Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Mnjaa, nüüd räägin loo, miks on hea autos omada pihtisid. Täna panin naabrimehe juures ülesse kasti mingile. Kast sai paika ja hakkasin panema sisse raudu, aga rauad olid sellised vigased. Eriti ei süvenenud ka, et mis täpselt ei lasknud neid vedrudel horisontaalsesse asendisse minna, kui rauad vinnas ja mõlesin, et panen piirajad peale ja lasen piirajate peale (mõte oli võtta teised rauad ja need sinna sättida). Üks piiraja hüppas selle käigus maha ja ma ei saanud ise ka aru kuidas see toimus, kui korraga avastasin, et raudade vahel oli üks minu labakäsi ja teise käe põial. Läbi häda sain auto kastist mootorsaed maha tõsta ja nende alt leidsin pihid. Üritasin kuidas üritasin, isegi lahti neid ei suutnud sellises käed lukus asendis teha. Võtsin siis pihid ja jooksuga lasin naabrimehe juurde, sellele ulatasin pihid ja ütlesin, et tee lahti. See võttis pihid ja surus teisipidi kokku, siis lasin teisipidi suruda ja panin ise rauavedru vahele ja lasin kokku suruda. Nii pääsesin lahti. Jäin mõtlema, et kui kaua huvitav oleks pidanud seletama oma 70a naabrile, kuidas sättida nööri läbi raudade ja sedasi lahti sikutada või kas ta oleks ikka käte vahel selle vedru suutnud kokku suruda, ei tea, aga sedasi see töötas ja väga kiirelt. Põial on küll jube tuim hetkel. Aga minu jaoks kindlasti õpetlik lugu, et ettevaatus ei tee paha.
Ahjaa, täna avastasin, et kährikud on selle sooja ilmaga jubedalt liikuma hakanud ja üks oli roninud minu suurde kastlõksu. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Vot,vot hakkab tulema,miks peavad pihid alati kaasas olema.Kui juhtud veel üksi metsas olema ja rauad ka trossiga puu küljes kinni on,kuda **** sa seal veel mingeid nööre,konkse ja pulki jalgade alla topid ja mingis ime poosis neid raudu avad.Pihid ehk ikka suure hädaga suudad kätte saada ja läbi suure valu ka kuidagi vedrud kokku pressida.Nöörijupiga võib juhtuda see,et sügisel seenelised leiavad :)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Välek »

Hea, et oli naabrimees võtta..... Pakasega, õhtu eel, paljakäsi, metsa sees...... :|
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Kolbakütt »

Ega väga ei julge sõna sekka öeldagi, saad jälle pikka puuga ,,,, Erinevalt vene foorumitest, kus arutatakse asjade häid ja halbu külgi, saad siin vaid pureda.
Vinnastamine ühe või teise vahendiga on üks asi ja ohutuse tagamine teine. Lisasin siia paar pilti võimalikest variantidest. Ise ei tahaks küll kuidagi ilma mingi stopperita nendega jännata.
Kuna meil neid müügil pole, siis pole see ka ise enda ohutuse tarvis just keeruline teha.
Manused
stopper II.jpg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Feen »

Erinevalt nugisest kõlbab käsi ja pöial söömiseks. Hea saak seega.

Rääkides nüüd nugistest, siis oli vahepeal tunne, et 8700 ha peale 11 nugist (kõikide püüdjate peale) nullisid arvukuse ära. Polnud jälge ega midagi ning kogu saak koosnes minkidest ja tuhkrust. Viimase kahe päevaga saadi meil siiski 2 nugist kätte ning tuhkur pealekauba. Tundub, et kui ilm soojemaks läks, siis hakkas loom liikuma ja äkki ka lõhna paremini tundma. Arvatavasti on nädalalõpu sulade järel mink ja tuhkur ka aktiivsemad kui vahepealsel perioodil. Jälgede järgi tundub muidugi endiselt, et nugise arvukus on oluliselt langenud.

