Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas honkomees »

hundikütt kirjutas:Mõtlesin siin seda,et tavaliselt viljahoidlad asuvad asulates,kus nagu ei tohiks eriti paugutada.

no mul tuleb küll õige mitu kolhoosiajast pärit hoidlat kohe meelde, mis asuvad asulast mõnisada meetrit eemal, seal ju ümber vaja suuremaid platse jne mida siis küla keskel oli keeruline teha. Lisaks tuleks vaadata, mis on planeeringu järgi tiheasustusala ja mis mitte, ega neid tiheasustusalasid niiväga palju olegi, rohkem jäetakse jaht pidamata omal algatusel ja ohutuse pärast.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Meil ka vähemalt paar/kolm teraviljahoidlat, mis ei asu asulas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Vat ehe näide,mille peale kirjutades ei tulegi-olud igal pool erinevad.Meil kaks hoidlat ja mõlemad tiheasustuses sees.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Välek »

http://www.ilmajaam.ee/715552/loomakait ... duslikuks/ Varsti ei tohi kärbsepiitsa ka ilma relvaloata soetada.
jahimeees
Postitusi: 26
Liitunud: K Nov 16, 2011 2:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahimeees »

Kuidas nugistega lood on praegu külmad ilmad.
Manused
eelmise nädala saak
eelmise nädala saak
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Nugistest ei tea midagi, aga ise võtsin täna kastlõksust kärnas kähriku välja. Need ka ei saa magada nende külmadega. :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas pano »

Nädal tagasi jooksis pikki kütiliini üks kärnas kährik ,ma vaatasin algul ,et kass aga siis kui lähemale jõudis sain aru kellega tegu. Õnneks sai selle looma piinad lõpetatud. Ma see aasta ainult 8 korralikku kährikut saanud millel on kõlvanud nahk maha võtta . Ülejäänud kõik täiesti kõrnas või kärna minemas.
Koertega on jaht!!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Nugiseküttide poolt pikka aega vaikus,kuidas lood on,kas hakkab tulema vöi ei.Nagu eelpool kusagil kirjutasin,et minu arusaamise järgi veebruar perim kuu,siis väide hakkab ka seeaasta end tõestama.Kui siiani olid viimased raudadega püütud nugised 12 detd ,siis nüüd sain kohe 2 korraga ja jälgi on ilmunud enamuse raudade lähedusse.Aja küsimus,millal raudu sattuvad.Kuidas ka mujal läinud on :?: Hakkab tulema või seisab ikka veel. :?:
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas pano »

Koik eelmistel aastatel hasti toonud kohad labi proovitud ,see aasta vaid moned uksikud toonud. Mulle endale vaid 4. (sorry tapitahtede parast mida pole, arvuti millegi parast enam neid ei tunnista)
Koertega on jaht!!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Poisid meil saanud 4 nädala jooksul 2 tk üks siis miski 3 nädalat tagasi pakust ja ühe paar päeva tagasi mingi lõksust kraavi ääres.Jälge on suht koht palju.Üks tuhkur ja mink kah sisse sattunud,samuti mingi kasti.
jahismurf
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

Täna kaks nugist olid jälle lõksus. Viimati ca kuu aega tagasi ühe sain. Aga ma alles algaja nugise lõksupüügis.
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Paar nädalat tagasi oli siis selle talve parim päev -4nugist.Peale selle jälle vaikus aga ilmad
läksid väga külmaks ka.Eelmine nädal oli 1loom lõksus.Aga lootma peab, et kui nüüd külm järgi annab hakkab liikuma kuigi külmaga oli ka jälgi ikka näha.Edu küttidele.
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Täna siis 2 nugist kastidest saadud.Tundub, et ilm vähe järele andnud ja nugis liikuma
hakanud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Mul oli täna rebane kastlõksus. Paar huvitavat tähelepanekut ka sellest. Tegu oli noore terve isarebasega, kes haises hullult nagu rebased ikka jooksuajal, samas päeval väljas paaris hullamas neid näinud veel pole. Tegu ei olnud kärnas loomaga, aga sabast oli jupp läinud ja seega oli see suht lühike reinu kohta.
Paar pilti ka juurde.
Manused
Kast 2012_02_18 004.jpg
Kast 2012_02_18 008.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kakukesel päris kobe nugise lõks! :)
Vasta