jänese hädakisa tähendab seda, et rebane peab selle jänese teise kiskja (enamasti teise rebase) käest jôuga ära vôtma. Haiged ja väetid loomad seda ei suuda ja selle pårast nad väldivad jänese hädakisa ja hoopis pôgenevad. Enne kui lähed poodi vilet ostma proovi 1 lihtsat peibutit, nimelt tee taskupeegel niiskeks ja hôôru seda penoplasti tûkiga, imiteerides hiireviginat. Selle eelis tavalise vile ees on see, et kostub kaugemale ja hääl on kriiskavam, meenutades hiire "hädakisa". See on muusika iga väikekiskja kôrvadele, alates mingist kuni rebaseni ja miks mitta ka edasi kui ise piisavalt osav oled. Edukat fotojahti.
Kui rebase uru juurde satud ja kindel,et pojad urus,siis kui oskust on järgi teha rebasekutsika hädakisa,siis tulevad mõlemad rebased poegi päästma.Isegi kui peibutaja näha on,aga päris ligi ei tule,hoiavad ca 60-80 m kaugusele.Olen ise lagedal asuva uru juures ehku peale ja suuga kutsika kisa järgi aimand ja ju see rebasekutsika kisa enam vähem samuti kõlab kui koerakutsika kisa.Igatahes mina olin üllatunud et see häälitsus õnnestus ja rebased mind tükk aega piirasid.