Kobras..!!!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kuradi koprad meil siis elavad. ikka veel ei mingit tegevust. Ei ojal ega jõel.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Meil küll elu käib, tegutsemisjälgi võsa täis.Tegin täna nati luuret pesa ligidal ja metsas veel veidi lund ka,et oli jälge näha.Kui nüüd sooja õhtu teeb siis lähen jaole.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

jorr kirjutas:Meil küll elu käib, tegutsemisjälgi võsa täis.Tegin täna nati luuret pesa ligidal ja metsas veel veidi lund ka,et oli jälge näha.Kui nüüd sooja õhtu teeb siis lähen jaole.
Ise nägin ka tegutsemis jälgi metsa ääres, aga jah Jorr, terve järgmine nädal pidi soe olema mingi +12 isegi.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Postitus Postitas valdo »

Laupäeval õnnestus üks kobras siis ära kutsuda... Liikumine on suht intensiivne juba.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Jah, mõnes kohas pole elumärke näha, teistes olen iga õhtu kobrast näind. Eile õhtu hakkas külmetama, esimese lasin kui veel jääkirmet polnud tekkinud, paarkümmend minutit hiljem tuli teine ja juba lõi peaga jääst auke läbi ... tegi pika ujumissoolo vahelduvate sukeldumiste ja pinnaletõusudega ja lõpuks ronis pesa peale maiustama ...aamen! Hommikul polnud kolmes kohas mingit märki, et oleks vastu hommikut jääd lõhutud, ju vist on külm ja tuleb välja ainult õhtul, kui päevake on natu sooja andnud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kolasin siis täna mööda oja kallast ringi, et vaadata kas koprad ikka ei tegutse veel ja avastasin järsku enda ees väikes roti suurust elukat ringi ujumas. Kui mind märkas sukeldus ja kadus. varstiks oli aga teisel pool kallast ja kiirustas kalda ääre alla. Istusin maha ja jäin ootama, et ehk tuleb tagasi. Ja tuligi. Tuli kaldale, minust ehk 4-5 meetrit. Istus maha ja hakkas oma väikeste esikäppadega nägu siluma ja puhastama. Ja no jumala kopra nägu peas. Aga kui võtta, et kopra jooksuaeg on jaanuar-veebruar ja tiinus kestab nii 3,5 kuud, siis kuidagi vara võitu vist :?: Või on soe sügis vingerpussi mänginud?
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

ulukid

Postitus Postitas Kallekke »

Ega sa äkki piisamiga segi teist ajanud-saba nägid?
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui väike see väike on?
Ondatra ei võinud olla?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Ondatraga sarnane on küll. Suurus siis nii 15cm pikk. Kalda peal üritasin saba täpsemalt vaadata, aga mudase kalda peal ei paistnud väga hästi välja. Aga tundus ikkagi selline lapik olema, mitte kitsas.
Ondatraid seal ise kohanud ei ole. Jupats tegutses seal, kus olid esimesed kopra tegutsemise jäljed, mis ma see kevad leidnud olen. Ja kui võtta, et ondatra toitub pilliroost, kõrkjatest, kuppudest jne, siis seda seal ei leidu põhimõtteliselt üldse.
Oli mis ta oli, igatahes päris huvitav oli teda jälgida.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

15 cm on isegi ondatra jaoks vähevõitu, mügri? Mis karva ta oli, pruun või must (hallikas)?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Selline tumepruun.
Vesiroti nägu ta ei olnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise ujuvaid koprapoegi ikka näinud, kui hakkavad pesast välja käima, aga ikka jupi maad pikemad olnud, kui 15cm. :M
Ega muud, kui fotokas kaasa ja tagasi. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Tundub ontatrapoeg olevat aga minu teada sööb ondatra ka jõekarpe.Olen neid leidnud ondatra söögipaigast lausa hunnikus.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Tulin just kobrast vaatamast ja loom liigub usinasti(nagu Feen ütleb).Hakas liikuma kella kolmveerand seitsme paiku ja kahe tunniga nägin vist 5-6 looma.Kelts on veel sulamata ja kraavid ka poollahti ning mõnes kohas veel tugev jää.Aga kobras tegutseb.
noorus on ilus aeg
suur koer
Postitusi: 6
Liitunud: E Jaan 15, 2007 4:01 pm

Postitus Postitas suur koer »

Ega loom loll ole ,olen käinud kopraid passimas mitu korda.Täna peale tööd sõitsin kodu lähedal ühe järve äärest mööda ja mida ma näen tema istub kalda peal ega teinud autost väljagi.Mõte kohe oli kodu püssi järgi ja tagasi ,aga mida enam polnud oli kobras.Hiljem tuli välja küll ,kuid oli juba liiga pime.See oli poole seitsme paiku ja paistab ,et loom liigub.Sellest tuleb järeldada ilma püssita ära metsa mine.
Vasta