poolautomaat kl 308W

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

antonius kirjutas:Kuna mul endal kindel plaan soetada poolautomaat(ei tea veel ainult milline), siis äkki jagad inffi oma Browningu kohta. Kuida täpsus on(kas on ka mingi tehase poolt etteantud lubatud hajuvus), töökindlus, mugavus käsitlemisel, millise padruniga kõige paremini kärab jne. äkki otsustan hoopis selle riista kasuks. Tänud ette!

Mida oskan eespool öeldule lisada,-uuesti poodi relva järel minnes valiksin kõhklematta just selle.Püssil on peal KAHLES punatäpp optika 3-12x56,kiir jalaga.Täpsuse kohta võib öelda 100-lt meetrilt kuul riivab kuuli .Olen proovinud mitut moona ,ka ise laetud.Sellega on nii et täpsust reguleeritakse vastavalt kuuli kaalule selle kompensaatori pikkuse muutmisega(BOSS SYSTEM) ja raamat annab sellised andmed ,et kõige paremaks tulemuseks on saavutatud 90-nelt m 1,7 mm erinevust.Nii ehk naa tiirus 100-lt m pole kroonine münt mingi probleem.Tegelt sai ka selle vist ruutsentimeetrilisele märklehe kuuliaugu kleepsule pihta.Olen lasknud nii põtru kui sigu ja võin kinnitada ,et erinevust tavalise w308-aga looma surmamise kohabealt pole(keeg arvas ,et 308 jääb nõrgaks :lol: )Muidugi tegin veidi ringi päästikut .Tehase poolt on vist mingi ligi neli kg,mis liig see liig .Praegu on kuskil 1,2ja1,5 -e kg vahel.Kuna on kiir optika jalg tegin veel ka äravõetava põsetoe ,et saaks ka ilma optikata lasta.Sai veel paigutatud üks nagaga(naga läheb olemasolevasse soonde)seib kontramutri ja kompensaatori vahele .See selleks ,et kompensaatorit puhastamiseks maha keerates jääks kontramutter alati paika ,ei keeraks kaasa, siis kompensaatori tagasi keeramisel jääb see täpselt samasse kohta kus enne,mis vajalik täpsuseks.Nagu kuskil eespol kirjutasin ,võtab see kompensaator ikka poole väiksemaks tagasilööki nii,et hea pehme lasta.Mingeid vigureid pole esinenud ,lukk töötas ka metsas väga lumistes tingimustes korralikult----Mina olen väga rahul ,aga valiku peab tegema iga mees ise!
Kivi kotti!
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Tundub, et liisk on langenud. Kaalusin siin ka TIGR ja SAIGA varianti, aga just täpsuse koha pealt jätavad need ilmselt soovida(?). Ja kui osta püss, siis ikka tukk, mis on tukk. Kui ostuni jõuan(kevade poole), siis kui tohib küsin lisa. Just päästiku ümberehituse ja muude asjade kohta ka. Veelkord tänud! Edukat jahti!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Ja mis see kiiduväärt riist ka maksab :?: :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

BAR

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Browning BAR-i on müüdud kogu maalilmas 1 000 000.- tk. See on väga suur number. Eks ta selle mudeli asjalikkust/edukust ikka näitab kah. Soomlastel on ta kohutavalt levinud, lausa põdra ajujahi "kultuspüss", nemad kasutavad peamiselt kal 30-06, ilma BOSS-ita (kompaktsem) ja punatäpp/kollimaatoriga relva millel tavaliselt põsetugi üles tõstetud(isegi plastiktoega). Olen mõnest BAR-ist lasknud, BOSSiga on ka 30-06 tagasilöök pea olematu! Kehv on oluliselt valjem lasuhääl, eriti külmunud või kõval maapinnal hakkab kõrvade peale. 308 Win minu arvates puudub oluline vajadus BOSSi järele, relva tagasilöök on ka kompensaatorita pehme ja nõrk, 30-06 (eriti raskete, alates 11,7 g kuuliga) võiks BOSS olla, 7 mm Rem mag ei ole jälle BOSS vajalik, täitsa norm ka "palja rauaga" lasta. Kuuli algkiiruse ja kuuli lennutäpsuse erinevust (sama pika rauaga) poltlukuga püssiga võrreldes ei ole!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:(keeg arvas ,et 308 jääb nõrgaks :lol: )

Ära pane teistele sõnu suhu. Minu postitusest saab välja lugeda vaid küsimust, mitte väidet ja seegi põhines reaalsel juhtumil. Muidu rõõm kuulda, et püssiga ise rahul oled.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pikk kirjutas:Ja mis see kiiduväärt riist ka maksab :?: :?:

püssi hind 18500 ;koos kiirjalgadega =23000+optika 17600=kokku......
Kivi kotti!
Vabandan näpuka pärast :!:
Viimati muutis Ahto Kattai, E Dets 06, 2004 3:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kult kirjutas:
Pikk kirjutas:Ja mis see kiiduväärt riist ka maksab :?: :?:

püssi hind 18500 ;koos kiirjalgadega =23000+optika 176000=kokku......
Kivi kotti!


Mis optika see 176 000 maksab ???? :shock: :shock: :shock: Või võtsid optika jaoks ka auto :D
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

...
Viimati muutis Estlander, E Dets 06, 2004 4:35 pm, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Palju nalja kui teisel mehel näpukas juhtus.
See ju 17600 on ja minuteada Väga Hea Kahlese sihik punase täpiga. Kui võrrelda bussnelliga siis piltlikult öeldes trükib küll pildi ette. :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

OK.unustatud
Kivi kotti!
Viimati muutis Ahto Kattai, E Dets 06, 2004 7:12 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

lõõp kustutatud ;)
Viimati muutis Estlander, E Dets 06, 2004 4:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
antonius
Postitusi: 31
Liitunud: K Nov 10, 2004 7:10 pm

Postitus Postitas antonius »

Kas ma saan õieti aru, et seda Browningut tehakse ka kaliibriga 30-06 ja 7MM Remington Magnum?
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Olen täheldanud seda, et kui lõõpimiseks/ilkumiseks foorumis läheb siis kaotab foorum oma asjaliku oleku ja saab tast arengupeetusega olendite eneserahuldamise paik.
PS! minu jaoks muutus selliseks kalastaja foorum, kahjuks.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

antonius kirjutas:Kas ma saan õieti aru, et seda Browningut tehakse ka kaliibriga 30-06 ja 7MM Remington Magnum?

30-06 on kindlalt olemas Kaupo kirjutab ka teisest küsitust ,jo siis on ka see kl olemas.
Kivi kotti!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Eks anna teada, kuidas püssiga rahule jääd. Mõneks jahiks on poolautomaat kindlasti etem. Ei pea poolautomaati küll mingiks patuks, püss ongi selleks, et tappa ja loom maha saada. Ja poolautomaadiga saab teist-kolmandat lasku kiiremini teha kui käsitsi ümberlaetavaga, s.t. haavatud loomade osakaal väheneb ju. Ei poolda seda laskmise ja jahipidamise kunstlikult raskemaks tegemist.
Suletud