Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas VR »

Tere,

Auto-Squelch ehk müralükk on Puxingutel sätitud skaalal 0-9 (0 sahiseb kogu aeg) jaotuse 2 peale. Linnades kasutajatel soovitatakse kasutada 6-7.
Peaks Teie jaamad panema sel juhul 3 või 4 peale. Samas on ka pikk antenn see, mis toob rohkem sahinaid sisse, mille puhul lukk avaneb.

Mul on sügis-talvisel ajal iga paari nädala järel asja Lõuna-Eestisse. Kui mulle helistada, saab miskit kokku leppida. Samuti on suhteliselt lihtne saata Eesti Posti maksikirjaga jaam Raplasse (miskit 1.20 üks ots) ja see sama teed tagasi saada.

Ise kasutan just jaotist 2 - vahest kostab naabreid sisse, aga samas ei taha kaotada enda kaugeima jahimehe juttu. Seda enam, et praegu veel mets üsna lehtes ja see neelab levi usinasti. Varsti muidugi lumi kaelas, see jälle levile head ei tee :-)

Villem Reinaas

PS! Neljapäevast alates jälle kõigi müüjate juures saadaval Puxingud hinnaga 120.-, peakomplekt 12.- (sosinal öeldes sobib ka K-tähega jaamadele)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas TiitR »

Krt ja mul on just pikk antenn oma Puxingule ära tellitud...kas asi läheb siis äkki veel hullemaks? :shock:
P.S mis skaalast jutt käib üldse? :roll:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

Mul kah lühike antenn ... kas maksab pikka osta?

Villem, aga see tühjema akuga normaalselt toimimine? See peaks tähendama pingestabilisaatori riket või puudub stabikas selles jaamas üldse :roll: ja asi on lahendatud resistoriga :M :VS

Tegelt üks probleem oli sel jaamal veel, korra tuli kogu mu jutt eetrisse, ajamise kisa kah .... samas nupp polnud vajutatud ja see signaaldioodike ka põlema ei läinud. Asi oli nii peakomplektiga kui ka ilma, ikka saaterežiimis, aga samas kuulsin ka teisi. Siis kadus see viga ära ja rohkem pole esinenud aga murelikuks teeb ikkagi.
Kas sel aparaadil VOX režiim on ja kuidas see sisse-välja käib? Äkki mingi valemiga mul see kogemata õnnestus?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas TiitR »

Katsetasin siis eile jahis oma Puxingule selle pika antenni ära - no täiesti jama! :evil: Pidasin vaid ühe aju sellega vastu ja rohkem seda sinna külge ei keera. Terve aju aeg oli pidev perioodiline kõva kahin eetris ja ca. 80m. eemal sihi peal olev jahikaaslane kuulis mind katkendlikult :shock: Jään ikkagi oma lühikese antenni juurde, kus sellist jama ei täheldanud. Või oskab keegi targem (äkki Hr. Villem Reinaas?) kommenteerida, mida saatjaga ette võtta?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Hyt tc700(jutu järgi ka 600-tel olla olnud)oli meil selline anomaali,et iga natukese ajatagant kahises(lühikese antenniga vähem,pikaga rohkem),suhteliselt närvi ajas.
Lahendus oli lihtne....Tehnoturus näpiti mürasummuti taset.Algselt oli 1-l astmel,pärast 4-ndal.Ja sellist asja enam ei esine.Ja kuulmata ei jää kah miskit selle pärast.
jahismurf
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas TiitR »

andrus kirjutas:Hyt tc700(jutu järgi ka 600-tel olla olnud)oli meil selline anomaali,et iga natukese ajatagant kahises(lühikese antenniga vähem,pikaga rohkem),suhteliselt närvi ajas.
Lahendus oli lihtne....Tehnoturus näpiti mürasummuti taset.Algselt oli 1-l astmel,pärast 4-ndal.Ja sellist asja enam ei esine.Ja kuulmata ei jää kah miskit selle pärast.

Kui uurisin Tehnoturust oma Puxingule antenni, siis vastati sealt, et nemad üldse Puxingutega ei tegele :roll: ....aga eks homme uurin lähemalt.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:.... Või oskab keegi targem (äkki Hr. Villem Reinaas?) kommenteerida, mida saatjaga ette võtta?

