Verejäljekoerast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas kakuke »

§ 1. Jahiajad, lubatud jahipidamisviiside kasutamise ning jahikoeraga jahipidamise ajad ja tingimused
(2) Jahikoera võib kasutada lasu tulemuse selgitamiseks ning haavatud või surnud uluki otsimiseks.

Ma pakun, et ta luges seda juppi, kus tõesti pole öeldud, et mis pidi seda koera kasutada võib.
Sama moodi võiks väita, et lasin rebast ja koerad niisama juhuslikult hullavad sigadega metsas või kasutada samal ettekäändel tuld, mida ka nagu tohib teha, kui tegu haavatud ulukiga. Lasin rebast, haavasin nüüd brozektoritega otsingi teist taga mööda ilma, et ei tea kuhu ta minna võis. :M :D

§ 5. Jahipidamise muud nõuded
(1) Tasku- või otsmikulampi võib kasutada lasu tulemuse selgitamiseks ning haavatud või surnud uluki otsimiseks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas baddmann »

OT:

Kuu faas juba 0.61.

BM
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Kakuke,tänud,just seda juppi ma mõtlesin.Oli hoopis Eeskirjades,mitte Seaduses.Kui keegi mäletab eelmist jahiseadust/jahieeskirju,siis seal oli säte,et "lõastatud" koeraga uluki otsimisel.Säte jäeti välja,kuna oli raske leida keegi koeromanik,kes nõustuks lõa otsas koeraga karu paugu tulemust kontrollima minna :D
Kult!Kellelegi midagi ei taha/ei pea vajalikuks tõestada,seda enam laskmise oskust/oskamatust.Kord 2 aasta sees käin tiirus,teen 6 pauku ja paber käes(Antti Järvelaiult)Eriti kui eksamit võtavad vastu "instruktorid" nagu mina ise nüüd paberi järgi-3 tundi magad loengus ja oledki spetsialist.Paraku samasuguste "tunnistustega" on ka teistel aladel "tegijaid",kahjuks ka koerte alal.Arvasin naiivselt,et asjaga südamest tegelejad, foorumlased,on pädevad arutama,aga võta näpust-nähakse tonti isegi kirikus ja ei suudeta/taheta probleemist rääkida.Ju siis eksisin oma ootustes.Pole ka ainuke.
Andrusele-just selliselt võibki meie seaduste sätete täitmisest mööda hiilida-üks läheb ilma laskekatse sooritamiseta siga küttima(sealuba taskus,ilvese oma lahti),teine püüab koertega suvel põrsaid.Kvaliteetne seadus(ja mitte ainult) välistab 100% teisiti tõlgendamist.Mitte Eestis,kahjuks.Ja midagi ei saa sellistele "aukude kasutajatele"teha,sest seadused nii vastu võetud.Diskussiooni asemel palagan korraldatud ja siis jälle sülje pritsimine,kui asi tehtud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas andrus »

Jyri kuda sellele mehele üldse load väljastatakse kui katse tegemat?
Mis see koolitaja pädevus puutub sinu laskeoskusesse?
Ega tema pädevusest kergemini augud märklehte tule.Seadus ikka määrab millise tulemuse eest sulle paber antakse.
Mida rohkem ma su postitusi loen seda enam hakkan arvama,et selles sinu patusteregitris oled sa esikohal. :lol: :lol: :lol:
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Kakuke,tänud,just seda juppi ma mõtlesin.Oli hoopis Eeskirjades,mitte Seaduses.Kui keegi mäletab eelmist jahiseadust/jahieeskirju,siis seal oli säte,et "lõastatud" koeraga uluki otsimisel.Säte jäeti välja,kuna oli raske leida keegi koeromanik,kes nõustuks lõa otsas koeraga karu paugu tulemust kontrollima minna :D

Nii. Ja palun siiski veelkord näidata seda punkti, mis lubaks sul aastaajast sõltumata koera metsa lasta.
Jahieeskiri annab loa koera kasutada haavatud uluki otsimisel. Ja jahiseadus ütleb, et jahipidamiseks ei loeta ainult lõastatud koeraga jahimaal viibimist. Järelikult: kui sa suvel lähed oma koera oma "puhast möödalasku" kontrollima ja lased koerad lahti, on tegemist jahipidamisega, kus kasutatakse jahikoera
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Andrusele-just selliselt võibki meie seaduste sätete täitmisest mööda hiilida-üks läheb ilma laskekatse sooritamiseta siga küttima(sealuba taskus,ilvese oma lahti),teine püüab koertega suvel põrsaid.Kvaliteetne seadus(ja mitte ainult) välistab 100% teisiti tõlgendamist.Mitte Eestis,kahjuks.Ja midagi ei saa sellistele "aukude kasutajatele"teha,sest seadused nii vastu võetud.Diskussiooni asemel palagan korraldatud ja siis jälle sülje pritsimine,kui asi tehtud.



