Jahinoad

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Vasta
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Jahinoad

Postitus Postitas Olku »

Kasutaja avatar
kopraonu
Postitusi: 5
Liitunud: T Dets 19, 2006 9:58 pm

Postitus Postitas kopraonu »

vägagi kompaksed noad tunduvad
koprad on elu saladus....
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Kuigi väljanägemiselt on asi vägev ei meeldi nad mulle. Ma pole küll puhtusefriik aga igasugused käänispea väitsad on suured saastakogujad. Eriti jama on kui sinna loomset ollust vahele jääb.

P.S. Olen kasutanud Letherman'i komplekstööriista "tool" ~10 aastat ja olen kvaliteediga ülimalt rahul.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahinoad

Postitus Postitas jorr »

Käänispääd jah nati raskem puhastada aga ise olen teinud nii,et viskan kuuma vette kuhu ka sorts nõudepesu vahendid lisatud.
Minule aga ei meeldi kaks asja selle noa juures,noa teraots paistab pistoda moodi olevat ja katsu sa sellega loomakõhtu lahti võtta nii et magu või soolikat ei puutu.Ajad küll sõrmed vahele aga ripus olles surub magu tugevasti vastu kõhtu.Ning teiseks tükib käänispea ka metsas kergesti kaotsi minema,kuigi on vastavas taskus vöörihma küljes.Temale saab ka nöör sappa siduda aga üks toimig jälle juures ja nööri otsas oleva noaga nati ebamugav looma juures tegutseda.Aga üldiselt arvan,et maitse asi,kellele ema...... .
noorus on ilus aeg
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Postitus Postitas Olku »

http://www.leatherman.com/products/kniv ... efault.asp

Kui nüüd vaadata lähemalt seda nuga(allpool koos tupega), siis ta ei ole käänispea nuga vaid on lahti terves pikkuses ja noa tupe küljes on ka kaasas kohe teritus pulk, mis on igati tervitatav, kuna ei pea hakkama kaugemalt autost või mujalt teritajat otsima, kui vaja on.
Ise olen ka selle konksu järgi proovinud(küll Buck noal), kuid sellega saab ilusasti avada isegi põdra kõhuõõne.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kui peaks sellist sorti noa ostma, ma valiks küll UKIAH-i asemel KLAMATH-i. Konksupoolega töötamine sellisel variandil mugavaim vast üldse kõigist võimalikest variantidest, s.h. Buck. Halb ainult, et saag puudub.
Teine asi on see, et kui palju abi nii lühikesest saeterast (7-8cm) üldse on!? :wink:
Ja lõppude lõpuks taandub asi ikka selleni, et sellised universaalsed asjad tegelikult ei kõlba õieti millekski.
On lihtsalt üks vinge hinnaga vinge asi. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

puukoi kirjutas: Teine asi on see, et kui palju abi nii lühikesest saeterast (7-8cm) üldse on!? :wink:

Ma olen sellise laenatud asjaga põdral rinnaku lahti saaginud. Sai hakkama küll sellega, kuigi pikem tera oleks parem olnud. Kõige ebameeldivam asi sellistel liigenditega vidinatel on just hilisem puhastamine.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta