Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

Peaks olema see sama jah
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

Raadios hommikul tuututas jah. Eks ma õhtul paberkandjalt kodus loen. Vähemalt paistab, et ministeeriumi härradele on kah veidi "kukimuki" tehtud. Vähemalt tunnistatakse lõpuks ausalt, et jahimehed (või siis jahinduspetsialistid :lol: on asjast kõrvale jäetud) ning rõhutakse ainult metsaomanike õigustele.
Olen tähele pannud, et Eestis on kombeks alati üks äärmus- teisisõnu tahetakse arvestada ainult I osapoole õigustega II osapoole õiguste jalgealla tallamisega. Olgu teemaks siis antud seaduse eelnõu või siis kasvõi roolijoodiku ohvriks langenud pereliikmete õigused-kannatused.
Aga nagu öeldakse optimistide puhul- "ripub ilusti" :lol: - loodan, et ka see jäämägi on lõpuks sulama suudetud panna :M
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas sooviku »

Näh,ilmaasjata maksin krooni.Siit oleks Andruse raha eest lugeda saanud :) .Mina olen asjast aru saanud nii,et lärmaku (rääkigu, põhjendagu)jahiga seotud ja tegelevad inimesed palju tahavad,need kolm meest suruvad varem või hiljem selle oma jahiseaduse läbi.Isegi õiguskantsler "pani puusse",kuna ei arvanud nii nagu härra Niittee :shock: .Ja hr.Talijärvele meeldiks 10 eurot hektarist veel rohkem :wink: .Mind häirib alati,kui öeldakse,et Saksamaal on nii ja Rootsis on naa ja meil peaks ka olema samuti.Kas ei peaks arvestama hoopis sellega,et meil on elu,olu,loodus ja kõik muu teistsugune,kui seal.Aeg on juba näidanud,et nende töötavate asjade lõhkumine(reformimine)läheb lõpuks rohkem maksma,kui kasu loodeti saada.......Ja jahindusteadlased,-spetsialistid vaikivad!
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aadu kadakas »

See on kurioosne lugu jah, et enamasti sõltub asjalike teadusmeeste või lihtsalt sisuliste kaasamõtlejate sissetulek sellisest nö lojaalsusprintsiibist. Riigi (või RMK) sõltuvuses on suht suur vägi ajupotentsiaali. Ning sellist sõltumatut, isegi pingevaba arvamust tihti ei avaldata või räägitakse ümbert nurga. Isegi rohujuure tasandil tekib ju kohe ebapopulaarse, kuid tõese väljaütlemise korral tõsine vastuseis. Ausalt öeldes näen ikkagi võimalust mingis valitsusvälises organisatsioonis, kus kiretult saaks enamus jahindusse puutuvat läbi sõeluda.
MTÜ Jahindusnõukogu... :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas andrus »

Aga ikkagi,kus kohas need sellised summad liiguvad millest seltsimehed ministeeriumis räägivad?Äkki siis tuleks tõhusama kontrolli alla võtta ja maksustada need piirkonnad kus tegeletakse aktiivselt turismiga?Aga seda ei saa ju,sest siis tuleb hakata maaomanikel endil maksma jälle riigile.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

Kaldun arvama, et kui praegused nn. turismijahiga tegelevad seltsid maksaksid ausalt kõik riigimaksud, siis see "äri" ei oleks sugugi naa kasumlik. Ja seda, et Niittee & Co on targem kui ülejäänud Eesti on ju ammu teada tõde :lol: :lol: :lol: no andke andeks :lol: :lol: :lol:
Kui see oleks teisiti, siis koostaks ka seda seadust need teised :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Tormis »

Ma nägin Taanis maaomaniku põhist jahipidamist, ootavad torud õieli millal teise maaomaniku maa pealt uluk tema maale sattub ja siis tina, meil jahil olles imestab et, miks ta ei tohi lasta seda mida tahab ja palju tahab. Kõige suurem absurdsus on suuruluki kuulutamine väikeulukiks. Mul on ettepanek, teha jahimeheks saamine natuke põhjalikumaks, sest praegune jahimeheks saamine on vist liiga lihtne. Jahimehe eksami võib sooritada suvaline isik, minu arust peaks olema ikka paar aastat ilma püssita praktikat ja siis saab noorjahimees jahiseltsilt soovituse eksamile minekuks.

