Laikad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas duma »

jaan juhus kirjutas:Mitut koera kasutada sõltubki konkreetsetest koertest,kui suurt karja taga aetakse,kui suures metsas jne.Tean ühte laikat mis pärast lastasaamist üksinda närib kesikutel ....(ühest ajust)

Sõltub koera iseloomust jne. Omal 2 laikat vanem jääb surnud looma juurde ja ka vahest hakkab närima noort surnud absoluutselt ei huvita vaid läheb eemale sealt.
duo on parem
KIGE
Postitusi: 40
Liitunud: L Juul 26, 2008 12:16 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas KIGE »

hundikütt kirjutas:Jyril väga õige arusaam,et kaheksasele kutsikas kõrvale võtta.Aga sellel ka väike viga.Nimelt noor õpib küll vana kõrval kiirem aga ka vana vimkad jäävad külge.
See jutt ,e kellelgi suri 5-6 aastane koer ära ja nüüd pean ka uue muretsema ,on minuarust jama.Hea jahikoeraga võib iga jaht mõni õnnetus juhtuda ja selle põhimõtte järgi peaks ju tervet karja tagavaraks pidama .Kõik nad tahavad ka pidevalt metsas käia ,et neist head koerad saaksid.Kui ma oma koerale samaväärse veel kõrvale võtaks ,poleks ju relva vajagi ja see pole ju ka enam jaht.
Minu arusaam asjast on küll selline ,et ühest heast koerast piisab metsas täiesti ja kui on kehvemate tööomadustega ,siis võib ka paar olla.


Loomulikult võib jahil koertega õnnetusi juhtuda. Pidasin silmas seda, et kui praegu kutsika võtan siis ei tule sellist hetke, kus mul ei ole töötavat koera. :D
Nagu ma olen aru saanud, siis mandril jaht selline, et koer peab sea kinni ja peremees laseb sea ära. Meil jaht selline, koerad peavad looma(d) kadakatest välja peksma, sees lasta praktiliselt ei ole võimalik. Eriti praeguse lumega, kus ise koerale appi ei jõua. Sead on selle ammu selgeks saanud, et need kes välja tulevad lastakse maha :twisted: . Suure seaga jääb ühest koerast väheks, samuti on oht suurem et kult lõhub ära nagu minul just juhtus :evil: . Õnneks mitte hullusti, ja koer ei teinud ka sellest suuremat välja, ajas korralikult edasi kuni pimedani. Alles järgmisel päeval märkasin, et suunurk kihvaga puruks löödud :( :( . Õhtul lihtsalt ei osanud sealt vaadata, kui koera üle vaatasin.
Kui koer haugub ja püss paugub - siis otsige mind metsast!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Pauli »

KIGE kirjutas:Nagu ma olen aru saanud, siis mandril jaht selline, et koer peab sea kinni ja peremees laseb sea ära.

Oh ole mureta, on ka meil sihukest võpsikut piisavalt, kust siga ainult noaga tagumikku torkimise peale välja läheb.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas vollifedja »

Kõik sõltub ikka, mida ja kuidas on koerale(olgu mis tõugu tahes) õpetatud. Kui lootma jääda ainult instinktidele, siis toimibki koer vastavalt intinktile...Kõik koerad on õpetatavad, pole see laika või saksa jahiterjer teisest puust.Mõne isendiga on rohkem vaja vaeva näha, kõike ei saa jätta looduse hooleks.
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Ega sa KIGE äkki hiidlane pole.Teil üks koht,Kotsari nimeks,kus just nagu kirjutad-ei lähe siga välja,ja kõik.
Vollifedjale-terjeri kohta ei tea,aga laikale saab küll õpetada "kuulekust",nagu lambakoerale või "püssikoerale"(v.k.podruzeinaja sobaka).Ainult et siis laika polegi enam laika :P
Häid Jõulupühi!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Tegelikult on see laika teema väga huvitav teema just korte töö mõttes. Ise näinud kahte liiki laikasid töö mõttes. Ühed puhtalt selleks, et koeraomanikul oleks metsas lõbus ja teine tüüp just selleks, et kütiliinil tore oleks. Puhtalt koeraomanikule lõbu pakkujad peavadki olema metsiku olemisega, aga kas see ka kogu ülejäänud jahiseltskonnale sel määral jahimõnu pakub, on iseasi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Kakuke-koer laika on ikka üks ja sama,kes pakub mõnu kõigile,sõltuvalt kasutustingimustest. 2-aastataguses jahis Saaremaal,kus ajus ainult mina oma koertega, said pauku teha vähemalt 6 kütiliinis seisnut + mina ajus.Koerad "hargnesid" ja nii see juhtus,et torgata ühe eest ei õnnestunud.Eks jaht ja jaht on kaks iseasja :P .Ja kui ajus ainult üks uluk,ja seegi väike,siis on "edu" koeraomanikul.Kui kari sigu või ports põtru-jätkub jahiõnne kõigile (y) ,sõltumata koerast.Ei saa aru,mida sa nimetad "metsikuks loomuks".Mu isased,kellelt küllaga sigu torgatud,on piisavalt käinud samas ajus teiste isastega ja konflikte pole jahi õige organiseerimise juures juhtunud.Paraku leidub isendeid,kellega need samad minu koerad läbi ei saa.Ise arvan,et "süüdi" need teised,kes ise tüli norivad jahipidamise asemel,sest pole kunagi teistega kokku juhtunud.See ainult minu arvamus,kes laikasid pea 30 aastat pidanud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Ju Sa jyri siis pole näinud teistsugust tööd lihtsalt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

