Pildikogu

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tuisul on ka hulk häid pilte (eriti seajahist). Aga põdrajahi pildid on sellest valdkonnast, et kajastatakse ühte kõige kurvemat ja süngemat poolt jahis. E siis tapetud põder kuidagi nukrates kaadrites (mis ise-enesest ei tähenda, et pilt oleks paha, aga tegemist pole nendel trofeega vaid sõna otseses mõttes tapetud loomaga). Kuid kui ma roheline oleks, siis nopiks sealt küll pildi ja kasutaks jahimeeste vastases plakatis pildina. Ja punaselt võõpaks peale - MÕRTSUKAD! vms.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ja rohelised loevad seda postitust,ning tänavad antud vihje eest.Keegi andis siin rootsi jahimeeste foorumi aadressi.Vaadake sealseid pilte:on liha,on soolikaid,on verd,on kõike mis jahiga seotud.Ei tasu nii väga põdeda iga kütitud looma pildi pärast.Võimalik,et meie foorumis neid jahipilte sellepärast nii vähe ongi,et mehed kardavad kohe tõusvat kisa:näe põdral keel suust väljas või mehel verine nuga käes.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Olen Feeniga sama meelt.
Pilti üles võttes nii ja naa näitab justkui professionaalset lähenemist asjale. Nendes võib olla heal juhul tõesti midagi, mis on jahimehele vaatamisväärt.
Teine asi on nende piltide eksponeerimine, peaks ikka natuke mõtlema juba enne pildi tegemist ja enne väljapanekut enesekriitiliselt üle vaatama, mis ja kuidas.
Peaks proovima näha seda ka laiema publiku silmade ja hoiakuga, kui nad juba avalikuks vaatamiseks välja riputad.
Kui selliste nukrate, eriti veriste piltide näitamine on omaette eesmärk, siis ma nimetaks seda lihtsalt haiglaseks.
Eks sellise pilditegemisega on umbes samuti, nagu looma laskmisega - mõtle natuke enne, kui vajutad.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Kas te kunagi millegagi rahul kah olete??
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Rahulolematus on edasiviiv jõud!(või ole see laiskus)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, rahul ikka. Tegelikult mulle need pildid täitsa meeldisid (need põdra omad ka), väga dramaatilised, ja see annab seda osa jahist, mis puudutab looma, kui indiviidi, surma päris hästi edasi. Igasugused sõjapildid on ka päris huvitavad, võidavad teinekord fotograafiaalaseid auhindasid jne. Mõni inimene aga vaatab seda pilti sama pilguga nagu nt mina sellist pilti, kus sõja raames on paar last tänaval surnult vedelemas.. sellised määrdunud nartsud seljas ja näod moondatud. Põdra pildi puhul siis vaatab antud jahivastane meid sama moodi kui meie nende laste tapjaid. (hiljuti oli lehes pilt vene sõjardite vägitegudest Soomes, natuke samasugust draagikat sisaldavad need põdrapildid kah...).

Võrdluseks siis midagi sellist:

http://www.postimees.ee/211106/esileht/valisuudised/229825_foto.php#33

http://gallery.blastnet.ee/raul/Podrajaht15102006/P1220761.JPG.html
Viimati muutis Feen, P Nov 26, 2006 7:26 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

shooter kirjutas:Rahulolematus on edasiviiv jõud!(või oli see laiskus)


Ära tabasid, eks nad ole seda parasjagu mõlemad! :D
Sest varem või hiljem lihtsalt peab nende sümptomite sümbioosis maha saama millegi senisest paremaga. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Feen tõi ära veel suht leebe pildi (minu jaoks seal tegelikult polegi teab mis hullu).
http://gallery.blastnet.ee/raul/Podraja ... 2.JPG.html
Ma ise ei teekski sellist pilti, rääkimata siis selle ülesse riputamisest. Mul ka tekkis küsimus, et on see kunst või on see haigus?
Tuisul on selles albumis kümmekond sellist pilti, mis minu jaoks terve albumi ära rikuvad. Küll, aga on tal fantast seajahipildid http://gallery.blastnet.ee/raul/Metsseajaht+11_11_2006/
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