PS. Varem figureerisin siin tuska nime all aga leian, et peab olema julgust oma nime all esineda.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Olgerd »

Eestis võiks ju omamoodi olla ja mujal riikides nii, kuidas neil on. Miks peab kellegi moodi käituma või toimima? Mingi küsimus on, siis kohe lihtne vastus, et aga mujal Euroopas on nii no las olla see ei tähenda, et meil peab nii olema. :M
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Tormis »

Hr. Talijärv arvestab põdrad kohe rahaks. Nõus, osa kütitud ulukitest tuleb realiseerida juba sellepärast, et söödapõldude rajamine maksab ka midagi. Kui tahad PRIA toetust saada siis osa seemnest peab sertifikaadiga olema ja see maksab samuti. Enamus jahimeestest ostab lisasööda, mitte ei kasvata, need on kõik kulud. Samas, kui siga hakkab kurja tegema ja jahimehi põlde valvama aetakse, siis see pole enam jaht vaid töö. Enamus kurjameid sigu on põrsastega emised, huvitav kelle pihta sa pauku teed? See et, Saaremaal on mägra kahjude kohta rohkem kaebusi, kui sigade kohta, ametnikke ei huvita. Mägra jaht hakkab hirvejahiga ühel ajal, huvitav millisesse jahti läheb jahimees? See, et mäger riigiametniku seljakotis saarele toodi ei koti kedagi. Ärge hakake mulle nüüd ajama, et talvel üle jää tuli. Riik on loonud suuri looduskaitse alasid aga neid hallata ei jõua. Nüüd tarastatakse kilomeetrite viisi mereäärseid alasid lihaveiste karjatamiseks, rohekoridorid on kinni pandud 4 (2 okas +2 elektri) traati postidel. Keskkonnaamet on kooskõlastanud valla üldplaneeringu, kus on NATURA 2000 aladel aedade ehitamine paika pandud aga nüüd ilma valda teavitamata tarastab sadu hektareid mereäärseid maid. Ega ei kobiseks aga kui näed emist põrsastega ühel pool ja ühte põrsast teisel pool aeda, siis võtab nõutuks.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Üllar Tamm »

andrus kirjutas:Aga ikkagi,kus kohas need sellised summad liiguvad millest seltsimehed ministeeriumis räägivad...


Mul söödakoht oma maa peal, ise organiseerin ka lisasöötmist. Seega vaeva ka pisut nähtud :wink:
metsakaamera 257.jpg
metsakaamera 346.jpg


Ei tea, kas peaks nüüd uue seaduse jõustudes ka hakkama kasu taga ajama ja kasvõi piltide kui jahisaagi vaatamise eest tasu küsima :M :mrgreen: :mrgreen:
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Tormis »

müts maha, nii peabki
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas andrus »

Kle Üllar....... :lol: :lol:
Valetad nii,et käru tolmab :lol:
See soe aur mis sa maha kallad põle ju essugi väärt. (b) (b)
jahismurf
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Noo ma ei tea 8) Põssad küll niiviisi ei arvanud :wink:
metsakaamera 267.jpg
metsakaamera 364.jpg
metsakaamera 388.jpg


Siis oli veel söödakast kaugemal ja öösel jäid pildid pisut kehvaks, välk ei ulatunud nii kaugele.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

Mind pani imestama väide, et 1 põder on ca 10 000.- Mind kohe väga huvitab kuskohas sellist hinda põdra eest makstakse. Eelmine aasta sai selts suure pulli eest kokkuostjalt 8000.-
Ja üle selle ei ole ka kuulnud lähikonnas. Selline keskmine ikka 7000 millegagi.
Mul tekkis artiklit lugedes hoopis selline mõte- Niittee on kesikute poolt ära ostetud ning urgitseb auku oma ministrile ning reformaritele. Milleks siis muidu enne valimisi väljaütlemine- uus seadus reformi tellimusel. Seda, et mees ise täiesti :L on ei tahaks uskuda, kuid mine sa tea :M
ikka lõbusalt
Vasta