Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Saite valesti aru :) ...mitte kuskil urus vaid nagu Venemaal- aedikus,aga selleks peakski vist Venemaale sõitma :lol: :roll:
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

TRG tore,et mägrad jälle päevakorda tõid.Kui on tahtmine mäkra püüda,siis helista,sest mul on primitiivsed urud täitsa olemas.Sa pead ju enne katsetele minemist treenima ka!Aga suured mäed on tõesti ohtlikud ja käin neist kaarega mööda. :!:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Laika kutsika omanik peab endale selgeks tegema,mida ta ise küttida enim tahab.Kui ikka on selge,et ainult metssiga ja põder huvitavad peremeest,siis neile ainult kogu energia kulutada tuleb.
Aga kui nugist õpetada püüdma võib põdrajahis tulla ette ebameeldivusi.Oleneb muidugi seltskonnast,aga mõned on erilised nutunaised ja halavad kui koer nugist haugub.Samas peaks koeraomanik mõtlema missugune jaht talle omale meeldib.Minul on lemmikuks olnud ikka nugisejaht.Sest kunagi ei tea kuidas see lõppeda võib.Koer leiab nugise,aga kuusik on nii tihe,et mina ei näe või viivad jäljed kellegi elamisse jne.
Tähtsustan seda aega mis saan koeraga metsas olla.Aga selles olen kindel,et kõik koerad ei ole võimelised nugisele töötama.Kaks isast omalgi kes otsivad ainult suuri loomi ja nende puudumisel täielik vaikus.
Aga kas keegi on mõelnud kui palju kährikuid laikadega metsast kõrvaldatakse?Kui kuulata mehi,siis numbrid on meeletud. (b)
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ax1600 »

[quote="kult"]Teema kipub keerama vägisi sinna: "mina ja minu koer kõige,kõige" Huvitav,et need kelle koeri siin teised (mitte peremehed) on kiitnud on põhiliselt vait nagu kuldid rukkis,ei tea miks küll? :M Kas asi on selles,et "minu"koer polegi see kõige,kõige,v on asi omavahelistes suhetes.Kui omal tünnid üle ajavad,võibolla läheks vahelduseks ka sõpradega koos jahile? Ilves on ka käpaline,kas ei tekita ka kadedust? Oma jutuga tüürin ma sinna,et head koerad ja jahimehed kipuvad ikka need olema,keda kaaslased (ka)kiidavad,mitte..... :V[/quot

OK!

Parimaks kiidab "Kaaslane" koera kui just temale selle looma peale ajas. Järgmine kord aga hoopistükis tema eest teisele mehele peale ajas. :D Arva ära millal siis see "Kaaslane" kiitis ja millal ebatsensuursete sõnadega sajatas.
"Kaaslane"- eks otsige mis tüüpide alla need käivad.
Jama kui seltskonnas juhtub selliseid mehi olema. Nähtud nii mõningaidki alustavaid koeramehi, kes kahjuks asja pooleli jätnud selliste kaaslaste pärast. Seega vaidleks vastu väitele, et õigeid koeri kiidavad-laidavad ainult "Kaaslased". Ärgu nüüd mõni end liiga puudutatuna tundku :D
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Tavaliselt laidavad koeri need,kes ise jahis käivad väga vähe...käib üle-ühe nv põdrajahis ja seajahis veel pikemate vahedega(kui üldse).Ning kui koer just sellel päeval ei "teeninda"(põhjuseid võib olla erinevaid) ,kui see kütt :lol: jahis on ,siis on see koer kohe automaatselt s*tt ja tööd ei tee.Käiks ta ise rohkem jahis,siis ta näeks mida see "s*tt" koer tegelikult metsas teeb ja miks teised teda kiidavad :) (b)
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Mulle meenub selline juhtum kui koer seajahis põdra leidis ja kuidagi järele ei jätnud.Paar siga oli ka tükis sees,aga sinna nad jäid.Üks ätt kes eelmisel päeval kutsika eest kaks siga lasi seletas koerale,et täna sa küll tööd ei teinud.Milles koer süüdi oli,et keegi ei öelnud põtrade olemasolust enne sõnagi ja keegi lasta ei julgenud? :D
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Ax1600 »

