Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas TiitR »

Nii, käisin täna hommikul Tehnoturust läbi ja sealt saadeti pmst. puutaha! Nemad ei suuda Puxinguga midagi ette võtta ja konkreetne pikk antenn pidavat "kuidagimoodi" toimetama vaid Jaht2-ga, Jaht1-ga ei töötavat üldse. Viisin siis enda komplekti täna Trapperisse tagasi ja poisid/tüdrukud lubasid Raplasse maaletoojale selle sokutada, et äkki suudavad nemad seal selle aparaadi paremaks teha. Elame-näeme. Eks annan siis tagasisidet, kui lõpuks saatja tagasi saan.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

nojah, Puxingu soft olla raadioinseneride sõnul vabavarana saadaval ja tarvis ainlt 8$ kaabel soetada, aga ise küll ei viitsi sellega tegelda, Tehnoturu asjatundjatele ei tohiks ometi ületamatu probleem olla, ju asi tahtmises - pole tahtmist konkurentide toodet parandada.

Panin ka oma apastraadi Rapla poole teele, Eesti Postile lootes!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Joosep Käba »

HYT- il ei ole täheldand müra tekkimist pärast pikema antenni taha panemist.
Küll on probleeme nende standardis kaasa tulvate händsfriidega.
Asi ei ole niiskuskindel ja ***** nad lähevad ja jaam jääb saatele.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas pajero »

ostsin endale ka HYT- ile pikka antenni, maksis 16 euri. tööle ei hakanudki.30 m. levi ulatus. viisin poodi tagasi ja ostsin mobicomist uue 32 euri. töötab ok. nende kahe vahe pidi see olema,et odavam toimib ainult kanal 2-el. minule muidugi juhtus selline mis ei töödanud üldse.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

mrr kirjutas:Mul ka raadiojaamaga Alinco DJ-193 väike probleem.

Nimelt kustuvad vahest paikapandud sagedused nö. "jaht" 1 ja "jaht 2" ära. Kui ma saatja klahvilukku peale ei pane, siis imselt taskus vajutatakse erinevaid nuppe alla ja mingi klahvikombinatsiooni tõttu siis vahest sagedus(ed) kaovad.

Küsimus on, kas ma saan kuidagi neid standard-sagedusi ka ise sinna sisse programmeerida? Tüütu on seepärast iga kord (olen juba 2x käinud) Tehnoturgu sõita, et klahvilukk jäi peale panemata. :roll:

Netis müüakse ka mingit tarkvara, aga ma isegi ei kujuta ette, mis juhtmega selle saatja arvuti taha peaks saama: http://www.cbtinc.net/


Lahenduse nimi on kasutusjuhend.Omasin aastaid tagasi sama jaama.Sisestad ise vajalikud sagedused,sagedusele saad omale sobiva nimegi panna.
Muidugi see eeldab,et jaam on eelnevalt "avatud".Minult küsiti TT-s kohe kas teevad jaama lahti.Võta juhend lahti ja proovi.

Juhuks kui sul juuser manuaali pole või ei vaevu ise otsima..........
http://www.tehnoturg.ee/kasutusjuhend/A ... 193_EN.pdf

Miks mina selle pilli ära müüsin oligi see,et ta oli nii keeruline ja jube tüütu oli pidevalt neid nuppe näppida,niiskust ei kannatanud,aku heal juhul päeva kestis.Ja see nn. sääse peletaja ..... kui muidu sääski oli vähe siis peale selle sisse lülitamist, tuli ruttu jooksu panna nende eest.
Ainukesed head omadused olid väga hea levi ja selge hääl.
jahismurf
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas aivar00 »

Järelikult Andruse "õnn" on kellegile teisele "õnnetuseks". :lol:
Samas ei saa ma aru põhimõttest osta mingeid X nimega saatjaid. Vist ikka iseenese tarkusest :M . Olgu tal kasvõi levi veidi kehvem - mobla aitab ikka hädast välja. Võib-olla "lõuna osariikide" kuplid summutavad tõesti hullusti aga mõne km raadiuses peaks ikka kõik hytid, puxingud või kenwoodid kenasti hakkama saama :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... Võib-olla "lõuna osariikide" kuplid summutavad tõesti hullusti aga mõne km raadiuses peaks ikka kõik hytid, puxingud või kenwoodid kenasti hakkama saama :lol:

No meie suuremate ajude puhul ikka ühest servast teise ei levi, nii et vahepeal peab keegi tõlkima, samas tuleb kusagilt kaugelt kõrvaltmeeste jutt sisse või üleüldse piiritagune möla - maastiku omapära :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas mrr »

Andrus ja serx, suured tänud soovituste eest. Kuigi need on täiesti erinevast mastist, siis on mõlemad väga asjalikud! :M

Otsustasin, et proovin kõigepealt ise programmeerida ja kui see ei toimi, siis läheb lukku ära! :lol:

PS! Muidu olen Alincoga igati rahul. Soetasin talle ka lisaaku ja pika antenni ja päris asjalik komplekt on nüüd koos. Eks seda akut lähe ikka, kui head levi tahad...

R.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas TiitR »

TiitR kirjutas:Nii, käisin täna hommikul Tehnoturust läbi ja sealt saadeti pmst. puutaha! Nemad ei suuda Puxinguga midagi ette võtta ja konkreetne pikk antenn pidavat "kuidagimoodi" toimetama vaid Jaht2-ga, Jaht1-ga ei töötavat üldse. Viisin siis enda komplekti täna Trapperisse tagasi ja poisid/tüdrukud lubasid Raplasse maaletoojale selle sokutada, et äkki suudavad nemad seal selle aparaadi paremaks teha. Elame-näeme. Eks annan siis tagasisidet, kui lõpuks saatja tagasi saan.

