Stiga 30-06

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Stiga 30-06

Postitus Postitas kaliiber »

Oleks huvi selle relva kohta veidi infot saada. Kogemused, head, vead?
Googeldades ei leidnud midagi, isegi firma kodulehel on relvade kohta vaid niipalju öeldud, et 50-tel imporditi neid USA-st.
Hetkel on ainus info mida valdan müügimehe jutt Rootsi kvaliteedist jms bla-bla, aga sooviks kuulda ka argumente...
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas peepk »

Miks avastada seda Stigat kui sama cal teiste firma torusi ja foorumis lahatuid ju poodides seinast seina.Iseasi kui mingi selline haruldus mille nägemisest kipud õhku ahmima või siis poolmuidu kätte saad.Omal kogemus sama firma muruniitjaga mis minu negatiivse arvamuse on kujundanud selle ma arvan vähetuntud firma vastu relvade tootjana.Vist kas kunagi kuristiku tänaval või Raplas olen ühte näppinud aga mis mind häiris tollal just selle relva juures,seda enam ei mäleta.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kaliiber »

Vot asi ongi poolmuidu kätte saamises. Sellise kasutatud, aga heas kondinsioonis toru saab kätte 5000-ga, samal ajal kui uute silmajärgi samaväärsete asjade hinnad algavad 10 000-st.

Ise olen paadunud kasutatud relvade fänn ja uute ostmine on minu puhtisikliku arvamuse järgi puhas hullumeelsus (nagu uute autode ostmine) või teise variandina peab selleks ääretult jõukas olema. Julgen väita et minu sissetulekud on küll keskmisest tunduvalt ülespoole, aga nii rikas ma ometi pole, et uut relva või autot osta.
Jah, tuleb tunnistada et kunagi ammustel aegadel on mulgi 1 riist (püstol) uuena hetkeemotsiooni ajel ostetud, aga ma pole selle üle tagantjärgi uhke, pigem häbi on et nii loll olin.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas honkomees »

kaliiber kirjutas:...
Ise olen paadunud kasutatud relvade fänn ja uute ostmine on minu puhtisikliku arvamuse järgi puhas hullumeelsus (nagu uute autode ostmine) või teise variandina peab selleks ääretult jõukas olema. Julgen väita et minu sissetulekud on küll keskmisest tunduvalt ülespoole, aga nii rikas ma ometi pole, et uut relva või autot osta.....

aga vot sellest ei saa aru ... mul pole küll erilisi sissetulekuid, aga kulutada aega (tihti kõige ebasobivamal, siis kui nt autot on hädasti vaja) remondile, mis iga vana asja puhul on paratamatu ... no pole mul sellist võimalust. Pruugitud asja ostmisel ei tea kunagi varjatud vigadest ja garantiid pole ...
Kui on vähe kasutust, pole eluliselt tähtis et alati töökorras oleks ja on aega, võimalust ja tahtmist remontidega jantida või lihtsalt pole kohe mitte kuidagi võimalik uut asja osta - siis jah pruugitud asi. Aga nt ilma autota ei saa ma maalt tööle (iga päev 50+50 km) aga vanal autol tekivad ikka kõikse ootamatumal ajal hooldusest ja remondist sõltumata rikked, remondikotta minekuks mulle keegi vaba päeva ei anna ja kuna tööajal töökotta viimiseks ja äratoomiseks elan liig kaugel (need töökojad töötavad enamasti 9-17 nagu minagi, aga sinna sõiduks tuleb veel ligi tund kulutada) siis eelistan hambaid kiristades ikka uue auto kasuks. Tavaliselt nii 5-6 aastat on enam-vähem hooletu, ainult korraline hooldus, mille saab kuidagi ikka klapitada nii et pole vaja tööluusi teha ja kõik. Praegune masin on 6 aastat vana ja hakkas pihta, rattalaagrid, kondid, amordid hakkavad kergelt leemetama, uus sumpa seisab mitu kuud garaažis aga pole võimalust/aega ära vahetada, jne jne. Üks asi saab korda, tekib uus jama. Tuleb jälle hakata kraapima viimaseid veeringuid kokku autovahetuseks.
Aga vot jahiauto on tõesti igivana Niva, kuidagi saab selle ära remonditud või lasta ära remontida ja jahid peetud. No ja kui ei ole see nädalavahetus korras, siis elu seisma ei jää. Aga põhiauto peab ikka olema korralik ehk siis suht uus.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kaliiber »

Hee, siin on üks konks. Nimelt sa ei arvesta seda, et kui oleksid ostnud sama auto pruugituna (lasknud loomulikult enne ostu esinduses põhjaliku kontrolli teostada, kus varjatud kalad väga kenasti välja tulevad), siis selle raha eest mis on uue ja kasutatud asja vahe, oleksid saanud sõiduki aegajalt ikka ettetulevaid vigu remontida vähemalt 10a ja ikka oleks roppumoodi üle jäänud.

Aga see selleks, mitte autodest ei tahtnud ma rääkida :) Ootaks jätkuvalt kogemusi selle relvafirma toodanguga.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas 22LR »

Naabrimees ostis 5-6 aastat tagasi Valdu käest Rootsist toodud kasutatud Stiga 30-06.Sai sellele põsetugi peale tehtud ja relv missugune.Kui kvaliteedi osas kahtlusi tekib,nõua võimalust proovilaskudeks.Üldjuhul on olukord selline,et ka uut relva ostes seda päris "oma" ei saa,vaatamata hinnale.Kui tahad seda oma,tasub kaaluda,kas osta suht.odavam korraliku rauaga kasutatud relv ja panustada täpselt sinu järgi valmistatud kabasse ning korralikku optikasse.Ise kasutasin seda viimast varianti.Ei ole veel trehvanud müügis nägema optikaga karabiini,kus kõik mõõdud sobiksid.Võib olla on viga minus,kuigi mõõtude järgi peaks kuuluma sinna keskmiste hulka.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kaliiber »

Nonii, kuna kogemusi ei paista eriti tulevat, siis pajatan enda omadest sest ostsin viimaks ära.

Jookseb kui unistus, 100m pealt liivakotti kasutades kipuvad märklehes kõik augud servapidi naaberauke puudutama. Ilmselt püss oleks võimeline ka kõik kuulid ühte auku laskma, aga mina paraku mitte ;)

Suurim häiriv puudus on see mauseri süsteemi omapära, et ta tahab et padrun oleks salve sisse surutud, lahtiselt salve asetatud padruni serva taha kestaheitja ei haaku ja see võib teinekord kui nt kult tuuseldab ja salv tühi ning vaja kiirelt 1 padrun rauda libistada, ebameeldivusi tekitada.

Teine häiriv faktor on salve alt tühjakslaadimise võimaluse puudumine paljaste kätega, läheb mingit ora vaja et seal all olevas augus pesitsev nupp alla suruda. Aga see puhtalt mugavuseteema ja seega mitte eriti oluline.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kakuke »

kaliiber kirjutas:Teine häiriv faktor on salve alt tühjakslaadimise võimaluse puudumine paljaste kätega, läheb mingit ora vaja et seal all olevas augus pesitsev nupp alla suruda. Aga see puhtalt mugavuseteema ja seega mitte eriti oluline.

See küll jahirelva puhul miskit uut, et kui selle ora ära juhtud kaotama siis otsid seda taga, et saaks püssi uuesti laadida, kui samal ajal kult sind tuuseldab? Inseneri, kes selle süsteemi välja mõtles, tahaks küll kohe näha :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:
kaliiber kirjutas:Teine häiriv faktor on salve alt tühjakslaadimise võimaluse puudumine paljaste kätega, läheb mingit ora vaja et seal all olevas augus pesitsev nupp alla suruda. Aga see puhtalt mugavuseteema ja seega mitte eriti oluline.

See küll jahirelva puhul miskit uut, et kui selle ora ära juhtud kaotama siis otsid seda taga, et saaks püssi uuesti laadida, kui samal ajal kult sind tuuseldab? Inseneri, kes selle süsteemi välja mõtles, tahaks küll kohe näha :M


Kui kult sind tuuseldab, siis tõenäoliselt mina panustaksin pigem võimalusele laadida relva ülevalt ühe padruni kaupa ja otse rauda või ehk siis kaherealise salve puhul ülevalt ja salve, kui et hakkaksin ilma eraldatava magasinita relva ALTPOOLT laadima. Mõelda vaid, mis näputööd on vaja seal ju salvevedru tagasi sättimiseks - kuldi tuuseldamise ajal. Samal ajal tuleb ka padruneid salve lükata ja hoida kinni, et nad alla tagasi ei kukuks.

BM
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kaliiber »

Kakuke, said veits valesti aru - ora on vajalik ainult salve alt tühjakslaadimiseks peale jahti. Muidugi saab ka nii et liigutad lukku edasitagasi ja kestaheitja viskab padrunid ülevalt välja.

Kuldi tuuseldamise puhul on probleem siiski selles, et ei saa nii et libistad padruni kiiruga otse rauda või asetad lahtiselt salvetõstuki peale. Peab ülevalt salve sisse suruma (ora ei lähe vaja :D ), ainult nii haakub kestaheitja kesta randiga ja padrun läheb korralikult rauda.
Kui lahtiselt padrun rauda panna ja siis lukk toore jõuga järgi suruda, siis pidi kestaheitja katki minema ja uus maksab selle mudeli puhul pea poole püssi hinnast.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas baddmann »

kaliiber kirjutas:Kui lahtiselt padrun rauda panna ja siis lukk toore jõuga järgi suruda, siis pidi kestaheitja katki minema ja uus maksab selle mudeli puhul pea poole püssi hinnast.


Kas tal selline "väline" kestahoidja siis, mis luku põhikorpuse kõrval paikneb ja ümber luku esiotsa ulatub nagu konks vms ?

BM
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kaliiber »

Tegin paar pilti, esimene on olukord kui üritad padrunit otse rauda panna ja lukku talle tagant järgi suruda, teine on nii nagu olema peab, ehk siis padrun on tulnud alt salvest ja tõmmits on randi taha haakunud. Tõmmits saab randi taha haakuda ainult juhul kui padrun tuleb altpoolt.

Pilt

Pilt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kakuke »

No siis pole miskit hullu ,kui ülevalt salvegi saab torgata. Vähemalt kaherealise Sako salve puhul pole küll vahet, kas pauk torgata ülevalt otse rauda või enne salve.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas duv »

See ju pildi järgi tavaline Mauser 98 mehhanism, siin lihtsalt vaja alumised padrunid alla suruda, et lukk salvest ette ei lükkaks, siis panna padrun peale, lükata lukuga kuni kuul juba padrunipessa läheb ja siis padruni tagaosa õrnalt alla vajutada, nii palju, et tõmmitsa hammas ise soonde jookseb täpselt samuti kui salvest laadides. Vähese harjutamisega saab sellel juhul padruni vahetus pea hääletult tehtud ja mingit jõudu pole vaja kasutada. Salve kaane avamine neil tõesti tülikas, seda ora saab ka puutiku või Abloy võtmega asendada, aga ehk oleks mõtekam lasta seal relvameistril pisut ringi teha, niiviisi, et avamine toimuks nupule vajutusega.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas duv »

duv kirjutas:See ju pildi järgi tavaline Mauser 98 mehhanism, siin lihtsalt vaja alumised padrunid alla suruda, et lukk salvest ette ei lükkaks, siis panna padrun peale, lükata lukuga kuni kuul juba padrunipessa läheb ja siis padruni tagaosa õrnalt alla vajutada, nii palju, et tõmmitsa hammas ise soonde jookseb täpselt samuti kui salvest laadides. Vähese harjutamisega saab sellel juhul padruni vahetus pea hääletult tehtud ja mingit jõudu pole vaja kasutada. Salve kaane avamine neil tõesti tülikas, seda ora saab ka puutiku või Abloy võtmega asendada, aga ehk oleks mõtekam lasta seal relvameistril pisut ringi teha, niiviisi, et avamine toimuks nupule vajutusega.

No ja kui see tõmmits peaks tõesti katki minema ja relva lukk näeb vähemalt pildil samasugune välja kui saksa M98 oma, siis võib ju proovida sõjapüssi oma sinna panna, tuleb Kurtna laadalt ostes veits nii paarkend korda ikka odavam, kui pool püssi hinda.
Vasta