Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Esmaspäeval, 17. detsembril algusega kell 15 toimuval Riigikogu täiskogu istungil vastab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus arupärimistele, mis puudutavad Haanja looduspargi Tallikõsõ sihtkaitsevööndit, võrkudega kalapüüki, jahiseadust, keskkonnaharidust ja harrastuslikku kalapüüki.

Riigikogu koduleheküljelt
http://www.riigikogu.ee/index.php?id=31514
näeb esmaspäeval ka otseülekannet istungist.


---------------------------------------------------------------------------------

:M Nuuhhhh vaatame siis, kellel on aega ja tahtmist ... :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas gunnar »

Keegi teab mis seis on ettepanekuga pikendada aeguvaid korralduskavasid 5a võrra.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Eik »

aadu kadakas kirjutas: Ma üldse ei imesta, et jahindusega käitutakse sarnaselt. Lobitakse justkui nö väikese eramaalse huvides tegelikult riigimaade ja suuremate ettevõtete kitsa ringi huve ning ühel hetkel näidatakse iga statistikaga, kui halvasti ikka eramaadel jahindusega on. Samas ongi kehvasti, kuid seda ongi vaja, et katta tegelikult toimuvat pilti nii riigimaal, kui suurte firmade maadel.
Eks siis näis...


Mulle isiklikult on see sellisena kogu aeg paistnud, suhteliselt väike grupp lobib agressiivselt, riik on vait, RMK teeb näilise oktsioni (et kui palju siiski raha on võimalik liigutada) ja ma ei ole üldse kindel kes tegelikult selle seadusemuudatuse taga on (huupi pakuksin, et suurim maaomanik eestis) ??
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

aadu kadakas kirjutas:"Strateegilisemad otsused on riigimetsanduses tehtud ja jätkub evolutsiooniline areng."
Tsitaat Pollilt.
Ma olen siiani aru saanud, et inimesed ikka ise suunavad asju ühte või teise suunda :D


Evolutsiooni võib jaotada mikroevolutsiooniks, mis haarab populatsiooni- ja liigisiseseid evolutsioonilisi muutusi, ja makroevolutsiooniks, mis tegeleb evolutsiooniga pikas ajaskaalas, vaadeldes liigist kõrgemate taksonite (näiteks sugukondade, klasside ja hõimkondade) teket, arengut ning väljasuremist.
Ma kohe ei saa, kui pärleid visatakse. Vikipeediast väljavõte.
Indrek S. Einberg
Postitusi: 29
Liitunud: K Dets 12, 2012 9:57 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Indrek S. Einberg »

http://tinyurl.com/butggk9
Siin lingil too stenogramm eilse (17.12) istungiga. 13 punkt oli vist jahiseaduse küsimused vastused.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ats »

17. detsembril pärastlõunal esitas Keskkonnaminister Jahiseaduse eelnõu Vabariigi Valitsuse istungile.

http://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/d ... 0#VVuN6v9i
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Beretta »

Kaks ministeeriumit jätsid kooskõlastamata ja kolm kooskõlastasid märkustega- mida siin esitada on?
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Feen »

Ära muretse, märtsiks on uus seadus vastu võetud ja pisiasjad lahendatud ;)
Viimati muutis Feen, T Dets 18, 2012 2:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aivar00 »

Seda, et märtsiks seadus vastu võetakse ma ei kahtlegi. Et aga need "pisiasjad" lahendamata jäävad olen aga enam kui kindel.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Feen »

Ma olen natukene skeptiline ka selle märtsi osas. Aga mine tea, antakse korraldus, et olgu tehtud ja tehakse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus
Aitäh! Kindlasti on nii metsaomanike, maaomanike kui jahimeeste hulgas näiteid nii jahimeestest kui metsaomanikest, kes tahaksid veel lihvitumat, veel ideaalsemat, nende seisukohast vaadates, eelnõu ja see uus jahiseadus on üks kompromiss. Kompromiss omakorda tähendab seda, et kumbki pool ei ole saanud enda jaoks ideaalset lahendust. Nii et eks parlamendi komisjonis ja parlamendi fraktsioonides kindlasti on teil võimalus mõlemad osapooled, kes selle eelnõu valmimisse tõesti on väga palju panustanud, mõlemad osapooled kutsuda oma seisukohti selgitama, nad ära kuulata ja igal fraktsioonil, igal komisjonil, sellest tulenevalt ka oma otsus kujundada, kas see väljapakutu on kõige parem kompromiss või olete te suutelised veel paremat kompromissi leidma. Kui parlamendis leitakse veel parem kompromiss, siis mul on selle üle ainult hea meel, kui see nii on. Aga tõesti seda eelnõu on kirjutatud paragrahv paragrahvi haaval, nii et laua taga on olnud nii jahimeeste esindajad, nii metsaomanike esindajad ja ma julgen öelda, et sellisest versioonist veel täiuslikumat selles mõttes, et sellisest versioonist veel edasiarendatumat, mille puhul mõlemad pooled lepiksid selle väljapakutuga, ministeeriumis ma ei näe enam, et see oleks võimalik, et sealt oleks võimalik veel kuidagi ühte või teist nurka maha lihvida või veel ideaalsemaks edasi arendada. See töö on olnud üsna põhjalik ja üsna pingeline ja sellisel kujul, nagu me ta valitsusele esitasime, on tõesti tegemist eelnõuga, mis võiks olla mõlemale osapoolele vastuvõetav. allikas: http://tinyurl.com/butggk9 Tule taevas appi :V Selle jutu kokkuvõtteks ütleme nii: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun. Mis kaal on sõnal "tõesti" ja kellele seda sõna kasutades teksti vastuvõetavamaks muudetakse?
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ats »

