Victoria püssi ja panniga

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Victoria
Postitusi: 83
Liitunud: K Sept 17, 2008 9:16 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Victoria »

sammal.habe kirjutas:viimane saade on kindlasti samm edasi. areng on märgatav. Peeter Hussar külalisena kahtlemata õige valik. kelmikas sita-kommentaar Victorialt - väga hea. :wink:
Victoria ehk kommenteerib, kes tegijate arvates on selle saate sihtgrupp. jahimehed ilmselt mitte, näib mulle?
ent ikkagi pole veel näinud, kuidas "tõestab Victoria, et suudab osavalt ümber käia nii sileraudse ja vintpüssiga, kui ka wok-, prae- ja fritüürpanniga"... :roll:

restorani ja atv reklaamimine mõjub endiselt võõrkehana.

Vaatasin et saade oli pandud pere ja meelelauhtus saate rubriiki :-)
Aga kuna praegu aega ei ole siis teile kommertsi ohvritele võin oma osavusi püssiga ja panniga näidata ehk kunagi hiljem :-D.
Olge tublid ja ärge tikkudega mängige ( mulle see ütlus meeldib, kuna see annab palju mõtlemist vastavalt enda rikutusele)
www.brown-pearl.com
www.jaljekoer.net
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Feen »

Peaks kusagilt välja otsima video, kus ma käisin eelluuret tegemas üheks foorumijahiks. Jaht käis. Ligemad kaadrid 5 m pealt. Vabalt oleks saanud sinna 15 mehe-naisega juurde kõndida ning filmida (salvestades vähemalt 5te looma). Ja sellises kohas juurde pääsemisest. Rääkides Kakukesega jahtidel käimisest, siis me oleme kevadise krabiseva lumega ka kaldal istuvatele kobrastele 20 m peale kõndinud. Ma oleks võinud sama hästi kaamerat käes hoida. Ära kannatas lasta 3 looma, 2 tk said putku. Lihtsalt, kohti peab teadma ning kaadreid juba ette planeerima.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Indrek S. E.
Postitusi: 50
Liitunud: N Veebr 17, 2011 11:37 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Indrek S. E. »

Tegelikult polegi nii väga miskit viriseda.
Uurisin saate lõputiitreid - ning tõesti - pole ei lavastajat ega ka skripti kirjutajat. Seega on tulemus päris ootuspärane. Eks ole?! Ehk siis teisisõnu ja ajakirjandiuslikult kräpp, mis kräpp.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Feen »

Noo.. kui ikka on vaja sellist kohta, et kobras olemas oleks ja kusagil kasvõi ringi ujuks, siis selle koha ka leiaks. Kui mitte enda jahimaadelt, siis otsiks kellegi teise abiga mõne koha. Ma olen kraavide ääres ka päris palju tühja passinud kuid kui on koht, kus pole kobrast segatud (selliseid kohti on), siis pildile peaks miskit ikka saama. On kohad ja jahid, kus looma leidmise ja saamise tõenäosus on suurem. Lisaks, on olemas inimesed, kes kuidagi ei saa jahis saaki ning on need kellel asi tuleb lihtsamalt välja. Viimasel ajal olen muutunud olulisemalt laisemaks ning saanud ka teada kuidas teha kõik selleks, et looma kätte ei saaks. Tasuks üles otsida need kes näevad ja lasevad ka ning natuene loodusest ka teavad (kiidan koprajahis jahikaaslase valikut).

