Kutsika hind

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas kakuke »

Ma olen ka näiteks Tony kuulutustes seda rida märganud ja olles kuulnud mis tööd Tony enda koerad teevad ja pannes juurde selle klausli, tõsimeeli, minusugust veenab see küll ja mitte vähe.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas andrus »

Rajaka ninnu-nännud vist samuti sealt pärit?Ja kui ma nüüd peaksin hakkama omale kunagi laikat ostma siis tean,et sealt tuleb head.Garantii vaid suureks plussiks.

Aga kui Juhan või mõni muu mees kuskilt,kiidab oma koeri ja küsib meeletut raha oma "ülekõige" sugupuu ja muude näitajatega koerte eest,siis jätab suht külmaks mind.
Kui ikka mammi lasnamäel iga aasta toodab 2 pesakond ja nii juba 7a järjest, kellest 2 kutsikat on kuidagi metsa ära eksinud ja ülejäänud 7 põlvkonda on harjunud diivanil mune lakkuma.
Mis tulemust sealt oodata on??

5-7000.- koera eest kellel vanemad töötavad ja omanikud kirglikud kütid on suht vastu võetav hind.

Jahikoer ikka jahimehe käest ja diivani koer mind lihtsalt ei huvita.Olgu ta parameetrid ja tehnilised andmed millised tahes.

Vastab tõele küll,et ennem tuleb ikka hoolega koera ja ta vanematega tutvuda ja alles siis koju tuua.

Aga noh mis mina targutan,mul alles esimene jahikoer "läbipidamisel" pean vaatama kuda sellega hakkama üldse saan. :lol: :lol:
Suht raske ta on sest minuni jõudis ta alles 2,5 aastaselt.Aga elu näitab,et lootust sureb viimasena.Käpp juba annab ja sitsib kah,seeliku selga panemisega on veel raskusi. :M
jahismurf
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

Garantiiga on see probleem, et kui ma 15 kg lapse jaoks mõeldud kärus 60 kg sõpra sõidutan ja kusagilt midagi järgi annab, tehakse ekspertiisis selgeks, et ei kasutatud nii nagu ette nähtud ja võid garantii korstnasse kirjutada. Kuidas sa kutsika puhul selgeks teed kas oli viga eeldustes ja potensiaalis või probleem selle realiseerimises? Kui kutsikas viiakse 8 nädalaselt koju ja unustatakse aastani aeda siis mõni ime, et ta tööle ei hakka. Mida kasvataja valesti tegi? Kasvataja ei saa müüa muud kui kutsika kellel on eeldused teatud tööks ja on omaniku asjaks neid arendada ja ära kasutada. Kindlasti olen vähemalt mina nõus mingi kompromissi leidma kui omanik on koeraga metsas käinud ja omalt poolt panustanud aga koer tõesti on tuhm aga kindlasti ma ei luba igale mehele, et kui aastaselt koer midagi ei tee siis maksan raha tagasi/annan uue kutsika. Võimalik, et ta osutub inimeseks kellele ma isegi ei müüks uut kutsikat, rääkimata andmisest.

Ühest küljest ei taheta kutsika eest palju maksta sest tulemus on ettearvamatu. Teisest küljest arvatakse, et vanem kutsikas/koer peaks olema odavam. Äkki oleks tegelikult parem osta vähe vanem kutsikas/koer kes näitab juba paremini soovitud omadusi ning maksta tema eest rohkem? Aastase töötava koera puhul enam vist väga orki lennata ei saa aga kahtlemata on ka koera hind vastavalt sellele juba hoopis midagi muud. Aga ei ole vaja osta iga aasta uus koer, sest eelmine ei hakanud tööle ja ei ole tuba täis toredaid perelemmikuid kes kahjuks oma teise ameti peal hakkama ei saa. Aga kas jahimees oleks nõus sellistel tingimustel endale koera muretsema? Eesti on muidugi nii väike, et siin sõita kusagile, et kutsikate oodatavad vanemad oma silmaga üle vaadat, ei tohiks ka konti murda.

Miks tegeleb jahikoerte aretusega inimene, kes ei ole jahindusega seotud?