Ise sain ühe nugise. Alguses meekärg, pärast esimest kuud läks juurde koera krõbin (külmaga pidi seda paremini haistma) ning nädal tagasi sea siserasv. Oli mis ta oli aga nugis kasti läks. Sama kompoti peale oli teisse kasti 1 lind roninud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Panin ühe vanema lõksu ka püüdma ja esimese päeva saak oli kohe kaks pasknääri :D .Kui teede äärest sügavamale metsa minna siis pole nugis kadunud kuhugi.Jälgi on päris mitmel pool.Pühapäeval käisin peale seajahti ühele paar tundi järgi aga läks pimedaks kätte ja hinge ta jäi.
Naine võib olla,koer peab olema!
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Küsimus selline. Kas Teile ka öeltakse kuhu tohib panna lõkse ja kuhu ei tohi? Nimelt eile õhtu tuli kõne meie jahipiirkonna juhilt ja et temani on jõudnud kaebused. Nimelt üks minu kaste on liiga ligidal ühe mehe sööda kohale ja ma hirmutan nõnda tema sigu ära. Minu arust on see puha lollus, kuid kuna olen esimest aastat jahimees siis lubasin pühapäeval kasti ära viia. Nugisest niipalju et jälgi on ja loomi ka, pühapäevane saak oli kolm nugist :D
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Kui sa just sigade söömise ajal kaste ei kontrolli, siis ei tohiks see ka sigu häirida. Kui nüüd pole väga hellikud sead sead, kes võõra lõhna peale söödale selja pööravad, ka seda võib juhtuda. Viisakas oleks ka uurida teistelt nugiseküttidelt kus kandis nende kastid on, siis ei teki olukorda, et kastid üksteise lähedusse satuvad.
Minu tähelepanekute kohaselt oli nügis külmaga vägagi liikuv, metsad kõik jälgi täis ja kasti sattusid ka mõned. Miks ta ei peakski külmaga liikuma, kere vajab ju sooja hoidmiseks rohkem toitu? Pehmema temperatuuri eelis peaks olema jah lõhna parem levik, mõnikord kuivatab külm sööda lausa ära. Kui aga kast õiges kohas on, küll ta kasti läheb olgu siis soe võivõi külm.
Mul on üks nugis nüüd 2-3 korda ühte kasti närimas käinud nii et laastud lendavad, eks näis, kas ramp lõpuks sisse ka ronib:)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ei ole sellist asja enne kuulnud,et nugisekastid sigu hirmutavad. :D Ma paigutasin meelega oma seasööda lähedale nugise kastid,sest ei taha sigu häirida.Koeraga ei saa ju nugist otsida kui siga ligiduses.Ainus asi,et kastid tuleb kõrgemale sättida,sest sead üritavad neid maha kiskuda.
Eks ole igasuguseid inimesi. :P
Aga sarnane lugu juhtus paar aastat tagasi kui mehel jäi metsas terve käsi nugise rauda sisse.
Ja kõige jubedam on kui sõrm jääb just vedru rõngaste lähedale kinni. :!:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Mulgi üks nugis juures üle pika aja.Aga nugist lihtsalt ei ole,jälgi praktiliselt polegi.On saanud koeraga päris suurtes laantes käia aga jälgi praktilisel pole.Seevastu tõhku-minki tundub ohtralt.Elupaik on neil teine kui nugisel ja hooaeg lõpusirgel,ei viitsi enam kaste ka ringi paigutada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Kolbakütt kirjutas:...
Vinnastamine ühe või teise vahendiga on üks asi ja ohutuse tagamine teine. ...

Kõik on õige, aga rääkisin enda loo selleks, et olen ka alati tähelepanu pööranud ohutusele, aga sellele vaatamata ei tee paha, kui mõtled enda peas läbi loo, et mis siis saab, kui sinna vahele oled jäänud. Õnnetus ei hüüa tulles ja juhus pidi pime olema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Räven »

Võõra lõhna all pidasin silmas võõra inimese lõhna, mitte nugisekasti lõhna. Vaevalt küll nugisekast mingit siga peletab, pigem meelitab :) Eks sigadel ka praegu peenike pihus, maa kivikõva (vähemalt meie kandis) ja kärss sisse ei lähe.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Kui värske veri kambas siis saan aru,et ära korjad aga üldiselt võiksid sellise jutu peale sirgelt p.rse saata.
jahismurf
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas jahe »

maido kirjutas:Küsimus selline. Kas Teile ka öeltakse kuhu tohib panna lõkse ja kuhu ei tohi? Nimelt eile õhtu tuli kõne meie jahipiirkonna juhilt ja et temani on jõudnud kaebused. Nimelt üks minu kaste on liiga ligidal ühe mehe sööda kohale ja ma hirmutan nõnda tema sigu ära. Minu arust on see puha lollus, kuid kuna olen esimest aastat jahimees siis lubasin pühapäeval kasti ära viia. Nugisest niipalju et jälgi on ja loomi ka, pühapäevane saak oli kolm nugist :D

Kui sul kast just sigade magamiskoha lähedal pole(võid neid oma liikumisega häirida)või sa oma kaste öösel ei kontrolli,siis küll see sigu ei häiri,päris kindlasti.Pigem oled sa nii öelda probleem ise mitte kast :wink:
243win
Kasutaja avatar
rartzik
Postitusi: 94
Liitunud: N Okt 31, 2013 9:54 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas rartzik »

Mul oleks laupäeval linnast tulles nugis auto alla jooksnud. Tuli väikesest tuuleribast jooksuga, aga sai nii meetri jagu enne autot pidama ja pani leekides tagasi. Käisin väljas otsimas ka, aga rohkem ei näinud teda.
Laupäeva hommiku poole mõtlesin, et proovin kalakraavi äärde panna kasti mingi jaoks, kuna jälgi mitu korda näinud seal.. aga no võta sa kinni kas on tuhkur või mink. Läksin kastiga kohale ja leidsin urusuudme ka üles. Sättisin ilusti kasti sinna ette valmis, värske kala sisse, rauad vinna. Pühapäeva hommikul minnes oligi hoopis tuhkur sees, aga väga ilusa kasukaga. Minu esimene tuhkur siis :P Naha lasen ära parkida- siit olekski küsimus, et kas keegi oskab soovitada haapsalu/tallinna läheduses mõnda head parkalit?
Vasta