karu raplamaal

2004. aasta teemad
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

karu raplamaal

Postitus Postitas Pikk »

http://www.postimees.ee/251004/esileht/ ... 148206.php


Mees väitis et oli ajus kui loom tuli, seega rikkus nagu seadust olles ajus relvaga. Ja kas seda eneskaitse juttu võetakse ka reaalselt, :?: kunagi rääkisin endise jahimehega, kes oli nõukogude ajal pardijahis põdra maha lasknud enesekaitseks, ütles et hea et veel kinni ei pandud, aga relvaload ja jahitunnistused läksid koheselt ning trahv ka veel otsa
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Re: karu raplamaal

Postitus Postitas Jahimees »

Pikk kirjutas:Mees väitis et oli ajus kui loom tuli, seega rikkus nagu seadust olles ajus relvaga.


Relva autosse jätta ka ei tohi. Samuti rikud seadust.
Laadimata relvaga võid ju olla ajus. (See on minu arvamus.)
Kas tuleb jaht???
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Laetud relvaga ajus viibine on nagu lubatud ja keelatud ka.
Samas laadimata relvaga võib ajus olla küll.

Punkt 15 seab tingliku lubaduse, samas punkt 8 keelab ( juhul kui metsas on takistused st. ei ole park ). Võta siis kinni ...

§6. Jahiohutuse nõuded

Jahiohutuse tagamiseks on keelatud:
1) viibida jahil joobeseisundis, olles tarvitanud alkoholi, narkootikume või psühhotoksilisi aineid;
2) jätta jahirelva järelevalveta teisele isikule kättesaadavasse kohta;
3) suunata jahirelva inimesele;
4) pidada jahti rikkis jahirelvaga;
5) tulistada hääle või okste (heina, kõrkjate jm) liikumise suunas või halvasti nähtava kogu pihta (udus, vastu päikest jne), samuti nähtavate hoonete suunas;
6) lüüa haavatud ulukit jahirelvaga;
7) panna käest ära laetud jahirelva;
8) ületada takistusi (kraave, purdeid, tarasid jne) laetud jahirelvaga;
9) lahkuda ilma jahijuhataja loata laskekohalt enne aju lõppemist;
10) tulistada ajajate suunas, kui pole eelnevalt veendutud täielikus ohutuses;
11) tulistada üle paadis viibivate inimeste või nende vahelt, samuti paadis püsti seistes, ja vahetada paadis kohti, kui seal on kasvõi üks laetud tulirelv;
12) tulistada naaberküti laskesektorisse või naaberküti või kütiliini suunas;
13) määrata kütiliiniks intensiivselt kasutatavaid riigimaanteid;
14) alustada haavatud uluki jälitamist enne aju lõppemist;
15) ajajatel viibida ajus laetud jahirelvaga, välja arvatud juhul, kui koeraga ajus olles tulistatakse ajus seisvat ulukit;
16) ajajatel ületada kütiliini enne vastavat märguannet.
Komatsu
Postitusi: 42
Liitunud: N Sept 16, 2004 11:06 am

Postitus Postitas Komatsu »

Paistab, et karukohtinguteks oli eilne päev sobiv.
Oma lugu, mis samuti eilse põdrajahi käigus sündis, kirjeldasin rubriigis "Naljakad juhtumised jahil"
Siin on paraku tegemist täiesti tõsise värgiga.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

http://www.pilt.ee/photo/227504/4352804/
tundub, et kolju on mees ära rikkunud. ja ei tea mis jama sellest üldse tuleb, et kas saab trahvid kaela või mitte?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ka minule on karu ajust otse peale jooksnud.Olime kevad-talvel hundijahil,ajus oli ka poegadega emakaru ,kelle poegi hundid jälgede järgi olid kimbutanud.Seisin raiesmiku servas,algul arvasin Oti suureks kuldiks ,oli u 150m.Vist tundis lippude v meeste lõhna ,pööras otsa ringi ja tuli mulle oma voolava kalopiga otse peale.Kui vahema oli u. 15 m köhatasin ,mis Otile pidurid peale võttis.Seisatas korraks mind uurides ,muutis suunda ja kadus metsa.¤Enesest mõista vaatasin teda üle karabini raua,näpp päästikul,aga sedakorda lahenes asi rahumeelselt :D
Kipun arvama ,et oli Rapla meestel asi kuidas oli ,eks neil seletamist-arupärimist kindlasti tuleb,kui neil juhuslikult karuluba taskus polnud.Jutt ,et toru peaaegu vastu laupa tundub veits ....,aga mine sa tea ,nagu isegi siin foorumis olen kirjutanud--jahil võib kõike juhtuda,jäägu see teiste meeste uurida -puurida. Õnne kindla käega kütile! Kivi kotti!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Jama võib sellest natuke tulla küll. Aga kui aus olla, siis ma usun, et kui karu(või mistahes muu loom) ikka ründab, siis laseks ta ära enamus meestest. vähemalt üritaks. sellises olukorras võtab käe ikka värisema ja aega viivitada ei ole. Mina maksaks enne trahvi kui laseks karul end lõhki kiskuda. aga fakt on see, et sellises olukorras sa ei mõtle tagajärgedele, vaid tegutsed instinktide ajel.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

15) ajajatel viibida ajus laetud jahirelvaga, välja arvatud juhul, kui koeraga ajus olles tulistatakse ajus seisvat ulukit;

huvitav, kas neil oli koer ajus?
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Noh targutada ju võib, kuid kui puuduvad täpsed andmed asjaolude kohta (kui ise ei näinud), siis on mõistlikum suu kinni hoida. Sellise jutu peale, et kuskil võis midagi olla, aga võis ju ka teisiti olla, ei maksa pabinasse sattuda. Küll asjatundjad selle välja selgitavad, kas karu lasti enesekaitseks või hoopis trofeeks. Kui karu ajus ajajale ikka nii lähedale satub, et tekib võimalus tulistamiseks, siis kaldun küll arvama, et kahemõttelised kommentaarid võiks jääda avaldamata.

Paraku ei saa laadimata relvaga ajus viibimist keelata küll mitte keegi. Ja relva laadimiseks kulub ka ainult paar sekundit. Kui ise jahil viibin (ajajana või kütina või hoopis piiramise ajal), siis ei jäta ma küll püssi enesest eemale vaid tassin seda ikka kaasas ning hoian kartetši laadimiseks valmis. Paar korda on see igatahes mu tervisele päris hästi mõjunud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Vahet pole,kui selline jurakas ninapidi sinu poole on ja olgugi,et näiteks 5m kaugusel,siis tundub ta juba peaaegu seljas olema.Nii et jutt õige,pigem trahv,kui oma nahk. 8)
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mingi seadus vist ei sätesta , et ründavat looma tohib tulistada kui on ületatud mingid teatud meetrid oma nahk ikka kallim mina olex ka tina andnud ja arvan et ei tule sellele mehele ka mingeid trahve. Jääme ikka jahimeestex- metsas kõik võib juhtuda!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

kolevoll kirjutas:Noh targutada ju võib, kuid kui puuduvad täpsed andmed asjaolude kohta (kui ise ei näinud), siis on mõistlikum suu kinni hoida. Sellise jutu peale, et kuskil võis midagi olla, aga võis ju ka teisiti olla, ei maksa pabinasse sattuda. Küll asjatundjad selle välja selgitavad, kas karu lasti enesekaitseks või hoopis trofeeks. Kui karu ajus ajajale ikka nii lähedale satub, et tekib võimalus tulistamiseks, siis kaldun küll arvama, et kahemõttelised kommentaarid võiks jääda avaldamata.

Paraku ei saa laadimata relvaga ajus viibimist keelata küll mitte keegi. Ja relva laadimiseks kulub ka ainult paar sekundit. Kui ise jahil viibin (ajajana või kütina või hoopis piiramise ajal), siis ei jäta ma küll püssi enesest eemale vaid tassin seda ikka kaasas ning hoian kartetši laadimiseks valmis. Paar korda on see igatahes mu tervisele päris hästi mõjunud.


Nagu mina aru sain oli lask silmade vahele. Kolju seega vist ka rikutud?!
Mine metsa!! ;)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

oleks mees tahtnud trofeed, poleks ta ...

1. ... pähe tulistanud ja koljut ära rikkunud.
2. ... lasknud teda ajujahis, kus palju mehi. lootma jääda, et see välja ei tule, oleks suhtkoht loll
3. ... seda ajakirjandusse lasknud ja riskinud trahvi saamisega.

see on minu arvamus ja see ei pruugi õige olla. aga tean et metsloomad on ettearvamatud ja kõike võib ette tulla. endalgi seaga kogemus olemas. selleks, et rünnata, ei pea haavatud olema
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Tuletage meelde mida tegid Puhja mehed eelmine aasta, see mis oli seal on hoopis teine lugu. Puhja mehed läksid karuga koju ja jagasid lihagi ära.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

väike põrsas kirjutas:
kolevoll kirjutas:Noh targutada ju võib, kuid kui puuduvad täpsed andmed asjaolude kohta (kui ise ei näinud), siis on mõistlikum suu kinni hoida. Sellise jutu peale, et kuskil võis midagi olla, aga võis ju ka teisiti olla, ei maksa pabinasse sattuda. Küll asjatundjad selle välja selgitavad, kas karu lasti enesekaitseks või hoopis trofeeks. Kui karu ajus ajajale ikka nii lähedale satub, et tekib võimalus tulistamiseks, siis kaldun küll arvama, et kahemõttelised kommentaarid võiks jääda avaldamata.

Paraku ei saa laadimata relvaga ajus viibimist keelata küll mitte keegi. Ja relva laadimiseks kulub ka ainult paar sekundit. Kui ise jahil viibin (ajajana või kütina või hoopis piiramise ajal), siis ei jäta ma küll püssi enesest eemale vaid tassin seda ikka kaasas ning hoian kartetši laadimiseks valmis. Paar korda on see igatahes mu tervisele päris hästi mõjunud.


Nagu mina aru sain oli lask silmade vahele. Kolju seega vist ka rikutud?!


Seda võib mõnikord juhtuda küll, et pähe lastes tulistatava pealuuse ka auke tekib. Trofeeks sobivad mõningatel juhtudel ka nahad ja sarved.

Aga oma eelmise kommentaariga juhtisin tähelepanu sellele, et sündmuses osalemata isikute poolt ei hakataks karulaskjat asjatult süüdi mõistma (nagu seda tehakse esimese mõtteavalduse juurde lingina lisatud ajaleheartikli kommentaarides).
Suletud