WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Re: ..tikka -3

Postitus Postitas bambino »

bighornet kirjutas:
bambino kirjutas:üks asi, millele tasub tähelepanu pöörata, on varuosade saadavus ja kiirus. On suur vahe, kas vajalikku juppi hakatakse Soomest või Usast/Jaapanist tarnima...


Kas jutt käib ikka "peugeotist" :? , et varuosade juppidest räägite. Ehk on nii, et jagaks siis keegi kaa nende varujuppide vajaduse põhjustest miskit? Mis siis juhtus :?: Kas ülelaadimine või?


Juhtub ka paremates peredes, endal küll kogemus puudub õnneks aga kunagi ei või teada. Viimastel aastatel on Sakol probleeme isegi TRG-dega olnud. Lisaks siis garantiiremondile võib alati huvi tekkida tehase lisavarustuse järgi.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: ..tikka -3

Postitus Postitas gunnar »

bambino kirjutas:
bighornet kirjutas:
bambino kirjutas:üks asi, millele tasub tähelepanu pöörata, on varuosade saadavus ja kiirus. On suur vahe, kas vajalikku juppi hakatakse Soomest või Usast/Jaapanist tarnima...


Kas jutt käib ikka "peugeotist" :? , et varuosade juppidest räägite. Ehk on nii, et jagaks siis keegi kaa nende varujuppide vajaduse põhjustest miskit? Mis siis juhtus :?: Kas ülelaadimine või?


Juhtub ka paremates peredes, endal küll kogemus puudub õnneks aga kunagi ei või teada. Viimastel aastatel on Sakol probleeme isegi TRG-dega olnud. Lisaks siis garantiiremondile võib alati huvi tekkida tehase lisavarustuse järgi.


Fakt on see et kui sa tahad midagi ruttu saada pole vahet kus toodetud, ise pead üle lahe järgi käima siis. Isegi nii elementaarne asi kui Sako Optilock jalgade kruvikomplekti kohta arvate meie kauanduses et vast kuu jooksul saad. Õnneks aitas Peeter kes ka siin foorumis sõna võtab, olukorra pisut kiiremini lahendada.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

vanguard vers tikka

Postitus Postitas bighornet »

Olgu nende optikate või nenede jalgadega kuidas on, aga ma küsin veelkord visa jonnakusega nagu juba eelnevalt: MIS SEL VANGUARDIL KELLELGI JUHTUNUD ON :?:

Ma ei küsi Tikka kohta. Kui see oli öeldud suusoojaks, siis nii öelgegi, et mõte oli muus. Selline inf peaks olema ikka tõsine inf.
Siinmeeste tarbijapraktika on Vanguardidega enamusel küll üsna õbluke ja kui keski miskit kommenteerib sellises riskantses teemas, siis sõna olgu ikka asja eest, mitte a`la "vot vaat kui vanaisa mul ikka paugu pani, siis naabri Sass pani uisuga kohe Gotlandi poole minema - uut toru tooma, tal suveks luisud käiad niikuinii otsas ".
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

jutt käis win 308 st. relv on ostetud... proovileht oli kaasas ja tabamused olid head, iseasi kas neid uskuda saab.
käisin relvast laskmas 150m pealt. esimeste laskude põhjal võib öelda et relv lasi päris hästi. proovilehel oli küll tihedus parem kuid 100jardi on vist mingi ~92 m. kolm lasku mahtusid ära 3cm-sesse ringi.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

ei ma ei tea kedagi, kellel Weatherbyga midagi olnud oleks. Aga jah, asja mõte oli lihtsalt teoreetiline võimalus, et mis saab siis kui juhtub ühe või teisega. Ühel sõbral läks katki Winchesteri pumppüssi üks vidin, mis tuli USAst 4 kuud. Teisel tuttaval on vaja olnud vahetada CZ püstoli detaile, mille Tšehhist saab 2 nädalaga. Ma ei väida, et Euroopa relvad paremad oleks või midagi, lihtsalt tahan tähelepanu juhtida teoreetilisele olukorrale. Ja eriti mäda on, kui relv tuleb tehasesse saata.