Tsiteerin enda juttu. Nimelt sai minu Puxing jooksutatud Tartu - Rapla vahet ja siinkohal tahaks Hr. Villem Reinaas`i tänada, kes tootja vea mu aparaadil tuvastas ja aparaadi peale kiiret korrastamist Tartu tagasi läkitas. Täna jaht peetud ja võib tõdeda, et aparaat töötab veatult ka pika antenniga. Tip-top teenindus maaletooja poolt, kes kiirelt asjaga tegeles ja korras saatja tagastas. (y)
P.S honkomees, kuidas sul saatjaga asi lahenes?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas honkomees »

Sama lugu, kiitus kaupmehele elik hr Villem Reinaasale - saatja ümber progetud, krabinaid pole ja VOX-režiim ka maas.
Tänane jaht oli hoopis teine tunne, siiski ei olnud ma täna oma "põhikohaga jahtkonnas" Haanjamaa mägede-orgude vahel vaid hoopis laugemal Põlvamaal teises seltskonnas jahil. Ka ei olnud aega peale saatja kättesaamist akut laadida, et kontrollida käitumist täis akuga.

Tiit, kas sul pikk antenn ka reaalset kasu tõi? Ise pole veel soetanud, aga tütrele kah saatjat vaja ja ju siis ostaks sama kaupmehe kaupa ning äkki ühe pika antenni ka juurde.

P.S. Ja aku kestab krt teab kui kaua, kui teistel meestel tükivad eriti mitmed HYTid ühe päevaga vait jääma, siis seesamune Puxing oma akuga toimetab 2 päeva ja korra vist ka nii et pärast järgmise nädalavahetuse ühe päeva veel ilma laadimata, no siis sain aega laadimiseks. Lisaks oli täna kolmel mehel saatja lihtsalt rikkis, aku küll täis aga aparaat ei saada või võta vastu.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas TiitR »

honkomees kirjutas:Sama lugu, kiitus kaupmehele elik hr Villem Reinaasale - saatja ümber progetud, krabinaid pole ja VOX-režiim ka maas.
Tänane jaht oli hoopis teine tunne, siiski ei olnud ma täna oma "põhikohaga jahtkonnas" Haanjamaa mägede-orgude vahel vaid hoopis laugemal Põlvamaal teises seltskonnas jahil. Ka ei olnud aega peale saatja kättesaamist akut laadida, et kontrollida käitumist täis akuga.

Tiit, kas sul pikk antenn ka reaalset kasu tõi? Ise pole veel soetanud, aga tütrele kah saatjat vaja ja ju siis ostaks sama kaupmehe kaupa ning äkki ühe pika antenni ka juurde.

P.S. Ja aku kestab krt teab kui kaua, kui teistel meestel tükivad eriti mitmed HYTid ühe päevaga vait jääma, siis seesamune Puxing oma akuga toimetab 2 päeva ja korra vist ka nii et pärast järgmise nädalavahetuse ühe päeva veel ilma laadimata, no siis sain aega laadimiseks. Lisaks oli täna kolmel mehel saatja lihtsalt rikkis, aku küll täis aga aparaat ei saada või võta vastu.

Paraku tänase jahi järgi pikka antenni otstarbekust väga välja tuua ei saa...situatsioon lihtsalt selline (kuid kõrgemal kohal tuli väga selge kõrval sekts. Elva meeste jutt eetrisse, mida ntx. all lohus teine pikaantenniga mees üldse ei kuulnud :wink: ). Kuid igasugu krõbinad/kahinad/põrksumised puudusid ja jahikaaslased kuulsid hästi ja mina neid samuti. Ühesõnaga asi toimis. 8)
P.S Mälu järgi pidas eelmise väga külma talvega (ca. -25..28C) minu oma aku vastu kenasti 2 nädalavahetust...rohkem ei julenud laadimata jätta, kuna paar korda olen tobedalt hätta jäänud.
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas mrr »

Sain ka täna oma Alinco DJ193 siis Tehnoturus 10€ eest "vabaks". 8)

Võimalusi kui palju nüüd - sellest LCD ekraanist on nüüd mingit kasu vähemalt ikka ka! Sain juba oma käega jahisagedused ka uuesti sisse pandud ja enamvähem kõik funktsioonid läbi proovitud. (b)

Andrus, ma soetasin selle jaama ka ca. aasta tagasi siit foorumist kastutatuna - võibolla on sinu vana jaam?

Vahepeal täiendasin seda 1600mAh akuga ja kiirlaadija ning pika antenniga ning nüüd olen küll rahul! Veekindlus pole kindlasti tema tugevaim külg aga kui seda meeles pidada, siis saab probleemideta hakkama.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas andrus »

Vaevalt,et minu jaam.Minu oma oli "avatud" ja müüdud juba 2-3 a tagasi.
jahismurf
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas mihkelson »

Mis te arvate nedest Ebays müüdavatest jaamadest?? :)
Gute Jagd
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas serx »

mihkelson kirjutas:Mis te arvate nedest Ebays müüdavatest jaamadest?? :)


Ehk täpsustad ....millistest täpsemalt :-) Enamus e-bays müüdavatest jaamadest ka meil poes müügil :-)
Vasta