SILEDA HINNAD........

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas matu1 »

Plaanis toz väljavahetada uuema siledaraudse vastu, rohkem nagu linnujahi püssi oleks vaja ja teinekord tiirus paugutada.Soovitati sel juhul juba pikkade raudadega püssi 81cm. Küsisin siis Küti ärist et mis teil nagu pakkuda oleks ,nad väitsid et nii pika rauaga püsside hinnad hakkavad 50 st tuhhist ja lähevad üle saja tuhhi.Need nagu peaks juba väga head sportingu relvad olema minu arust.Kas 20 tuhhiga ka on võimalik soetada .Ootaks asjalikke linke nõuandeid mida ja millist valida Jutt käib mitte poolautomaadist
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas baddmann »

Kui selline väga täpne ja konkreetne soov on, et just 81 cm peab raud olema, siis 50 K ja ülespoole ongi õige hinnaklass. Odavamad tootjad lihtsalt ei pea vajalikuks oma relvadele niisama heast peast rohkem rauda külge monteerida.

Tõsi, 20 K-ga sa saaksid FinnClassicu siledaraudse enamvähem kätte, millel raud vist umbes 75 cm ja kui sellele pikad tsokid kaasa ostad, siis 2 cm veel lisandub.

BM
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas peepk »

Vaata matu,tänapäeva siledal millel vahetatavad tsokid ja kvaliteet moonaga lastes ei anna minu arust see 10 senti pikem raud suurt juurde midagi.Tahad ju peene puruga parti lasta,normaal pikkusega raud heade vahetatavate tsokkidega hätta sind ei jäta ja laengu kiiruses suurt võitu ei saa.Ei näe põhjust selle sutsu pikema raua eest 30 tuhhi ja rohkem juurde maksta,see minu arvams ja pikaajaline kogemus praktilise jahimehena.Erandeid on,kas või need poltlukuga ca meetrise rauaga hanepüssid mis suure laenguga lasevad.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas wsm »

matu1 kirjutas:Plaanis toz väljavahetada uuema siledaraudse vastu, rohkem nagu linnujahi püssi oleks vaja ja teinekord tiirus paugutada.Soovitati sel juhul juba pikkade raudadega püssi 81cm. Küsisin siis Küti ärist et mis teil nagu pakkuda oleks ,nad väitsid et nii pika rauaga püsside hinnad hakkavad 50 st tuhhist ja lähevad üle saja tuhhi.Need nagu peaks juba väga head sportingu relvad olema minu arust.Kas 20 tuhhiga ka on võimalik soetada .Ootaks asjalikke linke nõuandeid mida ja millist valida Jutt käib mitte poolautomaadist



Jagdhoff-is Rizzini Omnium hind natuke alla 20 tuhhi ja see on seda hinda väärt. Tugev ja töökindel lukusüsteem , raud 76 cm . Seda võiks minna ja proovida õlga ja siis on mida teistega võrrelda.
Edu!
Kasutaja avatar
Mattis
Postitusi: 39
Liitunud: R Okt 08, 2004 2:00 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas Mattis »

Ühinen wsm-i arvamusega - Rizzini on igati oma hinda väärt. (y) Eriti üllatab kuuli täpsus. Ilus, mugav relv. Minu isend Omnium EM on 70mm steel-shot tsokkidega.
http://nagi.ee/photos/tabrimat/sets/193743/
Ei saa mainimata jätta, et selle relvaga on mind saatnud hea jahiõnn :) Edu
Otsid mind - MINE METSA :) !
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas duv »

