sõiduk

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... vene ime Luazi, millisele olin teinud kap. remondi.
Tollega sai aga isegi osaliselt rabas sõita kuna oli väga kerge ja oli hea põtru välja vedada.
jajah, sellest paremate maastikuomadustega pilli pole mina näinud, aga kõik muu alates lagunemisest lõpetades soojuse jm sõidumugavustega on ikka :VS
Aga meil on väga paljudel eraldi autod jahiks, nt lääne maastur (mõni Pajero, LC või kastikas) igapäevasõiduks ja Niva või vanem, mõnikord ka offrouderite käest ostetud, läänekas jahiautoks, ikka koos ülevaatuste jms
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Pauli »

Peab vist minema Karukilleri käest Nivaga sõitmist õppima. Minu Niivotska (tegelikult küll VIS ehk kastiga Niva) töötab viimased päevad ainult hübriidveoga: bensumootor toodab elektrimootorile toidet (loe: pidev vintsimine). Ja Tartu kandis on lund ju vähe!
Ja mootorsaaniga sissejäämises pole ka midagi keerulist, tuleb sõitmiseks ainult piisavalt tihe võsa valida - esiots põõsas kinni, lint loobib alt lume välja ja seal sa istudki. Hooga läheks küll läbi, aga teinekord peidab ennast peene võsa keskel mõni jämedam puu :VS . Muidugi ei vaidle vastu, et oskajal sihukesi olukordi harvem ja neist pääsemine hõlpsam.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mõne aasta ka niivaga toimetand ja mõne Navaraga...
Niiva kõikse suurem mure on paksu lumega jõu puudus. Ei tule jõust puudu suvisel ajal ja poriga jne. Lumes on aga hing kinni.
Kui 3 meest sees istub, ja poolde säärde lumi olen saanud parima liikumise- vahekast lukku-aeglusti sisse-põhjagaas. Ja jummala eest ära gaasi järgi anna, siis kööga ja asi lõppeb uue hoovõtuga. :D
Navaral D22 sarnastes tingimustes võiks vahel ca tonn käruga sabas olla.
Samas oma hinna eest on niivat rohkem kui küll. Kes soovib team kus müüakse väga heas korras pilli. :wink:
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas smtasku »

karukiller kirjutas:Need lääne masinad on linnas sõitmiseks ja ei kõlba kuhugi! (kui sa just hummerit ei osta :D)
:D

Hummer ei ole mingi imeriist. Olen sõitnud paljude militaarmasinatega, Mercedes G300 džiibid "omasid" Hummeri pikalt ära. Seda nii sitaste, olematute teede ja mägistes oludes.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Pauli »

Jõupuudus on Nival jah igavene häda. Talvel pöördub Niva vastu ka tema kerge kaal, mis suvel müstilise (nii väikese ja nõrga auto kohta) läbivuse annab - jääb lihtsalt hange otsa lösutama kui Navara, länku ja teised suured masinad ennast jõuga läbi suruvad. VIS muidugi ka kehvema läbivusega kui tavaline Niva - esiteks pikapi kaalujaotus jätab tagaotsa pidamiseta (siin aitab muidugi 3-4 kotti vilja või surnud siga) ja teiseks on venelased mingis meeltesegaduse hoos talle "null-seitsme" kiired maanteülekanded installinud (mis nullib täielikult 1,7 l pritsemootori eelised).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas vidrik »

aivar00 kirjutas:Muideks targad- Hummer on meie oludes üks kehvema läbivusega maastureid kuna oma liigraske kaalu pärast lihtsalt upub esimeses mudamülkas ära.
Ei ole mina trehvanud nägema ühtegi maasturit, milline edasi liigub, kui tal kasvõi üks ratas vaevu maapinda puudutab. Su autol võivad olla sildadel ka lukud peal aga kui endal pea on :VS siis sõidad lihtsalt ennast praeguse lumega kõhupeale kandma ja sealt päästab sind heal juhul ainult labidas või siis traktor.
Selge see, et siin pakutud Volvo on hea maastikusuutlikusega, kuid lumesaanile ta isegi kõige parema tahtmise juures vastu ei saa. Ja ka veel küsimus masina rentaablusest. Kas on mõtet osta sellise hinna eest autot, millega kõlbab sõita ainult metsas. Maksta kindlustust, istuda mutrivõti peos tihti auto all :M - arvan, et lihtsam on sealt nn. võsavahelt "kondiauruga" loom välja tõmmata. Ja ega sa ikka rabasse kah ei lähe.
Kunagi ise just sellistel kaalutlustel müüsin maha vene ime Luazi, millisele olin teinud kap. remondi.
Tollega sai aga isegi osaliselt rabas sõita kuna oli väga kerge ja oli hea põtru välja vedada.



Täiesti nõus...et sellistel masinatel nagu see volvo c303 on kulutusi.Kindlustus,küte...jne aga siin on see aga kui teised mehed jahimajas nina nokivad või kodus lund roogivad paned sa hääled masinale sisse ja lähed metsa.Ilma et peaksid muretsema...kas ma sihi pealt sisse saan, kas jään kinni või mitte,on mul võimalik sellise suure lumega kitsedele metsa alla silo vedada või mitte,kas automaatsöötja on ikka täis?Leian et jahipidamise juures ei ole need mitte vähe tähtsad küsimused.Lõpuks jõuame sinna maani kah kui saadgi midagi kätte kuhu sa selle paned kus su varustus on jne.Kondiauruga saab ainult murd osa ära teha,aga kui hakkad uurima peale jahti kas kellegil on 40 meetrit trossi,köit,labidat,kiini või midagi muud siis tihti peale tuleb välja et peale püssi ja padrunite ei ole suurt midagi.Sellised riistapuud annavad sõltumatuse ja valikuvabaduse...muidugi on sellele kõigel oma hind :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Justnimelt- igal asjal on oma hind. Seetõttu mina pidasingi mõttekamaks osta enda "jahiautole" milleks on antud hetkel Hilux alla korralikud maastikurehvid. Maanteel 90-ga kulgedes küll veidi Ikarusbussi meenutab, kuid seeeest metsas väga hea läbivusega. Ja enamus sõite ongi seotud metsaga. Vajadusel aga võtan istmekatted maha ja võin ka naisega puhaste pükstega poodi külmkapit ostma minna :lol: . Ei ole autole "lisasid" pidanud vajalikuks paigaldada. Sillalukud hakkavad poolassidele (niigi laide rehvide pärast lisakoormus) ja vintsi kasutamise vajadus väga harv. Praeguste ilmaoludega ei ole pidanud kodus nina nokkima- ikka olen metsa saanud. Ja kui asi väga nutune on, siis naabrimees lükkab teraga mulle vajaliku teelõigu lihtsalt lahti. Tollega õhtul mõni (b) , saun ja korralik notsupraad teha on endalegi meeldiv :lol:.
Mudamülgastes aga ronib Niva tõesti uskumatult hästi. Lumega kahjuks jah jääb jõudu väheks ja kerge kaalu tõttu tõstab rattad lihtsalt õhku- kastikas aga pressib läbi. Lumega on veel kastikaga väga hea sõita siis, kui kastis on mõnisada kilo raskust. Siis ei hakka kerge tagumik niipalju "vänderdama" nagu Mossegi mainis. Kastika miinuseks vast kehv manööverdusvõime kuna on pika kerega ja kerge taguots. Samas oli ka 3-e ukselise vana Vitara läbivus väga hea mudas. Lumes aga jäi lahjaks ja kergeks nagu Nivagi.
Selge see, et praegune lumi Volvole ja ka Mersu Unimogile veel ei ole takistuseks ei põllul ega ka metsas. Üks tuttav pakkus mulle ka mõned aastad tagasi analoogset Volvot. Aga ei pidanud enda vajadustele - võimalustele vastavaks sellise auto omamist. Arvan, et venelaste Gaz 66 on nende masinatega läbivuselt vast ühe pulga peal. Ja väga olulist rolli mängib kliirens.
Muidugi on alati võimalik paremat riista muretseda kui olemasolev ei rahulda.
ikka lõbusalt
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas vidrik »

http://fotoalbum.ee/photos/simonsays/sets/925621 lisasin pildi erinevast tehnikast mida metsas kasutame gaz 69 hea küll aga jääb madalks ja ei ole südant et sellist assja lõhkuda...rohkem pühapäevaks
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas aivar00 »

Pildid ja tehnika vinged küll aga miks siis mehed jala longivad :M ja autod tühjana kulgevad :lol: Sellistesse mudamülgastesse ronida- see vast ikka rohkem offroadi teema või mis :M
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas kakuke »

vidrik kirjutas: gaz 69 hea küll aga jääb madalks ja ei ole südant et sellist assja lõhkuda...rohkem pühapäevaks

Aivar00 rääkis 66´st, mis hoopis teisest puust asi.
http://www.tria-motors.ru/graph/pr/gaz/ ... 6_bort.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas Ats »

vidrik kirjutas:http://fotoalbum.ee/photos/simonsays/sets/925621 lisasin pildi erinevast tehnikast mida metsas kasutame gaz 69 hea küll aga jääb madalks ja ei ole südant et sellist assja lõhkuda...rohkem pühapäevaks


pildid head tehnika hea, aga siit edasi peaks ka mõtlema sellele, et tavaliselt tahan ma rohkem kui ühe korra kusagil sihipeal sõita ning kui nüüd porimülkaks sõita, siis ei aita see suure läbivusega masin ka enam
Pole looma, pole probleemi!
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas vidrik »