Oluline oleks paika panna plaanid, mis jahti tahetakse jäädvustada. Teise asjana tuleks teha kindlaks mis oludes sellist jahti kõige parem pidada oleks (ilmast ja kuust jne sõltub ka omajagu), nii mõndagi saab ette prognoosida (mis ei tähenda, et emake loodus vigurit ei teeks). Siis, tuleks vaadata kus kohas on selle jahi jaoks soodsad kohad ja tingimused. Lisaks, tegelikult tuleks saatrgrupil ikka vaim maru valmis panna, et kui on soodne olu, siis kohe välja ja tegudele. Kui lugeda foorumit, siis nt Jahe on kirjutanud hanejahist, mõni päev võib olla selline, et jaksa ära lasta ning lindude välja vedamisega probleeme, mõnikord pole aga rabas midagi teha, see hommikul juba nähtav-prognoositav. Meil oli nt ülemöödunud aastal 2-3 nädalat pardilendu põllus, sellist, et oleks saanud filmimaterjali omajagu, nii partidest kui hanedest (hommikul, päeval, õhtul, öösel). Koertega koprajahi jaoks võin ka garanteerida nii kohad, jahi kui koprad (no, mõnikord jäime ilma, kui igavusest mõnda enda ürkturvast kohta torkimas käisime... aga paar jahti ilma, paarkümmend saagiga, ning kui saaki vaja oli, siis ilma ei jäänud kunagi). Sama asi on sigadega, siin on ka inimesi, kellega koos metsa minnes võib koerte eest suure tõenäosusega siga kaamerasse saada, liinil ka. Pärast võib lavastada veel laskmised vms juurde. Suvine sokujaht... mõnes kohas peaks kitsi olema veel ning ka sokkusid jahitakse. Varahommikune jalutamine mööda heinamaid, kedagi ikka kohtab. Kaske sasival sokul on teinekord aega küllaga. Filmi ühest ja teisest küljest. Või, vastu talve kitsejaht. Hea küll, näis mis nende kitsedega saab ning hetkel pole just soodne teha saadet kitse laskmisest (st, 2012 hooajal), aga neid teemasid ja jahiviise ikka jagub mida saaks jäädvustada. Ahjaa, kindel teema oleks kastlõksudega nugisejaht. Kui mõni suurem lõksumees on andnud nõusoleku, siis looma lõksus olemisel tuleks kõne, mindaks kohale, käidaks lõksusid läbi, saadakse saaki ka. Hiljem aega teha see osa kus lõksud üles pannakse :D. Rebase peibutusjaht, kui tuleb koorik ning rebane hakkab rohkem põllus liikuma. Kuuvalge öö peaks olema piisava valgusega filmimise jaoks. Mingis teemas arutasid noored saarlased, et muudkui puhu ja pigista, rebane kohal. Meil saavad teised nii suurt vatti, et rebase jaht ei ole kõige saagirohkem (st, saate jaoks on paremaid kohti Eestis). Siis, koertega rebase-jänesejaht. Lund on küll palju, aga hagijaga poleks väga vigagi, homme testin taksidega ära. See võib olla ka selline jaht, et igast tukast tuleb jänest-rebast, samas, mitte kusagilt ei tule looma (kui lund natukene, siis tukkades looma jagub).

St, kui püstitada eesmärk, et saatesse on vaja edukust ning minna selle peale välja, et seda saavutada, teha natukene eeltööd ning leida mõni julge kellel on olemas suuremad eeldused edukaks jahipidamiseks, siis saaks kindlasti paremaid kaadreid. Põdrajahti meeldis mulle nt vaadata, emotsiooni ja lugu oli. Tulemust ka.

Ahjaa, miks saated jätavad sellise huupi panemise mulje, pardijaht nii ja naa, põdrajaht pihta, koprajaht jälle paras looduses olemine? Victoria, tegelikult oleks hea saates olla kui jahiline ning jätta muljet, et sa oled jahil. Hetkel on mulje nagu sa oleks sattunud kusagile ning ei adu mis toimub ja vaatad-ootad, et mis saab. U nii nagu oleks libedal teel auto juhi kontrolli alt väljunud ning edasi jääb oodata mis saab. Saladuskatte all öeldes, jahtide edukust on võimalik suunata ka natukene ning see 50-50 võimalus kusagile poole ära kallutada. Kakukese viidatud video vaatamisel nt on isegi sigade kohale tulek abiks, lisaks sellele, et jahimees jättis mulje kui isikust kes teab mida ta teeb ning valgustab sellest vaatajaskonda ka. Ei saadud kobrast, mis sest, klipp oli selline mille taolise saaks praktiliselt igal jahiks sobival ajal purki.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Eik »

Indrek S. E. kirjutas:Tegelikult polegi nii väga miskit viriseda.
Uurisin saate lõputiitreid - ning tõesti - pole ei lavastajat ega ka skripti kirjutajat. Seega on tulemus päris ootuspärane. Eks ole?! Ehk siis teisisõnu ja ajakirjandiuslikult kräpp, mis kräpp.



