Sako S.Hammerhead/Speedhead/Arrowhead Nosler

2005. aasta teemad
Suletud
Külaline

Sako S.Hammerhead/Speedhead/Arrowhead Nosler

Postitus Postitas Külaline »

Olen oma püssi sisse lasknud um 87 m pealt. Nädalavahetusel sai katsetatud 3 erinevat moona : Sako S.Hammerhead 9,7g, Speedhead 8g ja Arrowhead Nosler 11,7 g .

Kuuli trajektoorid on järgmised :
50 100 150 200 250 300
Speedhead 0,7 2,4 0 -6,7 -18,7 -36,2
S Hammerhead 0,4 2 0 -5,9 -17,8 -33,5
Arrowhead 1 2,6 0 -7,1 -19 -36,2

Katse tulemusena avastasin, et S.Hammerhead jooksis um. 10 cm kõrgemale, kui Speedhead ning Arrowhead. Viimased jooksid täiesti ühte auku. Kas keegi oskab seletada anomaaliat ???
Kal.30-06
Viimati muutis Külaline, E Jaan 17, 2005 9:28 am, muudetud 1 kord kokku.
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Mis kaliibriga relv?
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Re: Sako S.Hammerhead/Speedhead/Arrowhead Nosler

Postitus Postitas eeru »

Külaline kirjutas:
Katse tulemusena avastasin, et S.Hammerhead jooksis um. 10 cm kõrgemale, kui Speedhead ning Arrowhead. Viimased jooksid täiesti ühte auku. Kas keegi oskab seletada anomaaliat ???
Kal.30-06

Aga püssirauapikkus? .30-06 Spr on 510-620mm. või vaata kuidas Lapua tabelites .308 win, 7.62x53R, .30-06 Spr jooksevad samasse auku! Läks aega kui trikile pihta sain. Tean mitut püssi millest Superhammerhead ei jookse ja kõik :cry: nagu Lapua Scenar. Lohutuseks, norma tabelid on ainukesed mida tõsiselt võib võtta :wink:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Sauer 202, 560 mm
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

See ühe augu mõiste on ka nagu kummist. Siingi varem infi jagatud, muudkui ühte auku.Kusjuures valmistaja tehas annab tolerantsiks 100mm.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Tõlge

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sako on muidugi maailma kõige suurem kuulide ümbernimetaja (ilmselt selle tõttu, et jääks märkamatuks, et kogu laetud padrunite nimekirjas on vaid mõned kuulid Sako enda toodetud!) Tõlgin ära:
Sako Twinhead=Nosler Partition
Sako Powerhead=Barnes X
Sako Racehead=Sierra HPBT
Sako Arrowhead=Nosler Ballistic Tip
Sako Ramhead=Barnes Solid (tõeline täismantel, "seest täis" 100% vasesulam!)
Seda kuulide ümbernimetamisvigurit olen põhjamaade tehaste juures varemgi tähele pannud, kogu respekti juures Sako relvadesse ja padrunitesse ei meeldi mulle kuulide nimede muutmine!

See, et 8,0g ja 11,7 g kuulid ühte auku jooksevad on püssirohulaengutega mängimise tulemus. Sa saaksid ise ka käsitsi laadides sellise tulemuse kätte. Iseasi, kas on vaja 8,0g kuul nii "alla" ja 11,7g kuul max laenguga laadida, et ühte auku jookseksid? Selleks kasutatakse tavaliselt üheraskuseid, erinevaid kuule, et asi oleks lihtsam ja loomulikum!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Tõlge

Postitus Postitas Mart »

Kaupo Kindsigo kirjutas: Selleks kasutatakse tavaliselt üheraskuseid, erinevaid kuule, et asi oleks lihtsam ja loomulikum!


Nüüd ei saanud aru.Üheraskused ,aga erineva BC kuulid lendavad ikka erinevalt.Kui algkiirus sama on.Mina just mõtlesin enda kuule selle põhimõtte järgi otsida,et BC oleks üks või ligilähedane.Ehk on mu loogikas mingi viga ,õnneks pole veel kuule jõudnud soetada.Äkki Kaupo seletaks seda asja lahti.Tahaks kah asja nii sättida,et mingit sihiku krudimist ei oleks,vaid lükkad sellise padruni rauda,millist hetkel vaja.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

