Paeluss

2005. aasta teemad
Suletud
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Paeluss

Postitus Postitas Pauli »

Värskeid uudiseid parasitoloogiavaldkonnast: eestist on leitud lisaks põistang- e. ehinokokkpaelussile (Echinococcus granulosus) ka liiki Echinococcus multilocularis. Inimene võib olla mõlema vaheperemeheks (põistangude kandjaks), lõpp-peremeheks (kelle p...s uss elab) on kiskjad (ka koer). Esimese liigi põistangud võivad moodustada kuni jalgpallisuuruse puntra, teise hernesuurused põistangud levivad nagu vähk üle keha (alustades maksast). Ebamugav igatahes. Sestap mehed, kui te ei taha, et koer õue peale paelussi mune külvama hakkab (mis ainult ootavad peenralt koos kurgiga suhu sattumist), siis laske rohkem rebaseid ja kaevake lahatud ulukitest leitud imelikud sõlmekesed sügavale maasse.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

to mosse

kuskohast selle kohta rohkem saaks lugeda, kust su info pärit on?
seal on teine rebane!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Kas neid põistange kuidagi ravida ka saab, mingi rohu sissevõtmisega näiteks.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Info on pärit Tartu Ülikooli zooloogidelt, varsti peaks kusagil ingliskeelses teadusajakirjanduses selleteemaline nupuke ka ilmuma. Seda, kust ehinokokkpaelussi kohta pikemalt lugeda, ei oskagi esimese hooga soovitada. Mingit vananenud infot silmaringi laiendamiseks peaks saama "Loomade elust" ja Abrikossovi "Selgrootute zooloogiast".
Rohtudega ravida minu teada ei ole võimalik. Kui üks põistangupundar kusagil sisikonnas on, saab ta välja opereerida, aga kui terve maks ussikesi täis on...
Poolas muide, kus rebaseid sama palju (või isegi rohkem) kui meil ja nende nakatumisprotsent väga kõrge, ei soovitatavat metsamarju söögiks tarvitada. Karm värk.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Nende ulukite seas levivate parasitooside kohta saab kõige paremat infot veterinaarparasitoloogia raamatutest mitmeid on ilmunud J.Parre sulest ja on üllitanud ka Professor Toivo Järvis. Koostöös professor Järvisega uurisin Ülikooli ajal (kolm aastat tagasi) põtrade parasitoose oma kursatöö jaoks.
Suletud