Luba üheks kuuks

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Luba üheks kuuks

Postitus Postitas rajaleidja »

Sai siin eile sektsiooni esimehega juttu vestud ja jõudsime oma jutuga sinnamaale, et 29 mai pidavat olema viljandis sektsiooni esimeeste koosolek ja päevakorras on kitse ja sea lubade jagamine. Ja ka jahiajad. Mida see jahiaegade arutus täpselt tähendab, ma ei tea, aga tõenäoliselt tuleb uuesti teemaks inspektor Kapi ammune soov väljastada load ainult kuuks ajaks. Kapp nimelt ei saa aru, kuidas ei ole võimalik kuu aja jooksul näiteks kitse tabada. Tema arusaama järgi on salakütid kõik need, kes 1 kuu jooksul ulukit ei taba.
Mina ei taha sellega aga kuidagi päri olla. Olen töö tõttu nädala sees tallinnas ja kodukandis ainult päeva või heal juhul kaks. Seega on mul reaalseid jahipäevi kuu aja jooksul 4-6. Kui mul on ainult nii vähe aega, mis juttu saab siis sellisel juhul olla valiklaskmisest. Ma pean ära laskma esimese ettejuhtuva looma, sest kes teab kas järgmisel nädalal enam kohtan kedagi.
Mida arvavad teised jahimehed? Mõnes sektsioonis pidavat vist selline asi juba sisse viidud olema. 100% kindel pole
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Täpselt minu mõte, et mingist valiklaskmisest siis eriti rääkida ei saa, eriti kui piirkond erilise loomarohkusega silma ei paista. Lastakse esimene ettejuhtuv loom. Eelmine aasta ajasin Tartumaal oma sokku üheksa päeva taga, enne kui kätte sain, Võrumaal aga sain soovitud looma esimesel päeval kätte. Lihtsalt niivõrd erinevad on jahimaad. Minu selle jutu mõte oli see, et Tartumaal oleks sellest kuust vaata, et puudu jäänud ajast ja Võrumaal poleks see ajaline piirang Kapi soovitud tulemit andnud. Kui oled hinges ikka salakütt siis ei aita miski. Muigama paneb lihtsalt paranoia, et iga jahimees kellel luba käes kauem kui kuu, on potensiaalne salakütt. Suhtumis, kui see probleemiks, tuleks ikka teisiti muuta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eelmisel aastal sokuga selline lugu: 2 nädala jooksul sai käidud vaatamas, kus ja mis kell loomad liiguvad. Sai üks sokupoiss välja valitud, kes punkt kell 7 alati metsast välja tuli ja ühest samast kohast ka veel. Järgmisel nädalal läksin paika ära ja jäin ootama. aga mida polnud, oli sokk. Ja järgnevatel nädalatel ka teda enam ei olnud. Ja tuligi otsast peale otsinguid alustada. Ei ole ma selle pärast veel salakütt, et paari esimese päevaga looma ei tabanud.
Niipalju, kui ma tean, siis eelmisel aastal sorteeris Kapp load erinevatesse hunnikutesse. Seda uluki tabamiskuupäeva järgi. See, kes kandis loa maha kehtivusaja lõpu poole, oli kohe salaküti "hunnikus".
Kui tahavad salaküttimise vastu võidelda, siis saatku Kapp oma Jüngrid minugi poolest kasvõi igasse põllu serva ja metsatukka. Minul pole selle vastu midagi. Enamus salakütte on pärit oma sektsioonist ja ma arvan, et suurema osa tööst saab ära teha iga sektsioon ise.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

luba üheks kuuks

Postitus Postitas jorr »

No soku jaoks on üks kuu ikka vähe küll, eriti kui ise kohalik ei ole.Kui looma oled välja otsinud ja loodad selle tuleval korral ära lasta siis arvesta sellega, et ega sa üksi teda passimas käi.Teine mees võib iga kell sama looma ära lasta.Tunnen enda jahimaad küllalt hästi ja tean ka loomade põhilisi asupaiku aga kordagi pole veel esimesel-teisel päeval sokku lasknud.Ei tee eriti ka valiklaskmist, sest sarved mind ei huvita.Olen läinud passima õhtul kella viie paiku ja looma näinud alles videvikus, samas on sokk ka kell kuus ringi jalutanud ja mõnel õhtul üldse mitte näinud.Oli meilgi eelmisel aastal kaks luba laskmata isegi selle paari kuu jooksul ei saanud kaks meest sokku kätte.
A härra Kapp näeb vist igas jahimehes aint seda salajahimeest, tea kas iseloomu viga või vanadus kallal?
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Viljandimaalastest on üldse veidi kahju - organisatsioon kuulu järgi vilets ja inspektor kiiksuga.


BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

viljandimaalastel see jama, et pulkas on "pensionäride klubi".
nüüd tundub, et võetakse ka selles osas lõpuks midagi ette
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kogu see värk jah.... :VS
Mine metsa!! ;)
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Eile rääkisin tuttavaga Viitinast. Neil sektsioon eraldi isemajandav, Võru klubisse ei kuulu. Mees rääkis, et neil PEAB iga liige kolm kitseluba välja ostma ja nendel märgitud loomad ka ära laskma. Lihtsalt loomi on liiga palju. Mehed peavad selle aja leidma, et loomad "koju kutsuda". Väheke imelik ju raha lihtsalt tuulde loopida :wink:
Meil esimees ka rääkis, et suvised seaload pidi kuuks ajaks kätte antama. Täpsemalt selgub siis, kui load kätte saan.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Väga huvitav kodanik see Kapp seal Viljandis. See, et ta salaküttide vastu agaralt tööd teeb on väga hea, kuid riigiks riigis ta küll muutuda ei saa. On olemas ikkagi jahihooajad ja mitte üksi seadus ei keela täieks hooajaks luba välja kirjutada. Samas Kapi seisukoht arusaadav. Ta soovib oma tööd lihtsustada, kuid "diktatuuri" ajastust peaksime olema välja arenenud. Meitel on omavaheline kokkulepe kui pikaks ajaks luba võetakse ja selles olen ma ka 100% kindel, et see kes salakütt on laseb olenemata loa olemasolust. Minu arusaamise järgi ei pea jahimehel olema hirm mingisuguse "kapi" ees vaid austus oma kaasjahimeeste vastu, et sellist olukorda ei tekiks. Pealegi praegusel ajal looma on ja ei tohiks olla probleemi loa hankimisel. Selle nn. kitsede suure arvukuse tõttu on ka alati otsustatud mitu sokku ja mitu kitse lastakse. Need mehed, kes trofeed tahavad ja kohe 1.06.raha maksta ei taha-ei saa, siis panevad loann. kinni ja võtavad välja alles jjuli alguse, kuid selleks ajaks peab luba olema välja ostetud. Samas on ka lubadele klubi siseselt üldkoosolekul hind pandud, et lihtsalt "tasuta" luba ei võetaks ja hiljem laskmata ei jäetaks. Aga noh eks need "mulgid" ole alati vähe "teistsugused" olnud :oops: , nii et jõudu aga "mulgi kappidele" :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Kas Kapil on ka mingi parem põhjendus, mille põhjal ta arvab loa hilisemad realiseerijad salakütid olevat? See, et kellegi arvates peaks kitse olema võimalik tabada ühe kuu jooksul, on nõrgavõitu argument. Kuivõrd lubade saamine on eelmise riigikorra aegsega võrreldes praegu tunduvalt lihtsam, siis loogika kohaselt peaks seaduslik jaht olema (vahelejäämise) riskivabam kui salaküttimine. Professionaalse kretinismi ilminguid on märgata selle “lihtsalt igaks juhuks lubade kehtivusaja lühendamise” puhul.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Uues uudised sellised, et Kapi idee läbi ei läinud ja kõik jätkub vanaviisi. Kui kellegi teed ristuvad hr. Kappiga, siis kiitke teda taevani ja vana leebub iseenesest.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

no jah, olgu need kapid kappideks, aga teemast:
see nagu koolipoiste värk rohkem, et aega vähe ja ei jõudnud jne.
olgu see luba või pikemaks ajaks, vaevalt, et rohkem
jahiks aega on ja avastad jälle et luba hapuks kisub.

kui korralikult jahis käid ja kiriku maksud kõik makstud on,
küll metsavana sind ka kostitab. teinekord lihtsalt lähed ja
teed asja ära. see punnitamine enamasti ei aitagi.

(kui õige võimaluse maha magad ja veel suuremat saaki
lootma jääd - lehvitab diana tiibu ja võid suu pikaks ajaks
puhtaks pühkida. see vähemalt mul endal olnud nii!)

---------------------------------
ps! keegi võiks jahiõnne teema üles panna!
iga kord ei näkka!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

rõba kirjutas:...see nagu koolipoiste värk rohkem, et aega vähe ja ei jõudnud jne.
olgu see luba või pikemaks ajaks, vaevalt, et rohkem
jahiks aega on ja avastad jälle et luba hapuks kisub.

Lihtne matemaatika: Kui mul võimalik käia jahil nädalas kaks päeva, siis teeb see ühes kuus kuni 8 jahipäeva. Ja kui luba antakse välja 1 kuuks, siis minu maksimaalne metsas käimise aeg ongi 8 päeva. Kui luba oleks näiteks kaheks kuuks, siis minu matemaatika ütleb, et mul on aega 2*8 päeva, mis kalkulaatoril toksides annab tulemuseks 16. Nii. Kahe kuu jooksul 16 päeva ja ühe kuu jooksul 8 päeva. Seega kahe kuuline luba annab mulle 16/8= 2 korda rohkem jahipäevi.
Minnes nüüd edasi tõenäosusteooriga....
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Viljandimaal jäi see kuuaja värk kuuldavasti veel see aasta ära. Surve selleks kküll oli aga tegevjahimeestest :wink: juhatuse liikmed ajasid sõrad vastu. Kuuldavasti olevat sellist korraldust juba ammu Järvamaal ja Läänemaal praktiseeritud? :?:
Rajaleidjaga ühte meelt ja eks elukorralduski hetkel sarnane aga... :cry:
Soku/kitsejaht on minule selline ilus suvel looduses viibimine. Kirjutan loa lahti võtan püssi selga ja astun argimuredest eemale. Otsin olukorda ja looma. Kitsejahiga on ikka nii, et pea iga kord näed miskit aga vot mitte iga kord ei tule pauku. Vahel tuleb pauk hoopis rebuski/kähriku peale. Nüüd Kapi loogika järgi olen salakütt. Loal on peal 10-15 kannet ja sokku käes pole. SALAKÜTT :!: :!: :twisted:
Ei ole muinasjutt vaid nii see käib. Kui öeldaks otse näkku, võtaksin isikliku solvanguna ja ajaks asju omamoodi edasi ja püüaks selguse luua aga ei. Öeldakse/ näägutatakse esimehe kallal kui lube ära viib. Ja see tubli mees pole meil küll seda ära teeninud.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tartumaal ka niimoodi olnud, juba pikka aega, et luba kuuks. Senini on loomad ära kas lastud.Vahepeal tuleb tõesti päris mitu korda istumas või hiilimas käia... üle 8 korra käimist pole senini läinud ning pole olnud ka, et esimene loom pauh ja valmis. Me muidugi käime seltskonnaga, sellega suureneb soku tabamise tõenäosus.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta