ilves

2005. aasta teemad
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Palju mehi üldse oma elus ilvese jahti saab?Eks iga üks taha ju ennast selle ilusa loomaga jäädvustada,ning arvan et igaüks kes ikka jahist osa võtab on selle au välja teeninud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

fotograafiaga on selline lugu, et hea pildi saamine nõuab omajagu kogemusi, tehnikat, vaeva... ja siis selliste piltide tegemisel tahetakse nagu kopositsiooni ka saada... aga sellega on nagu laskmisega - 2% 100st seda õppinud fotograafist omavad selleks loomupärast annet, ülejäänudel jääb üle siis proovida ennast võimalikult osavaks treenida. Aga nüüd ilvese juurde. Trapperis peibutusasjandus (jänese hädakisa) 625 raha. Natuke palju. Kas keegi teab palju Allakul (Elvast) need maksavad? Ja mujal?

Ps. mainiks seda, et igasugused jahipildid mulle meeldivad. Ja need ilvese omad ka. Aga siin niisama tuli mainimiseks, et paar asja oleks saanud paremad olla (no, kui looduspilt.ee-d vaadata, siis küll miljon asja :D), aga igati tervitatav on piltide üles panek. Piltide teemal on selline soovitus küll, et pole hea loomal peal istuda, looma peale jalga toetada... ja ebaloomulikke asendeid tuleks ka vältida. Ja siis kõlbab juba vaadata küll.
Viimati muutis Feen, K Veebr 02, 2005 3:45 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Seda ma kartsin,panen pildid ülesse kus mehed ka peal on,hakatakse virisema.Olgu see mulle õpetuseks,et ei tasu oma jahipilte teistele vaatamiseks ülesse panna,jagada ainult jahist osavõtjatele.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Ära sa ühe ... pärast nüüd küll põe.Minu arust on see ainult tervitatav nähtus,et jagatakse oma jahi elamusi ka teistega. (y)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Toredad pildid. Selliseid pilte ju alati tehtud. Eks igaüks tee nii nagu talle meeldib, ega igaühele saagi meeldida. Kui nüüd looma solvamisest ja väärikusest rääkida, siis olen ka ise jahis selliseid pilte teinud ja siiani nagu ei taibanudki, et kedagi solvan. Mind õpetati, et loomal ei tohi peal istuda jne., aga siiani pole keegi keelanud loomaga poseerimist. Ilvese asendid olid ju ikkagi normaalsed ja ta polnud pandud mingitesse perverssetesse poosidesse, ka olid kõik jahimehed nagu sõbraliku olemisega seal pildil. Vaevalt sellest seltskonnast keegi looma alandada tahtis ja minu arvates ei alandanudki.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ikka leidub Virisejaid ......
Peibutuse kohapealt peaks kitse/talle vile ka sobima .Olen mõnigord pukkis istudes proovinud ,aga siiani pole õnne olnud ,ju siis pole läheduses ilveseid kõndinud :D
Kivi kotti!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Igati tore, et pilte näha saab.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Vaatsin neid pilte ja tekkis küsimus (eeskirja pole käepärast) - miks ilvesejahis meestel punased seljas?, vanade eeskirjade järgi küll hundi ja ilvesejahis punast ei kantud, ta ju pole värvipime nagu sõralised, näeb ja kardab seda!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:Vaatsin neid pilte ja tekkis küsimus (eeskirja pole käepärast) - miks ilvesejahis meestel punased seljas?

Ühisjaht ju ja mina küll pole seadusest välja lugenud lõiku va. hundi ja ilvese jahis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:
honkomees kirjutas:Vaatsin neid pilte ja tekkis küsimus (eeskirja pole käepärast) - miks ilvesejahis meestel punased seljas?

Ühisjaht ju ja mina küll pole seadusest välja lugenud lõiku va. hundi ja ilvese jahis.

Vaatasin järele, pole jah uues eeskirjas seda va v.a. märkust. Aga mäletan ju selgelt, et hundijahis võeti maha vestid ja mõnikord sai pättust tehtud - hundijahi nime all ka seajahti peetud, ei pidand vesti kandma. Pole aastaid enam hundi- ega ilvesejahti juhtunud, ei teadnudki.
No nüüd on selge, et hundi ja ilvesejaht tunduvalt raskemaks tehtud, meestest on lipuring tehtud ja ainult on loomale jäetud pääsemiskohad punaseta
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

andrus kirjutas: Seda küll,aga äkki jätaks selle liigse irisemise.Mehed vähemalt üritavad


mis krdi irisemine?