Ats kirjutas:
vidrik kirjutas:http://fotoalbum.ee/photos/simonsays/sets/925621 lisasin pildi erinevast tehnikast mida metsas kasutame gaz 69 hea küll aga jääb madalks ja ei ole südant et sellist assja lõhkuda...rohkem pühapäevaks


pildid head tehnika hea, aga siit edasi peaks ka mõtlema sellele, et tavaliselt tahan ma rohkem kui ühe korra kusagil sihipeal sõita ning kui nüüd porimülkaks sõita, siis ei aita see suure läbivusega masin ka enam



see gaz 66 jäi kahe silma vahele...teid ei pea enam eesti metsades porimülkaks sõitma sellega saab hakkama väga hästi rmk või kes iganes neid teid hooldab.Riik enam ju metsateid ega sihte korras ei hoia ja kui metsast väljavedu tehakse + 2 aastat väga vesist talve(või palju seda juba olnud on)siis ei ole enam vahet kas oled jalgsi või mitte.Meie jahimaadel käis suvel teehöövel,sõitis teed läbi ei lükanund mitte tee ääri maha(et vesi tee pealt ära saaks)vai lükkas keset teed teraga,nagu oleks oht kõhu peale kinni jääda .Nii et nüüd sõidame vannis ja sellises situatsioonis ei ole enam vahet kas on tegu sõiduautoga(millega sa nii kui nii metsateele ei keera)või tegu maasturiga,lõhub ühte moodi võib isegi väita et kitsas esiveoline või tagaveoline sõiduauto rohkem.Kogu see teede ehitus on minu arust eesti ajuvaba tee peaks ikka olema kõige kõrgemal ja siis mururiba või vähemalt nii on mind kasvatatud,aga meie riigis on teed all pool mururiba.Teed uputavad vesi ega pori kuhugi ei pääse...teed *****,autod mustad ja lauluväljaku esine on nagu kalevi ujula.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas greenhorn »

Mul jahilkäimiseks selline putukas http://fotoalbum.ee/photos/greenhorn/64350289 läbivus rahuldav, kuid tibake madal, hädasti oleks vaja vähemalt 5+ cm kõrgmaks tõsta. Tagaistmed välja visatud, siga mahub ilusti sisse. Kogu põrand kaetud kummimatiga nii et võib voolikuga seest pesta. Hea lühike, et kitsal metsasihil või praeguste lumevallide vahel ringi keerata.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: sõiduk

Postitus Postitas vidrik »

see vinge putukas päris paljudel tõsistel sõitjatel on see JRmotorsis http://www.jrmotors.ee/index.php?page=jr-motors olen näinud päris mitut tõstetud,turbodiilsi ja paljude muude lisadega.Tema kaal ja tehnika mis seal plekkide all peidus teevad temast päris arvestatava masina...kui nõrkusi nimetada siis ainuke mure on ruumipuudus ja kui hakkad teda koormama liiga suurte rehvidega siis läheb sidur ja kui siduri ära teed siis jääb mootr lahjaks jne. Ta on ideaalne masin selles konditsioonis mis ta tehasest tuli + gramm suuremad rehvid.Kui sealt edasi hakkad aretama siis võib ülalpidamine kulukaks minna (y)
karukiller
Postitusi: 35
Liitunud: K Dets 02, 2009 9:19 pm

Re: sõiduk

Postitus Postitas karukiller »

ütleme nii et kui andrus ütles et ta on 3 nivat pidanud ja need on ära lagunenud (kui ma õigesti aru saan) siis ma järeldan et siin sõltub ikkagi kõik juhist, sest mul alles esimene niva ja ma ei ütle ühtegi halba sõna!
Kõik sõltub sõidustiilist (kuidas autot hoiad jne)

eks igaüks kiidab ikka oma!

Kaldun siis teemast natuke kõrvale ja.....
Toon näite lada 110 kohta!

Mul sugulasel on olnud ca 5 aastat lada 110 ja autol pole roostetäppigi, kuigi sõidetud on tohutult!
samas tean ma ka inimest kes sõitis lada 110 3-aastat ja tal MÄDANES sõna otseses mõttes kapott küljest ära!
Mis ma tahan öelda on see et...
Kui kellegil on nt lada niva ja see on tal tõesti asendamatu auto siis , võib olla kuskil inimene kelle niva ei kõlba kuhugile (mis laguneb ja mädaneb) Kõik sama marki autod ei pruugi olla ühesugused!
Vasta