Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Vasta
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas baddmann »

zakslane kirjutas:Rendid maaomanikult ilusad paksud laaned, kus ulukitest puudus pole, siis võetakse sellest raiekava järgi suur osa maha, loomad kolivad mujale, väärtus kahaneb ja ka rent vast langeb. :D


...ja paksude laante asemel tuleb noorendik, mis teatavasti meeldib põdrale.

BM
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aadu kadakas »

RMK kohta rendi osas metsaseadus (paragrahv 55 ja edasi vist oli) ning RMK põhimäärus. Ja tõenäoliselt pole lisaviiteid bütsantsiriigile omaste kriteeriumitega asutusest mõtet küsida :D
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Lugupeetud ja väga austatud Baddmann - olen nii julge mees küll, et küsin, mida oled Sina teinud, et meie käesolev jahiseadus püsima jääks ja äriks ei muutuks, kus meie kohalikud ''vürstid'' meid koos naha ja karvadega ning koos maaga maha väljamaistele parunitele ei müüks :?: :M :M :M Sul on amet minu teada selline, et võiksid nii mõndagi kogu kodumaise jahinduse heaks teha ...
Minu kommentaari võib ju kustutada ja mind foorumist eemaldada, kuid küsimus jääb, nagu ka küsimus samasugune PS-ile ning teistelegi jahimeestest vastavalt haritud ametnikele ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas sammal.habe »

oot, oot, mispidi nüüd vaeseke BM ette jäi? :P

julge mees võiks minna pigem Kuristiku tänavale ja küsida sama küsimuse. selmet õhtul lõviputru söönuna arvuti ees kõvatada.
samas võiks küsida ka seda, mis mahus jahiäri aetakse juba käesoleva seaduse varjus -
ning kas ja mis osalus on seal Kuristiku tn. meestel?

mulle tundub, üks oluline aspekt (kõigi muude, eelmaninitute juures) uue JS juures on, et osakesel kaunist kodumaast on jahiäriga maaomanikud kurjaks ja ahneks aetud ja nüüd hakkavad kogu eestimaa jahimehed kokkukeedetud suppi helpima. ka neis maakondades, kus turismijahti ju märkimisväärsel määral ei peetagi (nt. Tartumaa).
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tagasihoidlikkus on ju voorus - eks ole Sammalhabe. Küsimus on selles, et kellel on võimsalus meie eest seismiseks, need ju seda ei tee.
Ja on ka seda küsitud Kuristiku tänavalt kahh, kuid vastusteta siiani. Sest teada on, et ka seal on uue seaduse pooldajaid rohkem, kui meite eest seisjaid.
Ja arvuti ees kõvatada ... lõvist putru - no anna andeks .. pole see pähkel. Hambad on küll katki ja haridus on väike, kuid söön, mis küps ja hamba all eip karju ja ütlen ka välja mis on oma nime väärt.
Neis piirkondades, kus aetakse turismiäri ja kus meie reaalne mahamüümine on juba tehtud - meie eest ametnikkond ju seismas pole ja ülejäänud sarnased ametnikud on kõrvaltvaatajad vaikivas olekus.
Kas on nii?
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas ürgmees »

Aadu. See peatükk sellest seadusest räägi RMK varast. Meil tegemist riigivaraga, sest riigile kuuluvat maad ei ole antud RMK omandisse. Võrdusmärki kahjuks (või õnneks) sinna vahele panna ei saa. Ultreeritud võrdlusena võiks öelda, et kooreürask majandab ka metsas (nii era- kui riigimetsas), mis mõttes ta siis RMK-st halvem on?
RMK puhul soovitan huvilistel välja uurida, kes lõikas tulu osade RMK jahimajandite likvideerimisest. Kelle vahel ja kuidas jaotati need jahimaad? Soovitan alustada Pootsi jahimajandist. Ja samuti oleks tore arutleda teemal, miks RMK üldse likvideeris osad jahimajandid, kui jahindus on selline "mega" tööstusharu.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

ürgmees kirjutas:RMK puhul soovitan huvilistel välja uurida, kes lõikas tulu osade RMK jahimajandite likvideerimisest. Kelle vahel ja kuidas jaotati need jahimaad? Soovitan alustada Pootsi jahimajandist. Ja samuti oleks tore arutleda teemal, miks RMK üldse likvideeris osad jahimajandid, kui jahindus on selline "mega" tööstusharu.

Meie näiteks lõikasime tulu. Saime päris palju head jahimaad juurde. Ja maa saime vastavalt seadusele kehtestatud korras. Nii nagu paljud teised
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas ürgmees »

Jah. Viljandimaa vist tänu endisele Keskkonnaameti piirkonna juhi jahilembusele sai hüvesi küllaga. Küsimus on selles, kuidas need jaotusid. Kas õiglaselt?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas baddmann »

uugamets kirjutas:Lugupeetud ja väga austatud Baddmann - olen nii julge mees küll, et küsin, mida oled Sina teinud, et meie käesolev jahiseadus püsima jääks ja äriks ei muutuks, kus meie kohalikud ''vürstid'' meid koos naha ja karvadega ning koos maaga maha väljamaistele parunitele ei müüks :?: :M :M :M Sul on amet minu teada selline, et võiksid nii mõndagi kogu kodumaise jahinduse heaks teha ...


