ma võtsin sokujahis korra kummikud jalast, et hiilida. Pool tundi läbisin 60 m-t... Suht pime oli juba (sokk oli enne pikali visanud, raiesmik ees, oksavaod vahepeal). Ja nii ma turnisin siis... mis te arvate mitu sääske jalgu hammustas Ja kui kohale jõudsin, siis polnud sokust jälgegi, oli vahepeal ennast minema vedanud (põnevust oli aga kuhjaga ja eneseületamist ka, piin oli päris suur).
Karusnaha idee on huvitav idee.. peaks ka proovima. Plaan sel talvel mõned mingid püüdma... aga sellest haisust tahaks nahal lahti saada. Muidu jääb isegi kuivades pehmeks... Arvatavasti sunnin ühte nahakunstnikku parkimist õppima ja siis õpin ise ka ära. Aga kellelgi ideid? Jõle soolakala lõhn on.
Viimati muutis Feen, E Nov 29, 2004 1:33 am, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
zakslane kirjutas:Korra mõtlesin teha omale hiilimisjahiks sellised karusnahast sukad, karv välja poole ja saabaste peale tõmmatavad, peaks saama väga vaikselt liikuda.
Jah,proovi ära.Muide selliseid asju päris toodetakse,nii et keegi ei hakka selle peale viltu vaatama,kui jalanõudele need tuustid otsa tõmbad.
Ja kummikuid on vist igaüks jalast ära võtnud,kes ikka hiilimisjahti sileraudsega on pidanud.Mees,kes mind üldse jahinduse juurde tõi ,hiilis proovi mõttes magavale kitsele nii ligi,et oleks peaaegu käega puudutanud.Mingi meeter või pool jäi puudu,ühesõnaga kaks sammu kitseni .
Botased on hiilimiseks tõesti head. Hea vaikne liikuda. Aga jama selles, et tavaliselt on peale 10 minutit jalad juba märjada. Ise pole paljajalu veel hiilinud, aga mööda mudast põldu on saanud roomata küll ja sellel sügisel sokku hiilides sa liigutud mööda kraavi. vesi kõvasti üle põlve, jalas botased. nii oli kõige vaiksem ja varjatum liikuda. ja andis tulemust ka. kätte sain.
Saabaste ära võtmine viimaseks 100 m on tvaline, isegi seda tehtud. Ega seal ilmselt paremat lahendit polegi.
Need karvased asjad aitavad ilmselt siis kui on kinnitallutud lumi, kui on kohev lumi ja kraate alla - 10, siis hakkab lumi jala poolt avaldatud survest krudisema. Teinekord seisad kütiliinis ja kuulad - no ei sammu poegagi, kuid siis vaatad - põder otse ees. Sellest, kuidas nii suur loom vaikselt liigub saab aimu kui vaatad nende jalgu - sõra/kabja ots terav, kiilukujuline. Loom pistab jala läbi lume, toetuspid on suhteliselt väike, vahele jäänud lumi ei krudise ja nii ta pea hääletult liigubki.
Beretta, ei tahtnud sind solvata kuidagi, lihtsalt ise nii ekstreemseks pole tõesti läinud, et sokkide väel lumel sibaks. Kui ikka all on pinnas halb (oksad, kuivad lehed, krudisev lumi, vesi vms) siis on lähedale hiilimine tõesti raskendatud, aga no kui ei saa, siis ei saa. Elu läheb edasi.Samas olen ka ise südasuvel lagedal heinamaal sokule ca 5 m peale hiilinud, aga sai ka viimased meetrit 100 ehk oma tund liigutud. Sokk sealjuures ka juba uinakule end vahepeal sättis, igatahes polnud teist näha, aga korraga risti ees ja ei jäänd muud üle kui koju kutsuda.
Ise pole mingeid spets jalatseid hiilimisjahiks muretsenud, aga see karvane sukk võiks küll proovimist väärt olla ma arvan.
Selle Merilõviga ongi nii, et teda müüaksegi ainult hästivarustatud poodides. On eesti toode. Ise ostsin viimati kauplus Kohilast Raplamaal. Ega peentes kalossipoodides säherdust asja vist ei müüdagi. Muidugi aitab ka seapekiga saabaste immutamine, kuid merilõvi on senini parim olnud. Tavalise kingakreemiga on pärast vees käimist sokid ja jalad kõik tumesinised.
aivar00 kirjutas:Selle Merilõviga ongi nii, et teda müüaksegi ainult hästivarustatud poodides. On eesti toode. Ise ostsin viimati kauplus Kohilast Raplamaal. Ega peentes kalossipoodides säherdust asja vist ei müüdagi. Muidugi aitab ka seapekiga saabaste immutamine, kuid merilõvi on senini parim olnud. Tavalise kingakreemiga on pärast vees käimist sokid ja jalad kõik tumesinised.
Peaks põhinema hülgerasval jms. paar aastat tagasi ostin Võrust ETKVL kauplus-laost, viimati andsin naisele ülesande ja otsis üles Tartu pealt kingapoe, kus müüdi, võttis siis kohe karbitäie tuube ära. Nüüd veel selle aasta saab läbi. Ühest tuubist saab 4-5 korda saapaid määrida, ikka paksult peale ja las imbub sisse, parem kui soojas kohas.