No üritan oma homme posti panna, Villem lubas samamoodi mürablokeerija taset tõsta. Mul ka teine mure, see beebivalvur (VOX-režiim) :lol: :lol: :lol: et läheb hääle peale saaterežiimi, pole vaja nuppu vajutadagi. Aga nii ei saa üldse ajada ja pauk kostab kaaslaste kõrva kah toredasti :shock:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

no pauk peaks nüüd küll kiiremini käima kui jaam saatele läheb :mrgreen: :mrgreen:
jahismurf
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

TiitR kirjutas:
andrus kirjutas:Hyt tc700(jutu järgi ka 600-tel olla olnud)oli meil selline anomaali,et iga natukese ajatagant kahises(lühikese antenniga vähem,pikaga rohkem),suhteliselt närvi ajas.
Lahendus oli lihtne....Tehnoturus näpiti mürasummuti taset.Algselt oli 1-l astmel,pärast 4-ndal.Ja sellist asja enam ei esine.Ja kuulmata ei jää kah miskit selle pärast.

Kui uurisin Tehnoturust oma Puxingule antenni, siis vastati sealt, et nemad üldse Puxingutega ei tegele :roll: ....aga eks homme uurin lähemalt.


Antenn on kõige väiksem mure jaamade juures üldse,alati on olemas vahe tükid jne.
Sellised vastused kipuvad tulema ikka "kohalike esindajate" juures mitte firmas endas.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Hyt tc700....Tehnoturus näpiti mürasummuti taset.Algselt oli 1-l astmel,pärast 4-ndal.Ja sellist asja enam ei esine.Ja kuulmata ei jää kah miskit selle pärast.
Täna seisime kõrvuti, mina oma ragiseja Puxinguga kuulsin vaevaliselt, kõigest aru saamata,kõrval Ht ei teinud ei krõpsu ega mees kuulnud midagi. tõenäoliselt müraploki taset muutes ja pika antenniga saab parem.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:no pauk peaks nüüd küll kiiremini käima kui jaam saatele läheb :mrgreen: :mrgreen:

ega pole selle peale kurtmist olnud jah, aga mõnikord saab ka kiirtuld antud, äkki ei lülitu välja peale esimest pauku, samas ajada saatjaga ei saa, tuleb välja lülitada.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Selle pärast tulebki need igasugu tulede ja viledega asjad hästi kaugele põõsasse visata(keegi võiks ikka pärast ära kah koristada,et ei reostaks asjata loodust`). :wink:

Lülitage välja igasugu vox-id,sosinad,fm-raadiod ja muu tilu-lilu.Uskuge mind, muresid on palju vähem.
jahismurf
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas mrr »

Mul ka raadiojaamaga Alinco DJ-193 väike probleem.

Nimelt kustuvad vahest paikapandud sagedused nö. "jaht" 1 ja "jaht 2" ära. Kui ma saatja klahvilukku peale ei pane, siis imselt taskus vajutatakse erinevaid nuppe alla ja mingi klahvikombinatsiooni tõttu siis vahest sagedus(ed) kaovad.

Küsimus on, kas ma saan kuidagi neid standard-sagedusi ka ise sinna sisse programmeerida? Tüütu on seepärast iga kord (olen juba 2x käinud) Tehnoturgu sõita, et klahvilukk jäi peale panemata. :roll:

Netis müüakse ka mingit tarkvara, aga ma isegi ei kujuta ette, mis juhtmega selle saatja arvuti taha peaks saama: http://www.cbtinc.net/
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas serx »

mrr kirjutas:Mul ka raadiojaamaga Alinco DJ-193 väike probleem.

Nimelt kustuvad vahest paikapandud sagedused nö. "jaht" 1 ja "jaht 2" ära. Kui ma saatja klahvilukku peale ei pane, siis imselt taskus vajutatakse erinevaid nuppe alla ja mingi klahvikombinatsiooni tõttu siis vahest sagedus(ed) kaovad.

Küsimus on, kas ma saan kuidagi neid standard-sagedusi ka ise sinna sisse programmeerida? Tüütu on seepärast iga kord (olen juba 2x käinud) Tehnoturgu sõita, et klahvilukk jäi peale panemata. :roll:

Netis müüakse ka mingit tarkvara, aga ma isegi ei kujuta ette, mis juhtmega selle saatja arvuti taha peaks saama: http://www.cbtinc.net/



Aga lase jaam ära progeda ja siis lukku panna..... et isegi klahvikombinatsiooniga poleks võimalik resettida! Kui jaam progemisel lukku pandud ja ikka sagedused kaovad siis peab hakkama juba otsima füüsilist viga! Mis puudutab siin palju jutuks olnud Puxingut siis sellega on jah nagu ta on.... ega ta just kvaliteedi ja täpsusega ei hiilga , vähemalt minu kogemused seda näitavad.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:...Lülitage välja igasugu vox-id,sosinad,fm-raadiod ja muu tilu-lilu...
egas Puxingul seda vox-i käsitsi saagi sisse-välja lülitada, ainult arvutiga progeda.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta