Marianne Holmli, Norra Sündinud 1960, oma esimese koera sai 12. aasta vanusena. Tema esimene pesakond (chow chow'd) sündis 1980. aastal kennelnime Pei Fang all. Tema poolt kasvatatud tõugude hulka on kuulunud ka shibad ning shih tzud, hiljem ka mopsid. Oma abikaasa Brynjariga, kes on olnud jahikatsete kohtunik rohkem kui 18. aastat, kasvatavad, treenivad ja kasutavad jahipidamisel nad ühiselt halle norra põdrakoeri, inglise settereid ning karmikarvalisi takse. Marianne sai oma kohtunikuõigused aastal 2009 ning hetkel võib ta hinnata kõiki tõuge rühmadest 4, 5 ja 7.
Valeri Smagin, Eesti Sai jahikatsete (hagijakatsed) kohtunikuks 1975. aastal, aasta hiljem (1976) sai ka välimikukohtuniku õigused. Alates sellest ajast on ta pidanud siledakarvalisi takse, lääne-siberi ja vene-euroopa laikasid, saksa jahiterjereid, vene hagijaid ning eesti hagijaid. Viimasel paaril aastal on ta kasvatustööd jätkanud vaid eesti hagijatega, kennelnime Tagasihoidlik all.
Gediminas Ziukas, Leedu Alates 1988. aastast on ta jahikatsete (metssiga, karu, nugis, verejälg) ning välimikukohtunik, ta on kasvatanud pikki aastaid nii lääne-siberi kui vene-euroopa laikasid. Hetkel on tal kodus vaid baieri verekoerad, sest korterioludes ei ole laikapidamine just lihtne ülesanne. Ta on Leedu Laikaklubi juhatuse liige ning Leedu Kennelliidu juures tegutseva Jahikoerte komitee esimees.
Attila Czeglédi, Ungari Alustas tegelemist inglise kokkerspanjelitega 32 aastat tagasi, esimesed viisteist aastat enda kennelnime O'Haloran all, seejärel on olnud koostööpartneriks Black Mirage kennelile. Sai välimikukohtuniku õigused 1990. aastal ning on alates eelmisest aastast kõikide tõugude hindamispädevusega. Hetkel elavad tal kodus 16-aastane shiba ning taks.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Kas saan uue jahiseaduse valguses õieti aru, et sinna näitusele nagu suht mõtetu minna. Kenneli paber, lemmiklooma pass olemas, siis kõik korras, kui jah just medalite järgi ei ole tahtmist minna....
Asi ei ole medalites.Eksperdid ongi selleks kohale tulnud,et hinnata kasvatatud koerte väärtust.Peale näitusel käimist on näha kas koeral on välimik tõule vastav jne.Korra on ikka mõistlik koeraga näitusel käia.
Ei ole kohustuslik.Jahikoera passi sai ka töökatsetega varemalt kätte.Aga kuna väidetavalt seda passi vaja polegi enam ei oska kohe midagi kosta.Mina igatahes lähen ikka näitusele kah.
Kuna pass peab jahil kaasas ikka olema siis jahikoera passi juba selle pärast muretsen,et ta teiste dokumentidega ühes mõõdus ja mahub veekindlasse taskusse.Seda sinist EU oma ma sinna kuidagi ei suru.
puugi kirjutas:Ei ole kohustuslik.Jahikoera passi sai ka töökatsetega varemalt kätte.Aga kuna väidetavalt seda passi vaja polegi enam ei oska kohe midagi kosta.Mina igatahes lähen ikka näitusele kah.
Asjatundjate poolt paberile pandud arvamusest võib kasu olla ka siis, kui koer metsas hundude toidulauale peaks sattuma ja omanik näiteks kahjutasu küsida proovib. Arvestades meie kosuvaid hundusid ja metsas uue seaduse valguses tublisti kahanevaid toiduvarusid, tasuks ka sellise võimalusega arvestada.