Aga kes siis neid koeri aretama peaks? Paljud jahimehed ei ole huvitatud oma koerte paaritamisest. Veel vähem jahimehi on huvitatud põhjalikust sugupuude uurimisest et oma koerale võimalikult sobivat paarilist leida (sellest ka suur varieeruvus tööomadustes pesakonna lõikes). Ja tundub, et väga üksikud on huvitatud kusagilt mujalt koerte toomisest või kaugemal paaritamas käimisest. Vähemalt takside juures tean küll vaid üksikuid jahimehi, kes tegelikult ka aretusega tegelevad, mitte lihtsalt ei paarita. Ma arvan, et minusugused, kes toovad mujalt koeri ja otsivad kaugemalt paarituseks isaseid ei tee kindlasti tõule halba. Seni, kuni jahiomadusi väärtustatakse ja ei mudita tõugu töövõimetuks sohvapadjaks.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ärgu nüüd keegi võtku isiklikult,aga selge on see ,et igasuguste kutsikatootjate/aretajate esmane huvi on siiski sellega teenida.Jahimehe huvi on ,aga hästi töötav koer,millise eest ollakse ka kindlasti nõus rohkem maksma.Neid koeri kes üksinda aastaselt supper seakoerad on ,leidub ikka väga vähe.Olen oma koeri alati ühtemoodi treeninud ,üks arvatavate heade eeldustega pesakonnast ei teinud veel kahe aastaselt s....tagi,alles neljandal aastal sai õige hoo sisse.Hopis teine teema on vana koera kõrval kollanokk tööle saada.Ka siin teada tuntud laikaomanikud peavad paari v rohkem koera ja siis räägitaksegi headest koertest,kes nad ka mitmekesi koos töötades kahtlemata on .Kas nad nii supper ka üksinda on eriti ei räägita.Eks igaüks ise teab oma koeri .
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

kult kirjutas:Ärgu nüüd keegi võtku isiklikult,aga selge on see ,et igasuguste kutsikatootjate/aretajate esmane huvi on siiski sellega teenida.

Teiste eest ei räägi, kindlasti on ka neid, kes tõesti sellega tahavad vorsti leivale teenida, aga praegusel kujul seda "äri" tehes jääks mina küll ikka täitsa nälga olenemata sellest, et kutsikate hind ei ole odav. Ikka tuleb oma kõhu kõrvalt ja mugavuste arvelt neile näpistada.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas maris »

Miks tegeleb jahikoerte aretusega inimene, kes ei ole jahindusega seotud?

Kui pere meespool käib koertega jahis ning ei ole kutsikatega "mässamisest" huvitatud, ja kui pere naispool, kellel jahitunnistust pole, selle asja enda peale võtab (sh käib koertega väljaspool jahihooaega näitustel), siis ongi pesakond kohe huviorbiidist väljas? Et mitte öelda näitusetulemuste poolt rikutud :twisted: ?
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas plaaster »

maris kirjutas:
Miks tegeleb jahikoerte aretusega inimene, kes ei ole jahindusega seotud?

Kui pere meespool käib koertega jahis ning ei ole kutsikatega "mässamisest" huvitatud, ja kui pere naispool, kellel jahitunnistust pole, selle asja enda peale võtab (sh käib koertega väljaspool jahihooaega näitustel), siis ongi pesakond kohe huviorbiidist väljas? Et mitte öelda näitusetulemuste poolt rikutud :twisted: ?


No see oleks ideaalne variant kui mees käib koertega jahis ja naine näitustel :D
Kus kohast selliseid naisi leiab :D
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

plaaster kirjutas:No see oleks ideaalne variant kui mees käib koertega jahis ja naine näitustel :D
Kus kohast selliseid naisi leiab :D

Tuleb hästi otsida, küll leiab ;) Ma tean kohe mitut ja kindlasti ei ole nad ainukesed :)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jägervision kirjutas:Teiste eest ei räägi, kindlasti on ka neid, kes tõesti sellega tahavad vorsti leivale teenida, aga praegusel kujul seda "äri" tehes jääks mina küll ikka täitsa nälga olenemata sellest, et kutsikate hind ei ole odav. Ikka tuleb oma kõhu kõrvalt ja mugavuste arvelt neile näpistada.

Nu jah vorstist nüüd leivale :M ...... Kui peremes armastab ilma vaadata /reisida,käib Moskvas v Sotsis koera paaritamas v näitusel,liidab siis rändamishuvi ja koera vajadused ja arvab ,et reisikulud peaks kutsikate rahast kaetud saama,siis kas see polegi puhtalt äri eesmärgil toimetamine? Pärast kurta ,et ei tule ots otsaga kokku..... :M
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

Njaa... Ilmselt kui käia ilma vaatamas... Ma ise ei saa küll öelda et kusagile Räpinasse või Jaunmarupesse sõit nüüd väga kultuuriliselt hariv või muidu huvitav oleks aga kui on kohtunik kelle pärast tasub sõita siis sõidame. Või kui risti läbi Poola isase juurde veereda ja sama soojaga tagasi uhada sest töö tahab ka tegemist siis tuleb tunnistada et erilisi elamusi peale surmahirmu küll ei suuda meenutada. Ma muidugi loodan et mul avaneb võimalusi ka vähe positiivsemaid kogemusi omandada :) Nende kulutusi kes aastast-aastasse rist-rästi üle Euroopa käivad ei suuda vist küll kutsikaostjad kinni taguda. Muidugi kui takside paarituste eest 750 ja 1000 EUR küsitakse (ja üldsegi mitte poissmeesteks ei jääda) siis vist ollaksegi juba haljale oksale jõudnud :lol:

Mulle tundub et Eesti on siin selline oaas kus siin põliselt peetud jahikoerte (laikad, tasid, hagijad) on ikka võrdlemisi madalad. Need tõud mis meile koos hinnaga imporditud on (retriiverid näiteks) näitavad juba teisest puust numbrit.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tänu hinnale jäävad retriiverid enamasti jahikasutusest välja ja tekkimas jällegi üks diivanikaunistus, mis algselt oli jahikoer.
Palju koeratõugusid niimoodi jahinduse jaoks ***** keeratud on teb vana jumal ise.
Palju on meil settereid või hurtasid kes tööd teevad?
Olen üht meelt mõnd tõugu verekoerte aretajatega kus koera mittejahimehele ei müüda.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas andrus »

Ja tänu sellele pole nende hinnad ka pilvede kohale viidud.
jahismurf
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas reimakas »

Noo nii Sai soetatud endale foksterjer 3 kuud tagasi ja makstud sai 7000. Terve perga tahtsime ja tundus asjalik valik. Kui arutasime hinna üle sellel raskel ajal, siis saime aru, et me soetame endale pereliikme, mitte mingi asja ja kas saab sõbra hinnas kahleda, kui ta on kaaslaseks metsas ja kodus......Kokkuvõtteks tundus meile hind normaalne, eriti kui arvestada nende moeröögatuste hindasi, kus kutsikad maksavad üle 1000 euro. Aga eks kõik siin elus on suhteline. Reeglina loomulikult aretajad tahavd luua oma kennelit elujõuliseks ja arengu võimeliseks aga kahjuks me jahimehed ei saa sellest aru, kui aeg-ajalt enadle kutsikaid otsime. Ega mina küll ei taha kõõritava paberitega koeraga metsa minna...
See, kes tapab, pole veel jahimees
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas Jägervision »

Kas siin baieri verekoerte teemast juba ei kostunud itku, et kallid on? Ma sügavalt kahtlen, et nad kohalikest taksidest odavamad või isegi sama hinnaga on... Ka hannoverid. Või pigem eriti hannoverid. Räägin muidugi täiesti spekulatsiooni tasandil sest ei ole sellise koera muretsemist kaalunud (mitte et nad melle ei meeldks- hoopis vastupidi aga kahjuks ei ole mul hetkel sellisele koerale lihtsalt tööd anda ja sohva peal vedelemiseks on mul mees ja padjad) aga ma väga imestaks, kui koerad kelle aretust hoitakse nagu püha reliikviat, poolmuidu osta oleks võimalik. Muidugi kui rääkida üle 1000 EUR... See peab ikka alles kutsikas olema kelle eest 2 kuuselt sellist hinda maksta!
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Kutsika hind

Postitus Postitas maris »

kult kirjutas: Nu jah vorstist nüüd leivale :M ...... Kui peremes armastab ilma vaadata /reisida,käib Moskvas v Sotsis koera paaritamas v näitusel,liidab siis rändamishuvi ja koera vajadused ja arvab ,et reisikulud peaks kutsikate rahast kaetud saama,siis kas see polegi puhtalt äri eesmärgil toimetamine? Pärast kurta ,et ei tule ots otsaga kokku..... :M

Kivi minu kapsaaeda jah? IRW. Nii kurvastav, kui see mõne jaoks ka ei ole, ei ole Moskva ega Sotši reise pesakonna eelarvesse arvestatud. Nagu ka mitte emase ja isase soetuskulu. Näitused on oma huvi ja hobi, eelistan oma igapäevase palgatööga teenitud kroonid panna sinna, mitte lainelauda, mootorrattasse või jahipüssi 8).

Vaadates eesti hagijate populatsiooni on minu meelest aga hädavajalik tuua sisse värsket verd. Sest nagu tsiteerida ühte produktiivsemat kasvatajat: "Juba 2004 aastal olid üle 60% Eestis sündinud eesti hagijate kutsikatest meie koerte järglased või järglaste järglased." Arvestades seda, et kogu nende aretuse aluseks on üks emane koer, siis oleme kohe olukorras, kus paaritada pole muid, kui lähisugulasi omavahel. "Vatijopemehe" jaoks see muidugi tähtsust ei oma, ilmselt sobiks neile ka õde-vend ja ema-poeg ja isa-tütar paaritused.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Vasta