Tsiteeriksin säält ühe artikli:
KAS KEEGI ON NÄINUD AHMI?
Talveperioodil külmade tulekul on jahimehed aeg-ajalt teatanud neile tundmatutele jälgedele sattumist! Need on olnud peopesa suurused, küüniste tugevalt väljundunud jäljenditega ning on mõnevõrra meenutanud karu jälge. Harva on kohtutud ka jahiteedel veidravõitu loomaga: see on olnud jäsaaka kehaga, koheva tumepruuni kasukaga, mägrast suurem elukas! Tema kõnnak on olnud kummaline - kohmakas, veidi nagu ühte külge ees jooksev!
Imetajaid laiemalt tundvad jahimehed on osanud selle loomaga kohtudes siiski tema liiki määrata. See on kärplaste sugukonda kuuluv ahm, kes harva meile ida- ja põhjapoolsetelt aladelt sisse rändab.
Esimest ja seni viimast korda lasti ahmi 23. jaanuaril 1974 Tähtvere metsas! Hiljem on teda ikka ja jälle nähtud liikumas talveperioodil ja seda just eriti Lääne- ja Ida- Virumaa laantes, kuhu tal pärast narva jõe ületamist kõige lühem tee on.
Kui keegi on kohtunud selle eelkirjeldatu juhukülalisega, siis olge head, jagage meiega oma kohtumisi, et neist saaks täiendust ahmi esinemist Eestis käsitlev andmebaas.
Huvitav, kas mõni foorumlastest on ka Tähtvere jahimees, kes seda asja veel mäletab, ise nägi, või on kuulnud selle looma tabamisest!
Igatahes piltide järgi on see vennike igavesti vinge loom
