Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

tony kirjutas:Samas kui ma keelan naabrimehel oma naist põrutada, kas siis ma ise ka ei tohi? Või pean mingid piirangud seadma :lol:
Kui Sa keelad naabrimehel seda teha, ongi piirangud seatud. Sina ise- kuidas naisega kokkuleppele saad ja powerit jätkub :lol:
Grumpy old man
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Uluk, erineval naisest , kuulub riigile, mitte maaomanikule. Ehk hetkel ( kuniks burkasid veel liiga vähe liigub) ei tohi igat naist, kes kellegi eramaale kogemata eksis, kohe panema hakata.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Uluk, erineval naisest , kuulub riigile, mitte maaomanikule. Ehk hetkel ( kuniks burkasid veel liiga vähe liigub) ei tohi igat naist, kes kellegi eramaale kogemata eksis, kohe panema hakata.


Toon siis uue näite: Kui keelan võõral liikuda oma õuemaal või majas? Siin pole nagu riigi omandis midagi?
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Jõe/järve/ mere kalda riba võib sulle kuuluda küll, aga liikumist seal sa keelata ei saa! :P
Majas võid keelata isegi hiirtel liikuda/ sahistada.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

Mulle tundub, et mõiste "omand" on üsna selge, kui on tegemist riigi omandiga. Kui eraisik või ettevõte soetab maa, siis maamaksu kohustus, sundvõõrandamise õigus ja eks neid asju ole veelgi, jätavad pigem arusaama, et tegemist ei ole mitte omandi vaid kasutusõigusega.. Mingi x perioodi jooksul makstakse riigile selle nn eraomandis oleva maa eest soetamismaksumus maamaksu näol uuesti ja uuesti kinni....
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Huvitav kas edaspidi pole metsseajahil enam kohustuslik ka laskekatse?
Kõike seda paska lugedes tuleb ikka tahtmine küll öelda ,et laske oma sead ja k....pige oma sandid ,õige mul vaja....!
Huvitav kas keegi kujutab jahimehi skafandrites metsas surnud sigu otsimas ,skafander muidugi tuleks spets ruumi metsaserval jätta.Ja kuidas küll on ära unustatud jahimeeste perede ja suhtlusrinkonna desinfitseerimine? Et saadame aga inimeeste hordid metsa katku otsima ,et see siis üle kogu maa ikka korralikult laiali kantud saaks! Ajal kui keegi ei tea täpselt milline on nakkuse laialikandmise ahel ,siis ometi teatakse et kõige tähtsam suund võitluses katkuga on jahindus. Keeg pärtel ja veel keegi direktor kinnitavad ju ,et nende masinad /inimesed katku ei levita ja kui niiiiii targad inimesed juba ütlevad siis pole muud ,kui .....metsa sigu tapma :M
Ühe muudatusena võiks veel sisse viia näiteks jahimeestel kärbsepiitsa kohustuse ,et nagu viirust näed lööd piitsaga kohe kuradi maha! :P
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

Ahto Kattai kirjutas: Huvitav kas keegi kujutab jahimehi skafandrites metsas surnud sigu otsimas ,skafander muidugi tuleks spets ruumi metsaserval jätta.Ja kuidas küll on ära unustatud jahimeeste perede ja suhtlusrinkonna desinfitseerimine? Et saadame aga inimeeste hordid metsa katku otsima ,et see siis üle kogu maa ikka korralikult laiali kantud saaks! Ajal kui keegi ei tea täpselt milline on nakkuse laialikandmise ahel ,siis ometi teatakse et kõige tähtsam suund võitluses katkuga on jahindus. Keeg pärtel ja veel keegi direktor kinnitavad ju ,et nende masinad /inimesed katku ei levita ja kui niiiiii targad inimesed juba ütlevad siis pole muud ,kui .....metsa sigu tapma :M

Ülalpool juba mitmes postituses ka mainitud, et jahimehed mähime desolahusesse ja topime skafandrisse, kuid marjulised/seenelised jalutavad vabalt metsades ringi - täna Elva taga, homme Võru taga, ülehomme Paides. Oleks riik tõeliselt katku pidurdada tahtnud, oleks ka see "rinne" kinni keeratud.

Siin ma näiteks kahe jahikaaslasega leitud korjust matma minnes:

Pilt
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tony »

Välek kirjutas:Mulle tundub, et mõiste "omand" on üsna selge, kui on tegemist riigi omandiga. Kui eraisik või ettevõte soetab maa, siis maamaksu kohustus, sundvõõrandamise õigus ja eks neid asju ole veelgi, jätavad pigem arusaama, et tegemist ei ole mitte omandi vaid kasutusõigusega.. Mingi x perioodi jooksul makstakse riigile selle nn eraomandis oleva maa eest soetamismaksumus maamaksu näol uuesti ja uuesti kinni....


Vot selleni ma välja jõuda tahtsingi, kusjuures riik on omale ka nime välja mõelnud, selleks on VALITSEJA. Tekib küsimus kes **** mina siis veel olen?

To Jyri: kallasraja kasutamise eeskirja tunnen ma väga hästi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Jõe/järve/ mere kalda riba võib sulle kuuluda küll, aga liikumist seal sa keelata ei saa! :P

Sa võid ju nii seadusest välja lugeda :lol: reaalsus on aga teine :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

tony kirjutas: Tekib küsimus kes **** mina siis veel olen?.

Eks me vist ühed **** olemegi nende arvates.
Grumpy old man
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tony »

Beretta kirjutas:
tony kirjutas: Tekib küsimus kes **** mina siis veel olen?.

Eks me vist ühed **** olemegi nende arvates.


:lol:
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Sa Aivar00 ära provotseeri mind vana plaati mängima jälle.
Paar viimast ööd käisin erinevate meestega erinevates kohtades( maakondades) sigu põldudes kimbutamas.
Kõik räägivad kui ühest suust, et selle pakutava analüüside protseduuriga jäetakse load lihtsalt sulgemata, kütitud sead tassitakse kodudesse külmikutesse ja isetehtud vorstiks/ konserviks ehk formaalselt ja reaalselt ( pole suurema kogusega kui kodu külmikutesse mahub midagi teha) jääb need 30 000 siga laskmata.
Nagu ka katku tõttu paljud jahimehed lihtsalt ei teavitanud kedagi leitud surnud sigadest.
Et neil see aju/koera jaht kinni ei pandaks. Vähemalt jutud sellised käisid. Nüüd paistab et meite broilerid astuvad samale rehale järjekordselt.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sooviku »

Täna on muuseas Pärtlipäev :wink: ja puht juhuslikult oli püha Bartolomeuse sümboliks nülgimisnuga.Ja eilne öö oli Pärtliöö,kus 16.saj.hugenotte notiti.Lihtsalt mainin 8)
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas unt »

Väheke teistsugust loogikat sellesse "tapakõikmaha" eufooriasse
http://arvamus.postimees.ee/3297603/lug ... -koik-sead
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Reinz
Postitusi: 134
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:58 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Reinz »

http://www.ejs.ee/keskkonnaameti-kommen ... ise-kohta/

Kus kuramuse kohast me need sead välja võtame, kui meil vaevalt 15 siga on jäänud jahimaale. Ega naabritelgi suurt rohkem enam pole :M Viljandimaa ja 1600 siis Seda oleks saanud heal juhul siis kätte, kui eelmisel aastal meil katk alles aluses oli.
https://reinufoto.wordpress.com/
Vasta