9,7 S. Hammerheadile ka igavene põrakas ju tehases taha pandud. Üle 900 m/s vist kiirus oli kui mäletan õigesti.
Endalegi millegipärast :wink: mulje jäänd, et Sako tabelit kõige vähem usku tasub.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

K

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, lisaks üheraskustele kuulidele annaks parima tulemuse kui ka kuulide BC oleks sarnane/ühesugune! Praktikas on seda väga raske teha sest BC kipub erinevatel tootjatel erinev olema ja kuulivalik ei ole lõpmatu. Praktikas on moodsa jahimehe vajaduste rahuldamiseks vaja kasutada minimaalselt 3-e erineva kuuliga laetud padrunit:
1.Teravatipuline (Spitzer tüüpi) kõrge BC-ga (B.C.>0,4 ) poolmantelkuul avamaa, pikkadeks laskudeks.
2.Sama kaaluga, ligilähedaselt sarnase BC-ga täismantelkuul mis sama laenguga laseks ligilähedaselt samasse punkti näiteks 100 m peal. (rebane, jänes, nugis, hani)
3.Tömbi otsaga (Round Nose või Hollow Point) poolmantel võsasteks oludeks, lähedaste-keskmiste distantside ( 50-100m ) jaoks
NB! Kui vindimees pannakse totaalsesse rägastikku (kus tuleb lasta 15-30m kaugusele) siis võib kasutada ka valiku kõige raskemat tömbiotsalist poolmantelkuuli näiteks Norma Alaska, Lapua Mega või Sako Hammerhead , nii lähedale lastes kuulide tabamispunktide erinevused ka 9,7g kuuli ja 11,7g kuuli vahel on ainult millimeetrites.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kas äkki Kaupo oskaks kokku panna 308-le sellise optimaalse 3-st kuulist koosneva komplekti.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ma peaksin kokku panema kaks komplekti: esimese padruniostjatele ja teise iselaadijatele. Võimalused on erinevad. Nuputan. Kiire valik.
Ostjatele:
1.avamaakuul- Nosler BST või Partition(Norma ja Sako, Lapua laadivad) või uus Lapua Mega või Sako Super Hammerhead
2.Täismantel- Norma Jagtmach või Sako Range või Lapua FMJ
3.Võsa: Vana Hammerhead, raske Mega või Alaska

Iselaadijatele:
1.Swift Scirocco, Nosler BST, või Partition, Barnes Triple Shock või tavaline XBT, Interbond, Accubond, SST
2.Lock Base FMJ või Hornady FMJ/BT, Sierra
3.Forex, Naturalis, kõikvõimalikud Hornady RN, ka Hammerhead, Mega, Alaska
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Kaupo!
Kusagil foorumis mainisid, et katsetad Nosleri toodangust nn. kattega kuule(ilmselt siis Nosler Ballistic Silvertip ja Nosler Partition Gold ?), mis vähendavad hõõrdumist ja annavad suurema algkiiruse. Kuidas tulemused olid? Kas kasutadki nüüd jahis ainult neid?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, 150 GR (9,7 g) Nosler Ballistic Silvertip ja Nosler Partition Gold (Moly-free variant) on mul praegu kasutusel. Olen nendega väga rahul. Ballistic Silvertip on väiksemate-keskmiste loomade jaoks ja Partition Gold peamiselt põdra ja suure hirve jaoks. Kaks põtra ja paar siga olen lasknud, sõber kah kaks põtra igati ok tulemused. Põdra-sea ajujahis olen Partition-iga põrsast lasknud 50-60 m kauguselt, käpa tahasihtisin, jooksvale põrsale jäi kuul veidi tahapoole, sai kerepaugu. Energiat (ja kiirust) on kuulil nii palju, et juba sisenemisavast pressis rusikasuuruse tombu soolikaid välja. Põrsas jooksis 10-15 m ja heitis hinge. Ajust välja tormavale põdrapullile lasin Võrus südamepaugu, jooksis 20-25 m ja varises kokku. Sõber lasi kaks põtra "põdrakella" 5 % tsooni (otse rindu) mõlema suure põdraga oli jutt lühike, ühel 15 m; teine, (suur aher lehm) läks 25-30 m ja oli maas.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vennas lasi neljapäe sia. 30-06 sisse lastud Norma täismantliga ja üle proovitud et ka Vulkan jookseks. A pukilt laskmise maa aint ca 30-50m ja oopis Mega sia sisse laskis. Ei ole selle maa peal vahet jooksus, aint Mega paremb on ja lasta ka parem on. :D
Suletud