Aga teemasse püsima jäädes arvan, et mine poodi või otsi keegi kellelgi see relv on ja proovi kuidas meeldib. Kuna täpsuses ja kvaliteedis jne on vahed tõenäoliselt väga väikesed, siis tasub see võtta, mida kõhutunne soovitab.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

kas on võimalik WEATHERBY le tellida suudme kompensaatorit?? mis oleks selle hind? kus seda paigaldad? kui suur võiks olla selle kasutegur?


on kellelgi kogemusi sarnaste asjadega ?
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

http://www.weatherby.com/products/access_desc.asp?prd=Accessories&prd_sub_type=11&prd_id=268

Kogemus tikka suudmepiduriga, pauk palju kõvem, tolmu lendab ja tagasilöök väiksem. Samas kui ainult tiirus laseks, siis eelistaks summutit.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

kui ma olen ostnud endale suudmekompe juba ära ja mul on tagasilöök väiksem olen ma rahul... samas kui lähen tiir peaks summuti sobima suudmekompe asemele ... ehk jahis üks tiirus teine. loodame et aja jooksul seadus muutub ja saab jahis ka hakata summutiga käima.


kuid ootakse veel vastuseid ...
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Kuna endal seisab ka uue vintrelva valik ees, siis piilun juba aktiivselt mõnda aega Eesti relvapoodide lettidele. Internetist leidsin aga pealkirjaga ühilduva võrdluse - nimelt Deerhunter teab, et W. Vanguard on parem kui Tikka T3. Siinkohal lubage tsiteerida Deerhunteri kodulehte - "II.WEATHERBY Vanguard - parem kui TIKKA T3 hinna eest saad rohkem". Siinset teemaarendust lugedes ei ole selgelt välja toodud tõika, et ühte võiks mingite kindlate faktorite poolest teisele eelistada. Kas Deerhunter võiks teada midagi, mida siinsed lugupeetud lugejad ei ole tähele pannud või mille poolest siis Vanguard parem on.

Endale on piilumise käigus just silma jäänud Tikka T3 ja siis Vanguard - kuna lasta ei ole veel kummastki saanud, ei oska omaduste kohta midagi öelda - kuigi väga tahaks teada, kumba relva kummale eelistada!? Hinnaklass kipub ka neil samasse vahemikku jäävat (plastlaega T3 siis).

Kas meie hulgas võiks olla keegi, kes omab mõlemat tulirelva ja oskaks neid võrrelda?


Toimetus: Kena ülevaate olin jätnud kahe silma vahele, mille on postitanud hr bighornet http://www.chuckhawks.com/rugged_vs_refined.htm.
Sealt saab 90% vajalikust infost. 10% on aga kellegi isiklik kogemus, mida siinkohal lahkesti võiks jagada.

Selle informatiivse lingi valguses tundub Deerhunteri väide, et Vanguard on parem kui Tikka, veel rohkem naiivne. Poe koduleht peaks ikka tegelikult jagama õiget, erapooletut ja klienti mitte eksitavat infot enda poolt müüdavate toodete kohta.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Postitus Postitas fooniks »

eelmisel nädalal lasketiirus olles vaatas minu Vanguardi üks jahimees kes ise omab tikka t3. tema arvas et Vanguard on parem, kuna laad on kõrgem ja kaba lühem... tänu sellele olevat sihtimine tunduvalt kergem, ning relv istub paremini õlga.

sellised olid ühe inimese mõtted samas tema oli oma tikkat kasutanud juba aastaid. samas eks see oleneb ikka inimesest kellele milline ja muide deerhunter väitis et Vanguardil on tõmmatud raud (ise ei tea mida see tähendab) kuid see pidi oluliselt lasketulemusi parandama. kui keegi oskab seletada mida selle all mõelda siis oleks tore lugeda.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Ma arvan, et selle hinnaklassi relvadel on raudade täpsuse vahe suhteliselt väike. Pigem loeb, kuidas kogu kompott (raud, kaba, lukukoja kinnitus kaba külge, luku kvaliteet jne) koos töötab.
Väike inglisekeelne ülevaade vintraudade valmistamisest: http://en.wikipedia.org/wiki/Rifling
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Olen mitme Weatherby-ga lasknud, jätsid hea mulje. Eriti hämmastav on puitlaadiga Vanguardi täpsus! Samas Anti Järvelaid kes on palju Tikka T3-sid sisse lasknud peab seda täiesti rahuldavaks relvaks. Järelikult tuleks teha valik sobivuse järgi, kumb paremini "ette istub" ja "kätte sobib"!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Kuidas on lood Vanguardi sünteetilise laadiga? Raud on sinna sisse sulatatud väga tugevasti, kas see võiks mõjutada ka lasketäpsust? On kellelgi Vanguardi sünteetikaga kogemust?
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Seda, et, ämm... noh..... kuidas ''raud sisse sulatatud''?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks ta aeti ääsi peal punaseks ja siis pistetigi plastmassikäraka sisse sulama. Peale sisse sulatamist lihviti plastikukärakast kaba moodi asi. Siis müüdi Eesti vereimejast relvakaupmehele maha, kes omakorda müüs kohalikule jahimehele vere ja higiga teenitud raha eest maha. Nii lihtne see relvatööstus ongi :lol: :lol: :lol:
PS Ärge kohe peksa tehke ma parem laulan... :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Vasta