TRG olemuselt õieti need kaaslased lahti seletas.
Jahimehed ja -naised kes te jahis osalete ärge hurjutage kui alustavad koerajahimehed natuke kiitlevad. Pigem on see kinnituse otsimine, et koera kasvatamise suund on õige. Pole vaja hakata maha tegema, kui ei saa korraga hakkama. Terve seltskond peaks ikka hea nõu ja jõuga koera kasvatamisel toeks olema. Siis on tulevikus edukas jaht läbi kutsa garanteeritud. Vanemad koeramehed ei kipu arvamust avaldama kuna neil juba paks nahk peal ja suht suva mida nii mõnigi "kaaslane " arvab. :D
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Ka mina ühinen arvamusega, et nooruke :D TRG sõnastas mõnede tõelise olemuse paremini (y) , kui mingi kõrgelt tasustatav psühholoog/konsultant kellegi maksumaksja raha kulutaja koosseisus :twisted: võimeline on
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Ja number 1 mees kes peab noort koerameest vajadusel õpetama on selle koera kasvataja!
Ja kasvatajale oleks ka viisakas anda tagasisidet kuidas koer töötab.Ja kui kasvataja ei taha või ei oska õpetusi jagada on ta valinud vale tegevuse. :D
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas gunnar »

Teil mingi koerameeste tugigrupp siin ? :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas andrus »

laikameeste tahtsid sa ikka küsida :D
jahismurf
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas andrus »

Ma arvan,et kõlbab siia teemasse kah.

Küsimus selline,et kuidas laikasid sotsialiseerida?
Tahtsime 2 koeraga jahti teha üks 5a läänekas ja teine 6a venelane mõlemad isased ja ennem kokku saanud pole.Võtsime koerad autodes välja läks ja sihukeseks lärmiks nagu kaks marutõbist oleks üksteist näinud.Hoidsime 10m distantsi ja üritasime rahustada tükk aega aga ei midagi.Ei julgenudki koos metsa lasta äkki tapavad üksteist maha.
On ennemgi koerad rihma otsas plärisenud ja kangust näidanud aga üks on ikka lõpuks rahunenud või näidanud rahunemise märke.Siis metsa lastes pole küll probleeme olnud aga need sellid olid küll ikka suht "verised".

Annate ehk nõu kuidas võiks proovida või ei tasu üldse jantida kui nii tigedad on?
jahismurf
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas sax »

juhus oli 2 venelasega keda ei saanudki leppima, viidi mõlemal korral üks süles koju.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Koeri muidugi igasuguseid aga normaalne koer kannatab võõra välja.Kõige ülbemad ongi paelaotsas.Proovige koerad väikese vahega autodest välja lasta,nii et teineteist näeksid.Ma eeldan,et nad peremeest ikka kuulavad.Keelake algul teineteisele läheneda ,samas aga minge kohe metsa.Kui kohe otsimiseks läheb,unustatakse jõukatsumised ära.Metsas võivad peremehed varsti koos käia,siis käivad koerad kontrollimas ja vajadusel saab jälle keelata.Ei soovita algul seisma jääda kui koertel tegevust pole,siis võivad ka kokku minna.Aga peaksid teineteisega harjuma küllalt ruttu.Mingil juhul kolmandat koera mitte kaasa võtta,siis on riid kohe kindlustatud.
Ja kui juhtuvadki minema,siis teineteist maha ikka ei murra,üks annab enne alla agahaiget võivad saad küll tublisti.Siis peavad omanikud julged olema jakaklejad jõuga lahutama.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Raske juhtum,sest tegu ei ole noorte koertega.Kas üksiktõõd teevad?Võivad üksteist tõsiselt vigastada! :M
Vasta