Feen kirjutas: Piltide teemal on selline soovitus küll, et pole hea loomal peal istuda, looma peale jalga toetada... ja ebaloomulikke asendeid tuleks ka vältida. Ja siis kõlbab juba vaadata küll.

seda tahtsingi öelda!
minu jutu eesmärk oli välja tuua asjad (
shikaree kirjutas:vastik on vaadata kui loom pannakse ebaloomulikesse asenditesse ja kari mehi on rambolikes poosides tema ümber
), mida pole mõtet piltidel eksponeerida.
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

honkomees kirjutas:
kakuke kirjutas:
honkomees kirjutas:Vaatsin neid pilte ja tekkis küsimus (eeskirja pole käepärast) - miks ilvesejahis meestel punased seljas?

Ühisjaht ju ja mina küll pole seadusest välja lugenud lõiku va. hundi ja ilvese jahis.

Vaatasin järele, pole jah uues eeskirjas seda va v.a. märkust. Aga mäletan ju selgelt, et hundijahis võeti maha vestid ja mõnikord sai pättust tehtud - hundijahi nime all ka seajahti peetud, ei pidand vesti kandma. Pole aastaid enam hundi- ega ilvesejahti juhtunud, ei teadnudki.
No nüüd on selge, et hundi ja ilvesejaht tunduvalt raskemaks tehtud, meestest on lipuring tehtud ja ainult on loomale jäetud pääsemiskohad punaseta


Nagu praktika näitab, ei mõju punane vest hundile sugugi nii peletavalt kui arvatakse. 29.01.2005.a lasti Valgamaal kaks hunti kütiliinil, kus kõik kandsid punaseid veste. Ilves ei pelga ka punast värvi sugugi, sest paar aastat tagasi põdrajahi ajal tuli see loomake kütile kenasti lähedale (8m) ja jäi kännu peal küüsi teritades sinna aega viitma kuni kütt ta minema peletas. Läinud sajandi 80-ndate lõpus lasin ilvese, kes lähenes mulle 12m kaugusele (ja oleks vist ka päris jalge vahelt läbi jooksnud kui ma tulistanud ei oleks), hoolimata sellest, et mul oli peas punane müts ja seljas punase ülaosaga jope. Seega ei pruugi küttidel nii väga karta punase vesti kandmist ilvese- või hundijahil.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kas loomad üldse eristavad värve?

Meelde on jäänud kuskilt et põdrad/kitsed näevad must/valgelt ja reageerivad liikumisele põhiliselt, mitte aga värvile. Et kui kütt suudab olla paigal nii et silm ka ei pilgu siis olgu või neoonvärvides ja vastupidi kui ikka niheled siis ei aita ka parim kamo.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Pikk kirjutas:Kas loomad üldse eristavad värve?

Meelde on jäänud kuskilt et põdrad/kitsed näevad must/valgelt ja reageerivad liikumisele põhiliselt, mitte aga värvile. Et kui kütt suudab olla paigal nii et silm ka ei pilgu siis olgu või neoonvärvides ja vastupidi kui ikka niheled siis ei aita ka parim kamo.

Sõralised-kabjalised ei pidand jah eristama, elavad must-valges ilmas ja ei teagi, et rohi on roheline aga kiskjad nagu hundid ja kassid eristavad värve küll.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Nad võivad ju eristada ,aga häire annab ikkagi eelkõige lõhn ja liikumine.On vana tõde ,et kui tahad et lipud peaksid/toimiksid hoia neid inimese lähedal/eluruumis ja lahtikerides las jookseb lipunöör läbi palja pihu ,millega (kämblaga) aeg-ajalt mütsi alt higi võiks pühkida! Rääkides ilvesest ,on tema haistmine võrreldes hundiga kordi kehvem (võrdle koljut /ninakuju),kuulma pidi aga väidetavalt -kui jänes 300m kaugusel oksa närib.Kuna ilvesel haistmine kehvapoolne kaotavad tema jahis lipud mõtte!
Kivi kotti!
Suletud