Loomulikult pole ma paljudki näinud.Aga ei sa aru,mida sa selle "teistsuguse" töö all mõtled :P Tõin ju näite,kus kõik-kütiliin ja mina-rahul (y)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei räägigi kontekstis, et mina või jyri või tema koerad. Lihtsalt laiemalt, et on koerad, kes kuulavad ka sõna ja kes hammastega külge ei roni loomale ja teevad ka häält. Ka seda on nähtud. Ja nii saab ka loomad lastud. Ja ikka laikad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Anti »

Janek ilmselt mõtles seda, et osad laikad ei tegele peatava tööga vaid rohkem ajava tööga, see ongi kahe tööviisi erinevus. Ühed teevad tööd nii nagu peab või enamvähem sinnakanti ja teised ei tee. Metsikuse all mõtles ilmselt seda,et mida looma peale vihasem koer, seda suurem tõenäosus, et koer looma (no nt põrsa) lausa füüsiliselt kinni võtab, mis on tegelikult veel 3 tööviis ja mis tegelikult päris õigeks pidada ei saa.
http://beta.album.ee/antilaht
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

[quote="Anti"]Janek ilmselt mõtles seda, et osad laikad ei tegele peatava tööga vaid rohkem ajava tööga, see ongi kahe tööviisi erinevus. quote]
Just sellise "ajava" nn.töö tulemus on nagu minu seltsisgi-osade "jahimeeste" veendumus,et laika ajab loomad jahtkonnast minema, ja seepärast ei tasugi laikat metsa lasta.Kõik minu ja teiste seltsi laikade omanike katsed seletada,et ajavad koerad pole tegelikult õiged laikad on liiva jooksnud :VS
Paraku väga paljud ei teagi,et laika on "peatav koer" ja "ajamine" ja veel jahimeestele meeldiva häälega,on tegelikult laika puudulikkuse tunnus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Minu silmis on palju suurem puudus ära näritud saakloomad või siis põrsad, kes jooksevad metsas jahi ajal silm peast väljas ripnemas, kuna laika on kallal käinud. Mis see suurem puudus siis on?
Koer, kes häälega tööd teeb, võib ka sama moodi looma peatada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Anti »

jyri kirjutas:Just sellise "ajava" nn.töö tulemus on nagu minu seltsisgi-osade "jahimeeste" veendumus,et laika ajab loomad jahtkonnast minema, ja seepärast ei tasugi laikat metsa lasta.Kõik minu ja teiste seltsi laikade omanike katsed seletada,et ajavad koerad pole tegelikult õiged laikad on liiva jooksnud :VS
Paraku väga paljud ei teagi,et laika on "peatav koer" ja "ajamine" ja veel jahimeestele meeldiva häälega,on tegelikult laika puudulikkuse tunnus.


See postitus tuleks ära raamida.

Minu silmis on palju suurem puudus ära näritud saakloomad või siis põrsad, kes jooksevad metsas jahi ajal silm peast väljas ripnemas, kuna laika on kallal käinud. Mis see suurem puudus siis on?
Koer, kes häälega tööd teeb, võib ka sama moodi looma peatada.


Ega see päris füüsiline külge minek pole ka tegelikult ju õige. Õige oleks kesktee- peatab kinni haukudes ja vahel näksates, mitte kõrvast või jalast kinni hoides.
http://beta.album.ee/antilaht
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Selle ajava tööga tegelevad laikad on lihtsalt kehvad koerad.Ja selliste koertega koeramehele metsas tööd ja lõbu ei jagugi.Lasta saavadki ainult kütiliini mehed.Kui ma olen võtnud omale koera ,olen õpetanud ,kasvatanud kandnud ravikulud,ja tuhat muud kulutust mis kaasneb jahikoera pidamisega,siis ma tahaks ka metsas selle eest jahti ka saada.Ja kütiliini meestel ei tohiks ka midagi öelda olla,kuna keegi ei ole nõus senti välja käima ,sest koer ju minu ja see mu vaba valik .Meil vähemalt sedasi ,et liinis lastakse 20 ja metsas lasen 80 prosa ja kõik rahul.
Häid jõule.
Vasta