Just minu mõte, stsenaariumit ja käsikirja pole, kummitas mind kogu aeg. Vahva oleks vaadata selliselt: Loom ja tema tegevused, spetsialisti juttu, jahi viisid, jaht, kokkamise nurgake. :D
Edu igatahes !!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas aadu kadakas »

Vaatasin "Kalamehejutud" 1.-2. hooaeg uuesti läbi ja võrdlesin antud saatega. Võrdlused tihti pole vast head, kuid siiski... Esialgu aga mõte Rein Maranilt:
"Ma pean filmi õnnestunuks siis, kui mõte või tunne, mida sa tahad filmis edasi anda, ei ole tingimata välja öeldud filmis kõlavas tekstis, vaid kujuneb filmi vaatava inimese peas. Siis on eesmärk saavutatud."
"Kalamehejutud" Kruusi vedamisel ja üdini positiivse fooniga loob esiteks väga mõnusa feelingu. Teiseks tekib palju momente, kus samastud situatsioonides või soovid edaspidi samastuda. Kolmandaks äratatakse see mõnus kihk sinus vetele ja loodusesse minemiseks, mis laias laastus ju ongi loodusega kokkuelamise üheks viisiks. Ja seda ka, et varustusel on oluline tähtsus, kuid saates jääb peale ikkagi see kalastamishobi propageerimine.
Toetudes teiste kommentaaridele (Feen peamiselt) ka seda, et peaks ikka looduse järgi tulemuslikku "purkisaamist" üritama.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Olgerd »

aadu kadakas kirjutas:Vaatasin "Kalamehejutud" 1.-2. hooaeg uuesti läbi ja võrdlesin antud saatega. Võrdlused tihti pole vast head, kuid siiski... Esialgu aga mõte Rein Maranilt:
"Ma pean filmi õnnestunuks siis, kui mõte või tunne, mida sa tahad filmis edasi anda, ei ole tingimata välja öeldud filmis kõlavas tekstis, vaid kujuneb filmi vaatava inimese peas. Siis on eesmärk saavutatud."
"Kalamehejutud" Kruusi vedamisel ja üdini positiivse fooniga loob esiteks väga mõnusa feelingu. Teiseks tekib palju momente, kus samastud situatsioonides või soovid edaspidi samastuda. Kolmandaks äratatakse see mõnus kihk sinus vetele ja loodusesse minemiseks, mis laias laastus ju ongi loodusega kokkuelamise üheks viisiks. Ja seda ka, et varustusel on oluline tähtsus, kuid saates jääb peale ikkagi see kalastamishobi propageerimine.
Toetudes teiste kommentaaridele (Feen peamiselt) ka seda, et peaks ikka looduse järgi tulemuslikku "purkisaamist" üritama.

Minu arust ei saa neid saateid omavahel võrrelda, kalasaadet on palju lihtsam teha, sest seal ei pea nii väga valima, mida näidata ja mida mitte. Kalastamisega kokkupuutuvaid inimesi on ka kõvasti rohkem ja inimestel pole probleemi selle tolereerimisega üldiselt. Pole ju veel kuulnud, et keegi kalameest mõrtsukaks kutsuks. Lisaks on päris palju inimesi oma nooruses kasvõi korraks õnge leotanud kuskil tiigis seega seda feelingut, millest eelnevalt räägitud on nagu kergem tekitada. Lisaks veel seda, et Kruus tunneb ennast kaamera ees väga koduselt, kuna teles töötanud aastaid.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas TiitR »

Aga Vici võttis viimases saates juba pannigi kätte ju! Hakkab vaikselt tulema.. :lol:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas aadu kadakas »

Olgerd, Teie postitus juba tõigi välja mõned tahud, mis jahinduses on nihu ja mida iga taolise saatega saaks taas paremuse poole sudida.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Victoria kirjutas: Kindlasti on siin suur osa jahimeestel kes saates osalevad. Kahjuks väga paljud ei olnud nõus meie saates osalema ja meid sellega aitama, kuid hiljem on küll agarad kriitikat jagama.