Soovitaksin seda varianti tõsiselt kaaluda, kas ikka jahi otstarbel on mõtekas osta omale kallim ja jahi seisukohalt ebamugavam relv. Kõik kasvõi üliväikesed paremused ju võistlustel üli olulised, pealegi on sportmoon jahimoonast tunduvalt nõrgem, mistõttu seal pikast rauast saadav suurem algkiirus rolli mängib. Jahil kus väsimus, paksem riietus, maastiku läbimine, oma osa nõuavad, kas sel juhul peaks ikka lendavat lindu 60-70 meetrile tulistama. Nagu Peepk kirjutab saad vahetatavate tsokkidega vägagi hästi lasu tihedust parandada, pealegi enamuses tänapäeva relvadel 76 pesad, millede magnum padrunid mahutavad 50-60 grammise pihtamislaengu.
Kasutaja avatar
alotomson
Postitusi: 25
Liitunud: N Jaan 22, 2009 4:21 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas alotomson »

minu jaoks on 20 tuhat ka natuke palju välja käia ja valiksin hoopis IZH-27EM-1C Sport :)
http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=e ... uct_id=221
Kasutaja avatar
Pureva
Postitusi: 26
Liitunud: T Aug 05, 2008 2:36 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas Pureva »

Kui rahaga priisata pole siis võid küll IZ27 mingi variatsiooni võtta ja pikka tsokki kasutada. Viimane annab ikka rohkem kui 2cm (eelpool kõnelejale), pigem 5-6 cm (mõõtnud veel pole) mis maksab Kütiäris 550 EEK'i !!
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas matu1 »

iz 27 ei soovitaks küll kellegile .Sai see ostetud omale esimeseks relvaks, haavli vihk oli olematu isegi tsokke ei suudetud raua suhtes tsentrisse puurida,puhas vihmaveetoru, kirjutan seda oma kogemustest.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas kaliiber »

Loen siin ja imestan. Ise ostsin IZ 27-E kümmekond aastat tagasi kasutatud peast (maksis 400kr) ja ei kurda millegi üle. Kõik linnujahid on edukalt peetud ja välja vahetada ei kavatse.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas peepk »

matu 1 vist jah selle praagi otsa komistand vististi,ise küll ühelgi sõbral kehva seda va27 ei tea ,kõik hirmsasti rahul,ikkagi ju vana hea Browningu kloon vene variandis,kindel ja äraproovitud värk.Kui tsokid keereldi sisse puuritud siis seda ju ostes iga mees ise peab vaatama ja kui hajuring olematu ju siis haavlid unusid peale panemata.Kunagi sõber kurtis et püss ei lase et lööb haavlid laiali ,püssi uurides sain aru et viga moonas mida ta poest ostis,oma laetuga lasi suurepäraselt ja laseb siiani .
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas halfling »

Minul vene püsside kohta pigem selline arvamus et ostad nagu loterii, iga teine võidab :roll:
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas frukt »

mina oma izile otsisin ja katsetasi üle aasta erineivaid moonasid :oops: ja nüüd rahul nii kuuli kui haavliga :D
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas ciller »

Minul on tavaline iz-27-em-1c ja olen väga rahul ja välja vahetada ei kavatse.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: SILEDA HINNAD........

Postitus Postitas fooniks »

Ise oman ka iz-27-em.... soovitus selline et kui läheb ostmiseks siis kindlasti pole mõtet osta yhe päästikulist varjanti see peaks vist SPORT olema. põhjus väga lihtne. sa ei saa raudasid muuta, õigemini saad yhe korra lylitada ymber raua ja see kõik. tagasi muuta algset valikut ei saa ilma relva lahti murdmatta. see oli ka põhjus miks mina endale selle relva muretsesin. äpsuse seisukohast asi nii et on ja ei ole ka. ykski loom pole veel laskmatta jäänud.

vead siis mis minul on esinenud.... yks suurimaid asju oli see et yheal heal päeval lasketiirus lastes jäi klots kätte. klotsi all mõtlen seda puust junni mis relva raua all. alguses ehmatas korralikult ära kuid kuna tuttav tegeleb vaikselt relvade timmimisega läksin tema jutule ja väikese uurimise järel selgus et pisikene raua tykk mis oli toru kylge joodetud oli valesti paika pandud. kogu systeem oli suure pinge all pikka aega olnud. natuke mõtmist märkimist viilimist jootmist ja asi jälle korras.

lõpuks ytlen seda et 6.5k mis mina relvast välja käisin ei ole teab mis suur raha ja kuna ma kasutan (just seeda) relva ehk 30% jahil käigust ja laske kaugus on olnud ehk kuni 50m siis toimib.
Vasta