Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Kas nugisekütid on alustanud juba püügikohtade sissesöötmist?Pidavat paras aeg olema! :?:
Kasutaja avatar
nugise püüdja
Postitusi: 66
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:36 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas nugise püüdja »

Kas see nugiste sissesöötmine tasub ära? Nugis peaks ju olema suhteliselt liikuva eluviisiga loom.
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

ma veel ei ole midagi teinud peale uue kastlõksu.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Profid väidavad,et pidavat paikseks jääma kui aegajalt palukesi poetada.Ma ei ole varem sellele rõhku pannud,aga tänavu katsetan.Mädamunad kadusid kohe kastist ära ja suirakärjed läksid sama rada.Tasuks kindlasti õuntega proovida,aga mett ei saa veel kasutada,sest selle tõid mesilased koju tagasi. :idea:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Kellel parasjagu muud teha pole,võib ju sööta aga kogemus ütleb,et suht mõttetu tegevus.Nugis väga liikuv ja üsna lühikese mäluga loom.Algab hooaeg,lähevad ka lõksud üles,lihtsalt tuleb natuke looma käitumist tunda ja püünised tõenäolistele liikumis radadele üles sättida.
Tõenäoliselt tuleb ka hea nugise aasta-kuusel käbiaasta,siis ka oravaid palju ,mis omakorda toob nugise arvukuse kasvu kaasa.Vähemalt senini on see nii olnud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Nugise kehvas mälus ma kindel ei ole.Kuidas ta leiab kevadel peidetud sinikaela või koskla munad veebruari lõpus pinnasest ülesse?Takistuseks 60 või enam cm lund.Minul läksid karmide talvedega enamus oravaid kakkude nahka ja nüüd on natukene juurde kasvanud teisi.Tammikud ja sarapikud välistavad nugistel igasuguse nälja,sest lindusid on väga palju ja toiduga ta ei larista.Jänestega koos elades ei paku talle isegi tuvidega kaetud kast huvi.Ma kasutan nugise püüdmiseks enamasti koera ja täheldan,et kui metsas on liigirikas kooslus ei olegi lihtne teda kasti meelitada.Need on minu 35 aasta jooksul tehtud tähelepanekud.Esimese nugise püüdsin 1980 aastal nr 3 taldrikuga.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Tere, mul tekkis juba suvel selline küsimus, kas keegi neid vedelike ka kasutab, mis pidavat nugist meelitama ? Kui keegi kasutab oleks tore, kui jagaks muljeid :lol:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise ka hakkasin see aasta ühte kohta sisse söötma (pardijahist hakkasin peale), aga mõttega, et peibutan sinna igasugust kiskjat. Eks näis, mis kasti tulema siis hiljem hakkab. Võiks olla sedasi lihtsam üht massiivi tühjemaks püüda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Rebasele,kährale aitab söötmine kindlalt,nugis väga küsitav.Hea näide nõuka ajast-keset metsa vana talu põldudel oli kolhoosi raipe matmis plats,kuhu veeti aasta ringselt lõpnud loomi.Kaheksakümnendatel,noore jahimehena,sai seal tunde pukas istutud javahest õhtuga mitu kährikut ja rebast ära lastud aga otsa nad ei lõppenudki.Talvel oli lumi kõvaks tambitud.Aruharva võis näha seal nugise jälgi ja lasta ei õnnestunud ühtegi kuigi talve jooksul sai neid mujalt 10-15 ikka kütitud
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma olen ise sama täheldanud,et raippeaukudes ei olnud kunagi nugiseid,aga samas rebased,kährikud ja isegi tuhkruid ning metssigu.Ja surnud sead ja kassid ka ei meeldinud nugistele.Igasugused linnud,jänese rapped meeldivad rohkem.Nugistele olen pannud söödad puu otsa,et teised kiskjad ei saaks teda häirida.Minu hooaja rekord on olnud 20 nugist.Tavaliselt 10-15 tükki hooajaga.Aga kohe kui nugised rahule jätan süüakse külanaiste kanad ära.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas mustlesk »

sokk kirjutas:Tere, mul tekkis juba suvel selline küsimus, kas keegi neid vedelike ka kasutab, mis pidavat nugist meelitama ? Kui keegi kasutab oleks tore, kui jagaks muljeid :lol:


Mina eelmine aasta kasutasin, aga kas nad ka mõjuvad ei oska küll veel öelda. Võibolla oleks ainult söödaga sama palju saanud?
tups
Postitusi: 63
Liitunud: E Sept 20, 2010 4:35 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas tups »

Tere.Enne püügi algust olen 3-4 nädalat ikka söötnud,kuna jahid käimas on igast manti ju olemas.Olen pannud kastidesse alates pardist kuni põdra sisikonnast kõigeni mis üle jääb.
Nugisel on hea mälu, leiab talvel üles kõik suvel ära tassitud munad.Lõhna värki olen teinud
põdra verest ja kana munadest.2-3 päeva see segu soojas ja valmis ta ongi.Tavaliselt on peale söötmist kui rauad kastides alati tulemus olemas.Sealt kust ta on varem midagi
saanud tuleb ta varem või hiljem kontrollima.
jahimeees
Postitusi: 26
Liitunud: K Nov 16, 2011 2:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahimeees »

Tere küttidele. Millal õige aeg oleks lõksud püüdma panna
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mitte enne poolt novembrit,nahk alles toores.Peale poolt hakkab juba looma.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Toidud võid juba valmis panna,aga tõesti novembri keskel on sobivam koorimisele mõelda.
Vasta