Head relvameistrid.

2005. aasta teemad
Suletud
Jahimees X
Postitusi: 4
Liitunud: N Jaan 13, 2005 12:26 pm

Head relvameistrid.

Postitus Postitas Jahimees X »

Tere.
Mul mure järgmine. Kes oskaks soovitada head relvameistrit,kes vaataks üle ühed vene relvad ja kontrolliks nende korrasolekut ning ehitaks juurde kabale stabilisaatori ning vajadusel teeks ka jahinoale uue ja ilusa ning ka kasutamiseks kõlbliku tupe. Kas keegi oskab mõnda head soovitust anda. Olen kõikidele pakkumistele avatud. Ja muidugi kui huvi on siis ka teistel kasutajatel oleks äkki huvi teada oma oskusi mitte eriti reklaamivatest oma ala meistritest kuulda. Kõigile jõudu soovides ja häid pakkumisi ootama jäädes.
MM :idea:
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: Head relvameistrid.

Postitus Postitas vkx »

Jahimees X kirjutas:...ehitaks juurde kabale stabilisaatori...


Võibolla kõlab rumalalt aga mis asi on kaba stabilisaator?
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mõni mees võix loogiliselt mõelda?Arvan et see ei ole teps mitte auto mingi osa püssi küljes!!!!!!!!!!!
Jahimees X
Postitusi: 4
Liitunud: N Jaan 13, 2005 12:26 pm

Postitus Postitas Jahimees X »

Stabilisaator on nagu amort püssi ja õla vahel.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Kas tahadki jahika kabale vedrudel liikuvat stabilisaatorit. Sellised on osadel kuulipildujatel ja väga hea lasta. Kuid jahipüssile :shock: aga eks igaüks ise tea. või mõtled lihtsalt pehmet õlapatja
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mõnikord loed kommentaare ja hakkab kuidagi imelik........! Kui keegi küsib mingi asja kohta aga väljendab ennast valesti siis ei ole vaja õigekeelsus sõnaraamatust või ei tea kus õpikus näpuga järge ajada! Mina tean et kui kaba külge stabilisaator siis selge mis see on! Aga mõned???
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

laurits kirjutas:Mõnikord loed kommentaare ja hakkab kuidagi imelik........! Kui keegi küsib mingi asja kohta aga väljendab ennast valesti siis ei ole vaja õigekeelsus sõnaraamatust või ei tea kus õpikus näpuga järge ajada! Mina tean et kui kaba külge stabilisaator siis selge mis see on! Aga mõned???

kui tead nii täpselt siis ütle ka teistele. Kõik ei ole nii taiplikud. Mind ajab kah veidike segadusse. :(
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Mõni mees võiks vähem lahmida!!! Minu küsimus ei olnud mõeldud halvustamiseks või norimiseks õigekeelsuse teemal! Küsisin täiesti siiralt, kuna isiklikult pole varem kuulnud seda asja stabilisaatoriks nimetatavat, olen kuulnud õlapadjast ja kaba amordist. Ei olnud ka kindel, et kas äkki pidas küsija silmas kaba sisse paigaldatavat elavhõbedatoru, mille eesmärk on samuti tagasilööki pehmendada. Õlapadja paigaldamisega saab ehk ka ilma relvameistrita hakkama. Eks nüüd olen vähe targem jälle.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

vkx kirjutas:Mõni mees võiks vähem lahmida!!! Minu küsimus ei olnud mõeldud halvustamiseks või norimiseks õigekeelsuse teemal! Küsisin täiesti siiralt, kuna isiklikult pole varem kuulnud seda asja stabilisaatoriks nimetatavat, olen kuulnud õlapadjast ja kaba amordist. Ei olnud ka kindel, et kas äkki pidas küsija silmas kaba sisse paigaldatavat elavhõbedatoru, mille eesmärk on samuti tagasilööki pehmendada. Õlapadja paigaldamisega saab ehk ka ilma relvameistrita hakkama. Eks nüüd olen vähe targem jälle.

Jumalast õige, mul ka esimene kuulmine sellisest nimetusest :?: :!:
Kas see ikka õige ongi nii nimetada, ikka amordiks on nimetatud ka kirjanduses.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Jahimees X
Postitusi: 4
Liitunud: N Jaan 13, 2005 12:26 pm

Postitus Postitas Jahimees X »

Ametlikus keeles on muide stabilisaator. Aga nimetatud on teda küll igasuguste numedega. Nüüd andke nõu. Milline oleks kõige parem kui õlg on ikka parajalt haige. Ja kas on selliseid mehi kes teevad selliseid asju mõõduka tasu eest. Ja ka pussi tupp oleks ülimalt teretulnud asi,sest tegu on ka vene pussiga aga väga hea teras kuid tupp on omadega otsas.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Diskussiooni korras - venelaste kirjanduses on kogu aeg ikka amordiks nimetatud nt Э.В. Штейнгольд
ВСЕ ОБ ОХОТНИЧЬЕМ РУЖЬЕ
Москва, 1978 год
...На затылке может быть металлическая, пластмассовая или резиновая затыльная накладка (затыльник). В последнем случае затыльная накладка играет роль амортизатора.
ja ka meie jahiraamat (Tallinn 2004) kirjutab lk 204 "püssilae tagaosa on tavaliselt kaetud katteplaadiga, mida sõjaväe vintpüssidel nimetatakse ka kabarauaks. Jahipüssidel on see tavaliselt plastist, harvemini rauast. Viimasel ajal on moes kaba tagaosas asuvad kärgja sisestruktuuriga kummiamortisaatorid. Need vähendavad oluliselt tagsilööki ja aitavad relval paremini palges püsida"
Relvameistrist - Tean küll Tartus relvameistrit Volli Aleksejevit, kes ka ise on seda Jahiraamatut retsenseerinud ja parandusettepanekuid teinud, vt lk 9. Kui vaja saad numbri infost. Aga minu teada tegeleb ta rohkem rauaga.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui jutt käib ikka tõesti püssilae amordist,siis viimati Tartu Trapperit külastades oli neid seal üli suur valiku võimalus.Oli teisi seal igas mõõdus ja tegumoes,vali välja ja keera püssile külge :!: Hinnad olid VIST viie soti kanti!
Kivi kotti!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Minule tehti pussi tupe jalatsi paranduses.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Pussi tupe saad teha põdra jalgade ümbert nülitud nahast. Kuivatad naha koos karvadega ära ja needid kaks poolt kokku. Hiljem lõikad sellise kuju välja nagu ise tahad.
Jahimees X
Postitusi: 4
Liitunud: N Jaan 13, 2005 12:26 pm

Tänud.

Postitus Postitas Jahimees X »

See jalatsiparanduse mõte on päris hea. Ja relvameistrite kohta käivat infot sain ka piisavalt. Nüüd hakkan jahimeheks.
Suletud