Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hagijas »

üldse ei lähe :( lõkse üleval paarkümmend ja pealegi, kuid nädal on tühjus olnud. söödaks on kopranõre/kala/kanamuna. peab mett muretsema vist kusagilt...
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Vahest on asi lõksu asukohas?
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hagijas »

ei usu et asukoht, kuna kohad märkisin juba eelmine aasta lumega kõik kaardile, potensiaalsemad kohad, ja mõned nugised sai neist kohtadest ka eelmine aasta püütud. Aga ilmselt tuleb veel paar aastat õppida :lol:
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

hagijas kirjutas:ei usu et asukoht, kuna kohad märkisin juba eelmine aasta lumega kõik kaardile, potensiaalsemad kohad, ja mõned nugised sai neist kohtadest ka eelmine aasta püütud. Aga ilmselt tuleb veel paar aastat õppida :lol:

Kaua sul lõksud metsas on olnud ? Soovitan lõksud suvel metsa viia ning vaikselt kohad sisse sööta.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Need külmad võisid ka mõjutada nugiste liikumist, mul ei tulnud ka eelmine nädal yhtegi nugist.
Aga panen siis paar pilti sellest hoo ajast.
Manused
12112011148.jpg
05112011146.jpg
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hagijas »

metsa viisin eelmine nädal, pühapäeval. mõned kohad olen ka eelnevalt söötnud, sügise algusest saati. Ma ei usu et midagi väga valesti on, aga mine tea. panen ka mõne pildi, äkki prfimad poisid ütlevad mis paremini teha?
Manused
IMG_0521.JPG
IMG_0518.JPG
IMG_0515.JPG
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Kui munadega püüda siis ühe muna võiks sisse katki lüüa et lõhna annaks.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hagijas »

täpselt sedasi olengi teind, kuid see muna värk pole vist maailma parim peibutus.ei lõhna teine hästi, kuid kopranõre on selle eest paras haisukott, aga mida pole on nugis.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas svahi »

Kopranõret, mädamuna, mett ja küll need loomad ka tulema hakkavad :wink:
Viimati muutis svahi, P Aug 19, 2018 7:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Teatavasti nugisel haistmine ja mälu suht kehvad,ni et ei aita siin soovitatud sissesöötmine ja ka haisvad söödad.Püügikohas peab lihtsalt nugist olema,st.sealt peab tema toiduotsingu rada läbi minema.Teatavasti nugisel ööpäevane ring kuni 12km.Siis ka ükskord sinna lõksu ka satub.Kui mingid kohad möödunud talvel hästi andsid,siis sel aastal ei pruugi sealt üldse saada,kuna sealt loomad lihtsalt välja püütud.Kui lumi tuleb,siis ka tänavused elukohad selged.Aga parim püügiaeg ikka olnud veebruari kuu ja söödaks olen talvel kasutanud tuvi.Kõlbab ka muu liha aga soovitavalt ikka rohusööjate oma,rebase-kähriku korjus hästi ei püüa.Olen kuulnud ka,et kasutatakse ära nugise uudishimu ja pannakse lõksu juurde helkivaid ribasid aga ise pole proovinud.
Ise pole veel püüki alustanud,küll aga olen möne looma laika eest lasknud.
Edu püüdjatele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Seda olen ise ka siit sealt kuulnud nende käest, kes nugisepüüdmisega tegelevad, et söödetakse varem juba kohta sisse ja see pidi ka tulemust andma. Ise proovinud seda pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahimeees
Postitusi: 26
Liitunud: K Nov 16, 2011 2:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahimeees »

Endal on mul nimodi olnud ,et tavaliselt kontrollin iga nädala vahetus lõkse,esimene nädalavahetus käisin kõik lõksud läbi, ei olnud midagi ,järgmine päev panin 1 uue lõksu püüdma ja järgmine päev on kohe nugis lõksus,ja nii kaks nädalat järiest
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

See nüüd küll õige jutt põle,et nugisele haisvad söödad ei meeldi.Ega ta ikka päris ilma ninata ka ei ole :wink: .Mille järgi ta siis jooksu ajal emase üles leiab :M ?Ja kähriku liha ja rasv on kohe kindlasti söödaks hea.Mina olen viimased aastad seda soome küttide soovitust järginud ja ilma pole jäänud.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Nugise meelitus lõhnadki täitsa olemas ja pole raske neid ka ise teha.
Retsepte on palju aga mina olen ainult yhega proovinud ja töötab väga hästi.
Ehk siis võtad purgi ja paned nii kaks kolm supilusikat kopra nõret teist samapalju veel maasika või vaarika moosi ja siis kähriku rasva nii umbes et pool purki tuleks täis ja siis väike lusika täos mett ja yks kana muna sisse ja purgi kaas kinni ja nii neljaks viieks päevaks hästi sooja kohta. Ja metsas seda mitte lõksu sisse panna vaid teha kõrval asuvale puule sisselõige alt ylesse ja teed pulga möksiga kokku ja sinna vahele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Väikekiskjatest rääkides, siis täna jäi ette selline isend, õigemini oli kastlõksus.
Manused
Kaamera 2011_11_28 015.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta