Kõik on kena, aga meitel on ju vist esimesest aprillist igasugune linnukese laskmine kinni , pesitsemise aeg...bla bla bla...ja eestlane ju nõnda jonnakas rahvas, et oma jonnist iseendale sxxxa kaela kallab.Õpitakse teistest riikidest ja tahetakse neist paremad olla, aga valitakse välja lollimad seadused mida rakendada enda peale.
Njah, uurige Randlalt ja Rohu Karlalt, kuidas asjad tegelikult olid, aga mulle on jäänud mulje, et pigem näitas Eesti kogu ülejäänud N-liidule teed enamikus looduskaitseküsimustes, mitte ainult praktikas vaid ka teoorias. Nii palju siis vene lollusest saksa täpsusega. Ja sellest kevadisest linnujahist on teiste teemade all juba, vabandage väga, oksendamiseni jahutud - milleks ikka ja jälle sama küsimust tõstatada. Teiste sõnadega:
aivar00 kirjutas:See rong aga kahjuks läinud ja enam niutsumine ei aita.
Aga kui rahvale tõesti tundub "neid on ju nii palju" tõsiseltvõetava argumendina, siis lööge vikipeediasse otsisõna "rändtuvi" või "passenger pigeon" - ehk avardab veidi silmaringi.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Ja eile Lihula kandis sellised haned, millel valge laik põsel jookseb kurgu alla välja ja teisele poole üles. Kindlasi pold need lagled. Juutuubist nähtud kuidas samu hanelisi usa kutid põmmavad. Ise pole meie põldudel neid varem nagu silma hakkand. Selline 7-8 -ne grupp oli.
peepk kirjutas:Ja eile Lihula kandis sellised haned, millel valge laik põsel jookseb kurgu alla välja ja teisele poole üles. Kindlasi pold need lagled. Juutuubist nähtud kuidas samu hanelisi usa kutid põmmavad. Ise pole meie põldudel neid varem nagu silma hakkand. Selline 7-8 -ne grupp oli.
No see valge jutt ikka selline nagu Kanada laglel, et alt läbi ja teisele poole üles. Ju se haruldus pole, kui meite oma mees omal maal isegi mõned linnud pildile saand.
Kanada lagle meil kõige suurem jahilind, kahjuks teist ainult kevadeti näinud. Põllul koos laululuikedega on samas suuruses ja hallhani tundub hoopis part olevat. Sellel kevadel on kanada laglet tunduvalt rohkem, võrreldes eelmiste kevadetega aga jaht talle hakkab koos hanega ja vaadake see teeb asja nutuseks, sest hanejahi alguseks on meie haned läinud ja rändhani meie kanti ei sattu.
Jah, kui nendelt fotodelt vaadata, siis peaks olema nimetused nii kanada lagle - põsed valged, ehk siis valgepõsk lagle valgepõsk lagle - pea valge, ehk siis valgepea lagle
Ilmselt see mees, kes kunagi valgepõsk laglele nime andis polnud veel kanada lagle näinud
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Asja saab ka lihtsamini aetud.Võtad kilo herneid,leotad viinas paar päeva ja külvad põllule kus haned tavaliselt söömas käivad.Hiljem korjad saagi kotti.