K: Kas vene päritolu siledaraudsele saab kusagilt varuosi?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

K: Kas vene päritolu siledaraudsele saab kusagilt varuosi?

Postitus Postitas Veix »

Kas on võimalik saada kusagilt osi 12 kal. horisonaalraudadega siledale?
Vajadus oleks vinnastusmehhanismi järele, mis toimib ka kestade väljaviskajana pesast ja kogu see kraam asub laesääre sees.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ära sa jumalapärast avalda, mis marki relvaga tegu on! Muidu mõni äkki avitabki. Kui sa mudelit ei tea (pole relvaloa peal kirjas), siis anna vähemalt mõni vihje tootmisaja ja võimaliku tehase kohta.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Postitus Postitas Veix »

mosse kirjutas:Ära sa jumalapärast avalda, mis marki relvaga tegu on! Muidu mõni äkki avitabki. Kui sa mudelit ei tea (pole relvaloa peal kirjas), siis anna vähemalt mõni vihje tootmisaja ja võimaliku tehase kohta.


Leidsin relvalt markeeringu DO700AT, midagi rohkemat nagu ei suuda leida kusagilt ja kuna pole spetsialist relva markide tundmises ja osas, et suudaks peale vaadates marki öelda.
Püüdsin ka netist leida sarnast relva näidiseks, aga ei leidnud. Tootmisaastat ei oska öelda, kuna jällegi märget pole relval.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

vene püs

Postitus Postitas Olavi Kool »

kui on vene päritolu relv siis on suure tõenäosusega tegemist IZ-58-M püssiga. Üks vähestest horisontaalraudadega püssidest millele venelased väljaviskajad sisse ehitasid. Sellist mudelit tehti ekspordiks ja on siiani väga head aga ilma väljanägemiseta relvad ja rauad olid sellel mudelil kroomitud. Pane pildid raua all olevate märkidega üles ja siis saab juba lähemalt hinnata
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Postitus Postitas Veix »

Tegin siis toru alt pildi, keegi targem võiks mulle seletada nende märkide tähendused.

Ette tänades, Veiko
http://www.hot.ee/ve1x//IMG_1796.jpg
Viimati muutis Veix, R Veebr 15, 2008 2:38 pm, muudetud 4 korda kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Vanas Jahimehe Käsiraamatus on igasuguste relval olevate märkide seletused, kui ma õieti mäletan. Ehk leiad sealt midagi.
Kas sul on seda pilti arvutis töödeldud? üks koht justkui oleks.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Postitus Postitas Veix »

rajaleidja kirjutas:Vanas Jahimehe Käsiraamatus on igasuguste relval olevate märkide seletused, kui ma õieti mäletan. Ehk leiad sealt midagi.
Kas sul on seda pilti arvutis töödeldud? üks koht justkui oleks.


Täiesti õige, sest relva number pole oluline, antud hetkel.
Kahjuks pole mul sellist kirjandust ja internet pole kah abiks.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Mosse juba ütles Sulle, et vastus on relvaloa peal kirjas.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Relva loa peal ka loomulikult kirjas. Aga kui relvaluba selle relva kohta ei ole, siis muidugi teine asi :lol:
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Postitus Postitas Veix »

rajaleidja kirjutas:Relva loa peal ka loomulikult kirjas. Aga kui relvaluba selle relva kohta ei ole, siis muidugi teine asi :lol:


Taibukas :D , kuna antud relv pole minu valduses veel ja on defektiga, tekkis mõte, et uurin ennem, kas saab vajalikud detailid kusagilt ja relva korda nagu vaja ning kas on mõtet seda relva osta. Muidu näeb relv välja nagu uus, rauad väga korralikud ja pära praktiliselt kulumata, ühesõnaga oli mõte see relv endale jahirelvaks registeerida.
Antud hetkel on mu huvi veel suurem, kuna väidetakse, et seda sorti relvi on vähe kasutuses.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Beretta kirjutas:Mosse juba ütles Sulle, et vastus on relvaloa peal kirjas.

mitte alati, mul oli kirjas nii "kaheraudne Tuula 16 kal"
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

honkomees kirjutas:
Beretta kirjutas:Mosse juba ütles Sulle, et vastus on relvaloa peal kirjas.

mitte alati, mul oli kirjas nii "kaheraudne Tuula 16 kal"


Õige!

Minul sileraudsel näiteks on margi kohapeal kirjas IŽ. Ei ütle just palju!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

märkide seletusest:H (rombi sees)- katsetamine tugevdatud laenguga,
do 700 at lubatud gaasirõhk padrunipesas. üleval parem märk võiks tähendada lasketiheduse katset kuid ei ole kindel.
üleval vasakul ei saa aru märgist(kui see on k siis tähendab tehnilise kontrolli märki). Pmt arvan et tegemist IŽEVSKI mehaanikatehase toodanguga.
duo on parem
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Postitus Postitas Veix »

Et siis asja tuumani tagasi jõudes, kust või kellelt võiks küsida ja uurida nende osade saadavust, kui on üldse võimalik saada relvale osi, millega saaks defektsed või mittetoimivad osad asendada?
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Kevadel tuleb Kurtnas vanavara laat sealt võib vaadata, kuigi viimasl ajal on see nis" kitsaks jäänud
Vasta