Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See jutt läheb siin jah üsna absurdseks kätte,vist on tõesti mõttekas :V .Ei ole minul mingit pistmist tolle mõttekojaga ,aga kuna sellele paistab olema tugev vastuseis siis selgitage ,miks on selline üritus nii vastuvõetamatu? Et mingi nurgatagune esinduskoda? Keegi hirmsasti kardab ,et jälle hakkatakse vastu tahtmist kedagi esindama? Aga see foorum ju on samasugune mõnekümne inimese nurgatagune pobin? Et 25 %,aga kahjuks sellest hulgast vast 1% on siin oma arvaamust sellel teemal avaldanud, kusjuure vastasseis on märkimisväärne! Mida mõtleb aga ülejäänud seltskond,ei oska vist keegi arvata? Seega on meie hääle kuuldavakstegemisel momendil kaks viletsat varjanti.Kõige õigem oleks ju loota EJS peale,aga kahjuks on ka sinna väga palju kriitikat.Järsku on tark hoopis õppida Varblase meeskonnalt ,te ainult vaadake kui tugevalt trummid põrisevad.Alguse sai vist nende üritus samuti Paidest,kus muideks ei puudunud ka press.Järsku on oma tahte saavutamiseks mõistlik samad "relvad"kõnelema panna? Kui sinna mõttekotta kogunevad arukad jahinduse kääkäigu eest muretsevad inimesed,siis miks ei võiks nad oma seisukohad omavahel selgeks rääkida/kokkuleppida ja esialgu mingeid põhjapanevaid otsuseid tegemata avalikustada mis toimub,kuidas toimub jne.Niisama nurka nohisema pole kindlasti mõtet minna.Tean ,et näiteks Paides on kanal 2-l oma korrespontent ,kes on ilmselt vägagi huvitatud uudisnupukesest.Miks siis mitte mõnel ladusa jutuga mõttekoja esindajal natuke jahimeeste elu valgustada?Muidugi mitte sedasi ,et pärast oleks vaja vabandaada :"aga mina ei mõelnud seda hoopiski nii !" Või suudab/tahab siine foorum ,v EJS midagi samalaatset korraldada? Vahet ju pole kes seda teeks jaguks aga vaid julgust ja ettevõtlikkust.Need kes siin Aini nii hoolega kiruvad/maha püüavad teha on kahtlemata targad ja haritud inimesed ,saage oma laiskuusest ja millestki veel üle,ronige oma kapslitest välja ja aitake oma mõistusega midagi korda saata,ärge olge piduriks.
Ja nüüd ma olen küll vait! :oops:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tänan Ahto ... läkski liiga üheülbaseks ammu see lugu.
Nagut peaga vastu seina jooksmiseks, kus valatakse üle ... teadagi millega .... :V :M :VS
Viimati muutis Ain Aavik, T Jaan 15, 2013 9:53 am, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Mart »

andrus kirjutas:Ma miski pärast arvan,et 75 % jahimeestest pole sellest foorumist kuulnudki.Siinsetest liitujatest märkimis väärse osa moodustavad igat sorti muud tegelased kui jahimehed.


Väga võimalik, aga hetkel ütleb statistika, et foorumit külastab üle 17 000 erineva kasutaja kuus, klikitakse 3 896 387 ja sirvitakse 1 589 526 lehekülge. Need numbrid peaks olema üsna hea tulemus. Kui jälgida foorumi alumistel ridadel hetkel foorumis olijaid, siis päris suur osakaal on lihtsalt külastajatel ehk siis inimestel, kes loevad huviga foorumit, aga aktiivselt sõna ei võta.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sooviku »

Tore,kui keegi mingi seltskonna eest seisab ja sõna võtab.Kui aga seesama keegi nö. oma pundi mehi laiskadeks,mugavateks ja nurgas nohisejateks sõimama hakkab,kaob austus selle mehe vastu nipsust.Ei ole kõik kuldsuud ja arvan,et enamus ei suuda läbi lugeda neid pikki oopusi ja copisid,mis siia foorumisse trükitakse.Need nn. nurgas nohisejad ongi valinud omale jahinduse hobiks sellepärast,et saaks eemale igasugustest seadustest,paragrafidest ja paberitest.Kui kellelegi meeldib palju sõna võtta,ok aga ülejäänusid maha teha siiski ei sobi.Meil on igal pundil oma esindajad valitud ja las nemad seisavad meie eest.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sammal.habe »

Tõmmake nüüd auru maha, kuumad eesti mehed.
Keegi pole kedagi veel esindama hakanudki eg isegi püüdnud seda teha, emotsioonid on aga juba laes.
Ärge unustage - see on avalik foorum ja kõik silmad mis seda loevad, ei ole jahimehesõbralikud.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas H:Owl »

Meie, mõnusate ja mugavate nurgasnohisejate õnnetus seisneb hetkel selles, te üks teine seltskond, kellel on huvi ja ressursse, üritab aktiivselt oma õigusi ja võimalusi laiendada meie omade arvel. Nende juhid ja eestvedajad on siiani olnud selgelt edukamad kui meie omad. Siinkohal tasuks vast parafraseerida tuntud tõdemust ja öelda, te iga seltskond on oma juhte väärt.
Mis puudutab Mõttekoja idee ümber puhkenud rüselust, siis võiksid idee autorid täpsustada, millega saaks olema tegemist. Kas soovitakse kokku kutsuda seltskond, kes ühise arutelu vormis üritab genereerida, süstematiseerida ja mõnele esinduskogule (näit. EJS) välja pakkuda ideid, kuidas kujunenud täbarast olukorrast kõige paremini välja tulla? Või tahetakse kellegi (kõigi jahimeeste?, isiklikult enda?) nimel minna neid ideid pakkuma näiteks otse seaduseandjale?
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas kakuke »

Just, minu jaoks näiteks ka on väljund jube segane. Tuleme kokku, kirume Antsipit, valitsust, EML´i ja keda kõike veel, aga edasi?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Jahimeeste Mõttekoda sai täna ametliku kutse jahiseaduse arutelule Riigikogu keskkonnakomisjoni, kus arutatakse jahiseaduse eelnõud (351 SE) ja sellele laekunud ettepanekuid.
Komisjoni istung toimub 4. veebruaril kell 14.00

Pean siinjuures ütlema tänusõnad Viljandimaa Jahimeeste Liidule ja Mart Tasasele ning Ako Lutsule toetuse eest, mis on leitav http://www.riigikogu.ee/index.php?page= ... oosseis=12
Ja tänama Mõttekoja pöördumise väljatöötamisest osa võtnuid ja panuse andnud jahimehi-mõttekaaslasi.

Mõttekoja tööst osavõtjad ootavad endiselt ja tunnevad heameelt selle üle, et loodetavasti on rohkem jahiühistuid ja seltsinguid ning jahiklubisid, kes teevad samuti omapoolseid märgukirju ja parandusettepanekuid, saates need Riigikogu liikmetele ja Keskkonnakomisjoni liikmetele meilitsi.

Ots on lahti Mõttekoja poolt tehtud.
Näidake ka omapoolset initsiatiivi üles.

Ette tänades
Ain
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas unt »

Tubli, Ain (y) Ja Sa veel ühes teises analoogses teemas juba tahtsid püssi põõsasse visata :D Visadus viib sihile!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas puugi »

peepk kirjutas:Seal emotikonides veel ilmekamaid märke, kui (n) (y) . Kindlasti on "eriti tõhus" veel :mrgreen: :VS :oops: :evil: :L :K Seega peaks saama kõiki kasutada :lol:


Kas kusagilt ka midagi eilse kohapealt uurida saab? :D
Indrek S. Einberg
Postitusi: 29
Liitunud: K Dets 12, 2012 9:57 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Indrek S. Einberg »

Mul eelmine postitus läks naca valesse teemasse. Sügav vabandus.

Sain nende vene poiste-kullijahimeeste käest teada, et EJS on jäigalt vastu nende harrastuse legaliseerimisele. Põhjuseks siis "meile mitte omane traditsioon".
Miks Rohu-Karlale õpetatud kullid nii vastukarva on, ei oska kohe arvata.
Selle EJS seisukoha valguses imestan, et ikka veel on legaliseeritud golfiväljakute rajamine. Ning EJS ei köhatagi? Kümned hektarid, kuhu on külvatud monokultuurne (peamiselt) heintaim, mille ei lasta õitseda, sest niidetakse ennem. See omakorda tähendab, et enamuses putukatel v.a. sipelgad sinna asja ei ole. See tähendab omakorda, et sinna pole asja ei foonilindudel ja ka teistel peale vareste - ronkade. See tähendab omakorda looduse vaesumist kümnetele hektaritel ühe sellise väljaku kohta. Ja see on minu meelest päris halb.
Samas on meil tulirelvaga jahi traditsioon täiesti imikuealine, kui arvestada kullidega jahi pikkust. Üks mingi napp 400 aastat ja teine enam - vähem 4000 aastat.

Kullisõpradest poisid - tüdrukud kinnitasid mulle, et kullidega jahi legaliseerimselgi võib oodata kõige enam tosina kulliomaniku sündi. Pidavat olema kordades ajamahukam, kui korraliku jahikoera kasvatamine. Ühesõnaga - peab olema peast täiesti "pistrik", et sellega tegelema hakata.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Siili »

Ilmselt on vahe selles,et jahikoera loodusest ei hangi ja äritse,pistrikku aga küll.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas puugi »

Meie kullilistest tuleks arvesse ainult kaljukotkad ja kanakullid.Lõopistrik on liialt väike ja raba ning jahipistrikut on loodusest meil raske omastada.
koll

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas koll »

Indrek S. Einberg kirjutas:Sain nende vene poiste-kullijahimeeste käest teada, et EJS on jäigalt vastu nende harrastuse legaliseerimisele. Põhjuseks siis "meile mitte omane traditsioon".
Miks Rohu-Karlale õpetatud kullid nii vastukarva on, ei oska kohe arvata.


Rohu-Karla ju suur linnusõber, ma just atesteerimisel käisin ja nii palju veelinnu tiibasid kui selle ühe päevaga ta näitas, ei ole ma oma elus veel näinud. Sellest ka see tõrksus "kohe läheb ju massiliseks lindude tapmiseks" :D
Viimati muutis koll, P Veebr 03, 2013 9:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Välek »

Tänases AK, võttis Ehrpais sõna. Kajastati ka veidi Paidet. Ehrpais rääkis juba midagi 20 % ulukikahjude hüvitamisest. Kust selline jutt tuleb? Millal ja mis olukordades see 20 % on kohustuslik? Et küsiks vähem, kuna kõike nagunii ei saa? Et ikka 20, et see oleks nagu normaalne küsida :mrgreen: 25 nagunii ei saa, et saaks siis 20 :o
Vasta