njah... ütlen kohe ära, et need pildid ei ole AINULT minu tehtud, õigemini suurem osa neist ei ole seda. Samas ei ole vast mõistlik hakata siin diagnoose panema, et kes on normaalne ja kes mitte. Pildid on tehtud jahis ilma midagi näitlemata vmt.
Et siin ju foormulased urujahis käisid, seal kährikuid karvu pidi trossidega urust välja tiritakse. Kas see on siis ilus?
Ma saan aru, et verine põdralõug ei ole ilus vaatepilt.
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Pole neil piltidel häda midagi, mõned nats räigemad võib ju teha "Postimehe" eeskujul mustvalgeks ja hoobilt on pildilt veri kadunud :D
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

See on päris väärt mõte :) mida ma enda piltidega tulevikus ka teen :!:
Kaks eestlast, kolm arvamust
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

hea,et mehed on viitsinud vaeva näha oma jahid jäädvustada ja siia üles panna,igasugu jahipilte on hea vaadata,kahjuks käib veri jahiga kaasas,enamus jahimehi siiski vast harrastajad fotograafid,mitte proffid ja iga pilt ei tule tõesti kõige parem, arvan ,et verd nüüd keegi meelega ei eksponeeri,aga,kes ei kannata ärgu vaadaku,tegelt võib ju teksti juurde panna nõrganärvilistel ja lastel mitte vaadata
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

jahe kirjutas: enamus jahimehi siiski vast harrastajad fotograafid,mitte proffid ja iga pilt ei tule tõesti kõige parem


No, kui pilt tekitab emotsioone, siis on ta hea pilt. Olgu need emotsioonid positiivsed või negatiivsed. Põtradest olen näinud ka väga neutraalseid pilte ja vägagi positiivseid pilte (st, tabatud põtradest). Mainiks seda ka, et mul endalgi on olemas mõned pildid, mis tehtud koprajahi järgselt, lahkamisel. Protsess, kui niisugune, on jahimehe jaoks täiesti tavaline, mingi momendi põhjalikum jälgimine pildilt aga ei tekits hurraa tunnet, et jaht on lahe, vaid on pigem selline jahitoreduse ja kokkamistoreduse vahepealse toimingu fikseering, st, jahis on positiivseid ja negatiivseid hetki. Mitte, et peaks nüüd pea liiva alla pistma, aga pildi ülespanekul võiks arvestada sellega, et mis tunde võib antud pilt jahivõhikule tekitada. Ja see - nõrganärvilised jne ärgu vaadaku :D no, ei ole nõrganärviline, aga ma parema meelega vaatan sellist toredat jahipilti (kasvõi need metssead, mis kadedust tekitavalt pildile saadud on) kui nukralt (surnult ka siis), ja üsnagi agressiivses (või siis lihtsalt fikseeritud sellisesse momenti, mida pikemalt ise põnevusega ei jälgi, kui põder maas on) kadreeringus pilti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

kakuke kirjutas:Küll, aga on tal fantast seajahipildid http://gallery.blastnet.ee/raul/Metsseajaht+11_11_2006/


Need metsseapildid on tehtud päris loodusfotograafi poolt...oli teine meil jahiajal metsas ja ta pandi kah kütiliini juurde seisma..mingi hirmkauge maa pealt vist tegi need pildid..
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pildid

Postitus Postitas jorr »

Jah, pildid nagu ikka jahist ja igasugu lihaga tegelemine viib ka verega kokku.Tea, paljud nägid hiljuti delepurgis kui mees tappis lammast ja lapsed olid samas ning kõike pealt vaatasid?Kõri lõikamist ja naha täis puhumist ja liha tükeldamist.Minule jäi sealt kõrvu lause,et kes sööb liha, peab ka looma tapma.Pole ju vale lugu ja ilma verd laskmata ei saa ka tappa.Olgu siis metsas või tapamajas.
Inimesel aga on välja kujunenud moraal,et on asju mida tehakse aga ei näidata avalikult ja on asju mida tehakse aga ei räägita avalikult.Minuarust on need kindlad kombed ja igas piirkonnas erinevad aga praegu on teed igale poole lahti ja kombed nagu tükivad segunema sest rahvas rändab.
noorus on ilus aeg
Vasta