Ega mina ei olegi midagi teinud, pole viitsinud lihtsalt. Vähemalt selles suunas mitte, mida Uugamets silmas peab. Minu eriala ega amet mind selleks ei kohusta kuidagimoodi. Praegune jahiseadus oleks võinud sellisel kujul 2003. olemata olla ning siis me mitte ei jahuks ja pureks üksteise kallal, vaid oleksime 7 aasta jooksul juba õppinud uutes omandi-ja lepingusuhetes toimetama. Praegu me peame tänama selle eest toona tegelikele muudatustele vastulobistanud reaktsioonilist jahindusjuhtkonda ühes teada-tuntud suures organisatsioonis.

BM
ürgmees
Postitusi: 69
Liitunud: R Juul 24, 2009 7:26 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas ürgmees »

Vastuseks BM-i muigele. Vastusega võid sa käituda erinevalt, sõltub selle sisust. Kuid loodan, et Sa oled küllalt visa juhul, kui seda vastust ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas baddmann »

ürgmees kirjutas:Vastuseks BM-i muigele. Vastusega võid sa käituda erinevalt, sõltub selle sisust. Kuid loodan, et Sa oled küllalt visa juhul, kui seda vastust ei saa.


Aga mine küsi ise, kui mõni teema huvitab. Mind näiteks see teema ei huvita ja laisk nagu ma olen, mittehuvitavate asjadega tegeleda ei viitsi.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas aivar00 »

tsirteerin:
Jah. Viljandimaa vist tänu endisele Keskkonnaameti piirkonna juhi jahilembusele sai hüvesi küllaga. Küsimus on selles, kuidas need jaotusid. Kas õiglaselt?

Kas õiglaselt või mitte :M - julgen väita, et ka Raplamaal olnud Mahtra jahimajandi maad jaotati kenasti 3- piirkonna vahel ära. Kõigis nendes piirkondades said nn. uutesse seltsidesse maaomanikud, kellel oli taskus kehtiv jahitunnistus. Milline punt kogus kõige rohkem ha kokku sellele ka anti. Keskkonnaametil ei olnud minule teadaolevatel andmetel võimalust sekkuda.
Sai ka minu selts vastavalt kokkuleppele tüki juurde (praeguseni küll ametlikult rendime kuniks tuleb uus jahimaade korraldus). Ühe piirkonna pärast oli ka suurem "kauplemine", kus lõpuks osad maaomanikud tegid otsuse teise seltsi kasuks (kuidas neid mõjutati, see nende siseasi).
Vot siin küll pakkus Keskkonnaamet välja koostööd piirkonna ühise haldamise näol mitme pundi peale (tegemist tükiga kahe maakonna piires), kuid kuna taotlejate seas 1 oli ka võõrkeelsetest Tallinna meestest punt, siis seda kokkuleppet ei sündinud.
Et "Villu" ajal jaotamine toimus teistsugustel alustel ning ebaõiglaselt- see juba teine teema.
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas rajaleidja »

ürgmees kirjutas:Jah. Viljandimaa vist tänu endisele Keskkonnaameti piirkonna juhi jahilembusele sai hüvesi küllaga. Küsimus on selles, kuidas need jaotusid. Kas õiglaselt?

Mida sa sellega nüüd mõtled? On sul mõni konkreetne näide, mis meie puhul valesti tehti või plõksid niisama?
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Pauli »

No eks ta mõtleb seda, et mõni tema tuttavatest Viljandimaa meestest tunneb õiglast kadedust ja pahameelt, et naabrid said suurema suutäie. Ja naabrid on ju alati jobud, kellele poleks tarvis üldse midagi anda :D
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Uue JAHISEADUSE väljatöötamise põhjendus

Postitus Postitas Joosep Käba »

mosse kirjutas:Ja naabrid on ju alati jobud, kellele poleks tarvis üldse midagi anda :D


Kui sa nii arvad. Meie seltsis reeglina nii ei arvata. Kõigi eest muidugi pead anda ei saa. Jahipiirkonna kasutusõiguse loa annab Keskkonnaamet, mis mõttes neil ei olnud võimalust sekkuda?
Vabanenud piirkonnad (loe: jahipiirkonnad) anti kehtiva seaduse alusel ühes tükis(loe: võimaluseta neid jagada) kasutamiseks kehtiva seaduse alusel. Jahipiirkonna kasutaja ei saa temale antud piirkonna piire muuta ega oma õigust mingit osa sealt edasi renti. Koos naabrimeestega jahti pidada ei keela ju keegi.
Keegi ei keela naaberseltsist mehi oma punti :shock: võtta jne.
Eestlane on olemuselt individualist ja ei ole meeskonnamängija. Vana tõde.
Vaata või meie pallimängukoondiseid. Midagi nagu kogu aja susiseb aga pauku tuleb harva. :D
Vasta