Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas kakuke »

Kui nüüd analüüsid natuke, et mida need mehed kardavad, siis saad isegi aru, kus point on ja mis lahendus oleks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Minu analüüsid said vastuse, kui soetasin ligi 5 kg kaaluva relva.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas kakuke »

Aga seal see point ongi, et tagasilöök on vaja maha saada, kama2, siis kuidas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Jaanes Partsioja
Postitusi: 134
Liitunud: P Sept 19, 2010 8:34 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Jaanes Partsioja »

Natuke sappi ka pritsin.
"Tere tulemast Vendade Voitkade nimelisse jahimeeste seltsi"
Nii hakkab kõlama suust - suhu liikuv kutse, kui asi ikka täitsa peesse krutitakse.
Võtan veel paar (b) ja järjest rohkem tekib tunne, et tuleb vist endal ka sinna lindpriide
seltsi astuda. **** küll täna tuli jälle ports nimekirja alla, kus maad kinni. Kõige sitem lugu see, et sain teada: meie oma jahimehe õde mööda küla käinud vanainimesi harimas.
A-la andke allkiri uue jahiseaduse kiiremaks vastuvõtuks , siis jahimeestel ka kergem asju ajada. Olid juba valmis planketid kaasas, muudkui andmed peale ja jälle: "Jahimehi aidatud"
:mrgreen: Vanainimene nüüd mures, et ei saanud ise ka aru kuhu käe alla pani.
Homme lähen jooksen teen uue lepingu ja maad lahti- **** PTÜI jne.
Pe...e õlle isu kadus ka ära. Ma ei saa aru, kas tõesti pean kottide viisi köömneid ostma ja kiusupunnide aedadesse maha puistama :oops:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Mida rohkem ''kajakad kisavad ja koerad hauguvad'' selle ''jahiseaduse/raha laeva'' või ''rahakaravani'' saatmiseks, seda enam tulevad ju ilmsiks nood isikud (ikkagi isikud/inimesed või firmad- olgu siis välja- või omamaised röövikud/rüüstajad, kes elavad põhimõtte järgi - pärast mind tulgu või veeuputus) .. kes selle aktsiooniga kaasa koos jooksevad või on otseselt seaduse on ostnud/kinni maksnud meite ostetavas-müüdavas poliitäri süsteemis ... ega siis selliste rahahoobade juures ''vend venda eip tunne .. ega õde ; ega lapsevanem last tunnista - või vastupidi... IKKA SAAMATAJÄÄNUD RAHA OMM TÄHTSAIM/ÜLIMUSLIK ....

Kui kuidagi enam ei saa siis kasvõi vägisi surun (eesti keeles öeldes keeran s***a nii omadele, kui võõrastele) peaasi, et MINA SAAN :VS :VS :VS

Edasine eip huvita .. MINA JA MU EGO NING RAHAVOO JÄTKUVUS.

Sai veelkord s**t jutt ja kui kellelegi eip meeldi, siis tean, et iga sõna mida siin lausun .. võib kasutada mu vastu ....
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

kakuke kirjutas:Aga seal see point ongi, et tagasilöök on vaja maha saada, kama2, siis kuidas.
Seda silmas pidades ju ütlesingi varasemas postituses, et summuti pole ainulahendus :lol: . Pisut teemaväliselt, aga samas ka teemajätkuks - jahinduskauplustes on müüja seljatagused ja küljed püsse täis...... Vaadates kriitilise pilguga... raud ja lukk välja arvata, (padruni ikka rauda saab ja moona jooksma), siis kui paljud neist relvadest palge istuvad, rääkimata kergest kaalust, mis annab kuskile obaduse, alates õlast ja sarnast, lõpetades ninajuurikaga ja isegi sõrmedega, vastu päästikukaitset. Nohjah, seda vajakajäämist ju võib kompenseerida summutiga, aga õnneks on ka teisi võimalusi. Ma tean, et osad sumpsid on raual otsas, mis teeb relva veelgi pikemaks- seda on jälle peetud relva miinuseks- koeramehele on alati lühike relv paremini sobinud, kui rääkida koerte säästmisest. Osad vist käivad raua peale.... piltidelt olen näinud, see oleks ju mõeldav koeramehele.... Samas eespool mainiti sileraudse summutist- on täiesti olemas, isegi kaheraudsele. Sellest oleks isegi huvitatud, kui raha rohkem oleks- põhjus- saaks kodus heki taga taldrikuid lasta ilma, et naabrinaine iga paugu peale nagu kalkun "kulu-kulu-kulu" teeb.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

uugamets kirjutas:http://www.maaleht.ee/news/mets/jaht/hiiumaal-on-jahipidamisega-raskusi-paljud-maaomanikud-on-selle-keelanud.d?id=65048780

ehk uudiseid Hiiumaalt


"Laid leiab, et tehtagu seadus hästi või halvasti, aga eelnõu tuleb kooskõlastada, sest siis on alus, kust uuesti pihta hakata."
Vot sedamoodi tase siis isand Laid`i näitel...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Rahandusministeerium on sõna võtnud http://eelnoud.valitsus.ee/main#xvLOisbQ.
Teen väikese paranduse- otselink miskipärast ei õnnestunud. 17. oktoobri teema.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas tihane »

Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Messer »

"Jahipidamisõiguse tasu puhul sätestatakse eelnõuga keskkonnatasude seaduse § 121 lõikes 3 selle
ülem- ja alammäär. Mõistame, et see tasu asendab senise tasu jahipiirkonna kasutamise eest."
Taheti ikka lajatada mitmekordset koormist :evil:
Vähemalt on see nüüd küsimusena üleval.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Olen nüüdseks, arvesse võttes ''ministeeriumite arvamusi'' viidatud leheküljel, kus seesinantne ''jahiseadus'' veebis asub, kindlal meelel ... meie riigis kehtib Põhiseadus vastavalt ''ärieliit-aadlike'' ja nende raha-äripikendustele (ministeeriumitele) täiesti sellel määral ''kuidas raha soovib'' ...

Kui on roop suurem, siis ei kehti ( kui on ''huvigrupp'' rohkem raha annetanud) ... kui on roop väiksem, siis võib-olla kehtib ''ilmeksimatute juhtide-erakondade-ministeeriumite'' ja ka ''esindajate'' :!: suva kohaselt :M .

Egas muidu ju asjaolusid arvesse võttes vait ei olda selle teema koha pealt, mis puudutab ''uue jahiseaduse'' peamist põhiseaduslikku vastuolu - pindalapõhisust isikupõhise otsustusõiguse asemel.
Ministeeriumid vaatavad sellest vaikival kokkuleppel ja võimuerakondade ettekirjutusel mööda nigu viuhti ... nende jaoks pole seda lihtsalt olemas :VS ''Esindajatest'' pole tarviski rääkida.
Ilmselt on meie ''esindajate'' puhul/näolgi tegemist ''huvigrupiga'', kuid millisega :?:

Kuulates-vaadates maakeral toimuvat .. selliselt külvataksegi ''demokraatiat'' ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ints
Postitusi: 17
Liitunud: N Okt 21, 2004 9:18 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ints »

Selline uudis siis:

"Uutest RMK metskondade arengukavadest leiab ka jahinduse peatüki, kus on öeldud, et riigimaad jahinduslikuks kasutamiseks andes sõlmitakse jahimeeste organisatsioonidega uued lepingud.

Seejuures on põhimõtteks: määratleda täpselt jahimaa kasutamist kitsendavad piirangud; järjepidevalt hinnata sõraliste tekitatud kahjustusi, teavitades jahipiirkondade kasutajaid ülemääraste kahjustuste tekkimisest; teavitada jahipiirkondade kasutajaid koprakahjustustest või nende ohust, määrates kahjustuste likvideerimiseks tähtajad.

Lepinguga reguleeritakse ka ulukihoolde tingimused ja kooskõlastatakse rajatiste asukohad. Kui jahimehed kohustusi ei täida, algatatakse jahipiirkonna kasutaja väljavahetamine.

Neis jahipiirkondades, mille kasutusõigus kuulub RMK-le endale, on plaanis pakkuda jahipidamisvõimalusi enampakkumiste alusel 3–5aastaste perioodide kaupa.

Enampakkumiste võitjatega lepinguid sõlmides seatakse neile muu hulgas kohustusi koprakahjustuste ennetamiseks ja likvideerimiseks ning väikekiskjate arvukuse reguleerimiseks."

http://www.maaleht.ee/news/mets/metsuudised/riigimetsa-tingimused-jahimeestele.d?id=65158330
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Ei näinud artikli lugemises mõtet, vaatasin kommentaare. Ja seekord on kommentaariumis tõsiselt materdatud. Harjumatult üksmeelselt oli kommentaaridele hääli antud. Ju siis valvekommarid pole veel jaole saanud.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Vasta