Vicky


Minu arust ütleb Victoria siin välja peamise murekoha selle saate tegemisel.
Olen ise osalenud ühe jahimeestest pajatava, seekord küll võrukeelne Olõ´i, tegemisel ja võin öelda, et polnud sugugi lihtne kaamera ees seista ja pingevabalt muliseda :lol: Kuni saate eetrisse jõudmiseni oli kerge ärevus hinges. Peale saate nägemist sai kergendatult ohata ja nentida, et polnudki kõige hullem :wink:
Paljudele anonüümse kasutajanime tagant kritiseerijatele soovitaks: võtke Victoriaga ühendust, kutsuge ta koos tiimiga omale jahile, arutage koos tegevused läbi, astuge oma tegeliku näo ja nimega :!: kaamera ette ja rääkige siis jahist ja jahimeestest nii, nagu te seda näha tahaks :wink:

Uue jahiseaduse ümber käivas arutelus oli ka piisavalt kurtmist, et EJS või keegi teine ei tee piisavalt PR-tööd, et jahimehi ikka positiivsema poole pealt ülejäänud rahvale näidata :wink:

Nüüd, kui keegi on selle suht tänamatu töö ette võtnud, tundub vähemalt mulle ülekohtune tegijaid ainult kriitikaga üle valada :M

Omalt poolt sooviks Vickyle ja tema tiimile jõudu ja jaksu alustatuga jätkamisel!

Üllar
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Feen »

Nagu ma juba maininud olen, koeraga koprajahti pean ma palju ja loodetavasti sellest jahist tean miskit ka. Siit leiaks mõne toreda kompanjoni ja jahikoha ning siis ei peaks rääkima, et oih, mööda läks, või oih, ei näinudki looma. Oleks jahti, koostaks plaani mis ja kuidas kajastamisele tuleks ja saaks saatejagu kokku küll. Kritiseerinud olen küll, kellelegi ennast pähe määrinud ei ole. Lisaks, siin foorumis pole küll keegi uurinud (minu teada), et äkki tehab keegi asjas kaasa lüüa. Seega, ei tasuks süüdistada kritiseerijaid selles, et nad ise ei taha osaleda ja muudkui arvustavad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Ei pidanud silmas aktiivsemaid foorumlasi, kes oma isiku ühel või teisel viisil on oma kasutajanime taga avalikustanud ja ka asjalikke ettepanekuid saate paremaks tegemiseka on välja toonud.
Minu märkus oli suunatud eelpool olevate delfi stiilis kommentaaride ja nutulaulu autoritele :wink:
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas annaliisa »

mul tekkis üks küsimus. nimelt kui etv osoonis jahinaiste saade oli siis üks jahinaine lasi põtra ja lasi mööda. victoria saates lasi sama naine siga. siit tekkis küsimus et kas lasigi selles ühes jahis nii põtra ja siga või aint ühte neist? selle järgi jäi meelde, et ta oli minu arust vasaku käeline, ja laadimine oli raskem, sest püss oli paremakäelise oma. seda ta victoria saates ise rääkis ka. :P
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas saaremees »

Ikka lasid erinevad naised erinevaid loomi. Lihtsalt kaks võtterühma oli jahil ja TV saab ju kõike kokku keerata. Üks lasi ikka põtra ja teine notsusid. Kui ilusasti vaadata, siis notsud peale lasku näha metsa all jooksmas. Ühel võttegrupil õnnestus heas kohas olla, teisel seekord kehvemini valikuga :) :) Ja ETV s oli ka mitu jahti kokku MIXITUD
Kasutaja avatar
Indrek S. E.
Postitusi: 50
Liitunud: N Veebr 17, 2011 11:37 pm

Re: Victoria püssi ja panniga

Postitus Postitas Indrek S. E. »

Kuna saatejuht vastab siin kommenteerijatele päris sageli, viitab see veelkord saate sihtgrupi osas segadusele ja saate eesmärkide osas täpselt sellele samale (kui nüüd mitte arvestada reklaamikliente).
Mina soovitan saate tootjatele küll seda produckt placemant`i julgelt kastutada. Niikuitnii keegi seda selle pilguga ei vaata, aga kontaktide hulka on teil ju vaja tõsta?
Ja kuigi siin on soovitatud rõhutada seda või teist momenti sisus, soovitan teha kõigepealt story, mis räägib, kuidas ja miks see areneb nii või teistmoodi.
Vasta