Demagoogia, demagoogia....ja surume aga läbi
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Ain Aavik »

Välek kirjutas:Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus
Aitäh! Kindlasti on nii metsaomanike, maaomanike kui jahimeeste hulgas näiteid nii jahimeestest kui metsaomanikest, kes tahaksid veel lihvitumat, veel ideaalsemat, nende seisukohast vaadates, eelnõu ja see uus jahiseadus on üks kompromiss. Kompromiss omakorda tähendab seda, et kumbki pool ei ole saanud enda jaoks ideaalset lahendust. Nii et eks parlamendi komisjonis ja parlamendi fraktsioonides kindlasti on teil võimalus mõlemad osapooled, kes selle eelnõu valmimisse tõesti on väga palju panustanud, mõlemad osapooled kutsuda oma seisukohti selgitama, nad ära kuulata ja igal fraktsioonil, igal komisjonil, sellest tulenevalt ka oma otsus kujundada, kas see väljapakutu on kõige parem kompromiss või olete te suutelised veel paremat kompromissi leidma. Kui parlamendis leitakse veel parem kompromiss, siis mul on selle üle ainult hea meel, kui see nii on. Aga tõesti seda eelnõu on kirjutatud paragrahv paragrahvi haaval, nii et laua taga on olnud nii jahimeeste esindajad, nii metsaomanike esindajad ja ma julgen öelda, et sellisest versioonist veel täiuslikumat selles mõttes, et sellisest versioonist veel edasiarendatumat, mille puhul mõlemad pooled lepiksid selle väljapakutuga, ministeeriumis ma ei näe enam, et see oleks võimalik, et sealt oleks võimalik veel kuidagi ühte või teist nurka maha lihvida või veel ideaalsemaks edasi arendada. See töö on olnud üsna põhjalik ja üsna pingeline ja sellisel kujul, nagu me ta valitsusele esitasime, on tõesti tegemist eelnõuga, mis võiks olla mõlemale osapoolele vastuvõetav. allikas: http://tinyurl.com/butggk9 Tule taevas appi :V Selle jutu kokkuvõtteks ütleme nii: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun. Mis kaal on sõnal "tõesti" ja kellele seda sõna kasutades teksti vastuvõetavamaks muudetakse?


Nagu foorumlane ''unt'' on öelnud ... raamid on seatud nii, et sinna miskitki muu .. ei arvamus ega nägemus mahtuma kunagi ei saa.
Ats on lisanud tabava sõna .. demagoogia.
Sellega on peaaegu kõik öeldud - omalt poolt on ainult jäänud lisada, et seda demagoogilist lähenemist on oma sõnavõttudes kogu aeg rõhutanud keskkonnamisteeriumi esindaja Andres Talijärv ja erametsaliidu tegelased kõik puntis, plus ka selle valdkonna esindajana ministrid ja ka muud ministeeriumi tegelased... üksühe järel. Muudest ''esindajatest'' siinjuures rääkimata.

Võtke või jätke .. meie kõigi ees toimub oskuslikult kujundatud näitemäng kellegi juhendamisel .. üks koolkond, kuid erinevad ''näitlejad'' - ise tehke järeldused.
Eks kõned ja vastused on sõnavõtja/seisukohtade kaitsja jaoks sobivaks kirjutatud ja ülejäänud küsimustik on ka sobivaks muudetud. Küsimustest ja nende vastustest oli ju seda kuulda ja lugeda ...

Näiline ''arutelu'' on ju kõige parem arutelu ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas aadu kadakas »

Et kui Karel Rüütli küsib ministrilt, miks nad kehtivat jahiseadust ei täida, siis vastuseks põhjus, et uue jahiseaduse tulekuga polegi seda vaja teha. Ai kurja, seda ju pole veel vastu võetud...
Kevadel lähen nepijahti ning kui küsima tullakse, miks ma seadust ei täida, siis on põhjuseks tulevikuvõimalus, et selline lubav pügal tuleb.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kui kuidagi ei saa, siis kasvõi vägisi surun ...

Postitus Postitas Välek »

Kuidas valetamist ära tunda?
(ehk mõningaid vale ja ebasiiruse esinemisvorme):

■Jutus esineb ebaloogilisust
■Jutt on detailivaene, puuduvad üksikasjad
■Kirjelduse nappus, konteksti mittesobivus
■Suhtluskirjeldusi (tsitaate jms) vähe
■Subjektiivsete seisundite (tunded, mõtted, tähelepanekud) napp kirjeldamine
■Probleemide vältimine ja asja kindlana esitamine (tõerääkija kahtleb oma mälus)
■Suur kommentaaride osakaal (sellepärast et, tegelikult aga, ausalt öeldes)
■Valetaja liigutuste hulk on väiksem
■Ebasiiras naeratus (suu naeratab, silmaümbrus ei naera kaasa)
■Hääletämber läheb kõrgemaks
■Kõnetempo muutub kas tavalisest kiiremaks või aeglasemaks
■Silmad pilguvad tavapärasest kas aeglasemalt või kiiremalt
■Nihelemine, higistamine, huulte niisutamine, neelatamine, näojume muutus, lihaste jäikus
■Mikromiimika näoilmes ei sobi kokku avalikult näidatava meeleoluga (kulmukortsutus, suunurkade langemine, lõuapäralihaste hetkeline jäikus, agressiivne silmakissitus jne)
■Rahustav käitumine (lõua, nina, kõrvalesta hõõrumine, käte ristamine või taskusse toppimine)
Allikas: “Valetamismärgid”, Talis Bachmann
Artikli allikas: http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=44490931
Vasta