Kui sa oled laskekatse sooritanud,siis saad sa sellise paberi millel kirjas "suuruluki laskekatse tunnistus" kehtivusega 2 aastat.Vaata see annabki sulle õiguse suurulukeid küttida ( keda on Eestis 7 ).Haavlid ei puutu siin asjasse.Kui sul sellist luba taskus pole,siis jäta m.kits,hunt ja ilves rahule.Või olen ma millestki valesti aru saanud?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas gunnar »

jyri kirjutas:Andrusele-just selliselt võibki meie seaduste sätete täitmisest mööda hiilida-üks läheb ilma laskekatse sooritamiseta siga küttima(sealuba taskus,ilvese oma lahti),teine püüab koertega suvel põrsaid.Kvaliteetne seadus(ja mitte ainult) välistab 100% teisiti tõlgendamist.Mitte Eestis,kahjuks.Ja midagi ei saa sellistele "aukude kasutajatele"teha,sest seadused nii vastu võetud.Diskussiooni asemel palagan korraldatud ja siis jälle sülje pritsimine,kui asi tehtud.


§ 36. Suuruluki laskekatse tunnistus

(1) Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatse tunnistus kaasas.

Kust sa välja loed et ilma laskekatset sooritamata võib ilvest lasta ??? Lase kuuli või haavliga, aga kui tegemist on suurulukiga peab katse olema tehtud ja tunnistus taskus.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas Mart »

rajaleidja kirjutas:Kui sa mõtled nende uute tõugude all verekoeri(Hannover jne.),

Väljendasin ennast pisut ebaselgelt. Pidasin silmas lihtsalt teisi jahikoeratõuge, mida otseselt suurulukijahis ei kasutata.
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas under »

tean, et see ei ole teemas, aga kas uute seadusse ei tule sellist punkti, et pukist võib lasta tulega? Olen kuulnud, et midagi sellist v-o lisatakse. Arvan, et sellisel juhul olex nii mõnigi lasks, parema tabamisega! Ja siis olex ka haavatuid loomi ja raipeid vähe. ??????
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

under kirjutas:tean, et see ei ole teemas, aga kas uute seadusse ei tule sellist punkti, et pukist võib lasta tulega? Olen kuulnud, et midagi sellist v-o lisatakse. Arvan, et sellisel juhul olex nii mõnigi lasks, parema tabamisega! Ja siis olex ka haavatuid loomi ja raipeid vähe. ??????

ei ole jah teema.
seda teemat vist on arutatud uue jahiseaduse teema all.
antonio
Postitusi: 25
Liitunud: T Nov 10, 2009 11:25 am

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas antonio »

Jyri?
See ,et koer tormab metsas 10 minutiga 6 km on mõistetav,aga ta ei tee seal seda tööd mida sina arvad.Ta ei aja sellisel kiirusel ju verejälge.Ta teeb seda ,milleks ta on aretatud,ehk otsib õhust leitud lõhnaga ulukit.
Asjaolu,et sa lastud kulti üles ei leidnud näitab ju veelkord et laikadest ei ole selles suhtes parimat loota.
Ma küsin siis teisiti:Kas tollele kuldile suvel lasid sa verejälje peale oma laikad,või igaks juhuks nö. kui mööda lasin,ehk korjavad miskit üles.?
Minu arusaamist mööda:Kui verd maas pole ja sa koeraga metsas taidled,siis on see jaht jahikoeraga,mida suvel ei peeta.Aga kindlasti pole see haavatud uluki otsimine.

Edu
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas kakuke »

under kirjutas:tean, et see ei ole teemas, aga kas uute seadusse ei tule sellist punkti, et pukist võib lasta tulega? Olen kuulnud, et midagi sellist v-o lisatakse. Arvan, et sellisel juhul olex nii mõnigi lasks, parema tabamisega! Ja siis olex ka haavatuid loomi ja raipeid vähe. ??????

Vaata siia. Ja kui soovi, saab seal edasi rääkida sel teemal.
viewtopic.php?f=14&t=6167&start=360
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

Antonio,konkreetsele küsimusele vastan konkreetselt-ennem,kui koerad pole sõna sekka öelnud,ei julge mingit pauku möödalasuks tunnistada.See on minu printsiip,mõelge sellest mida tahate.Sul õigus-koerad lendasid ülemise löhna peale,sest verd mina ei leidnud(ja polnudki).Aga mõnedele jahimeestele ei pruugi vere puudumine veel möödalasku tähendama,sestap lasingi TKO peale.Asjaolu,et koerad tulid tagasi,näitab,et said ülesandega hästi hakkama-kinnitasid minu oletust,et lasin mööda.Jahti ma kah formaalselt ei pidanud,sest seisin põllul auto juures,püsski juba kotis.Nii et oli lasu tulemuse kontroll.Aga teiseltpoolt võib ju iga asja kallale minna ja karistada,kui ei suuda tõestada,et sa kaamel pole. :D Huvitav,kuidas see konkreetne keiss oleks lõppenud,kui "verejäljekoer" oleks möödalasu jäljele pandud-kas otsingud kestaks nädal/kaks?See oli lihtsalt näide minu suhtumisest loomadesse,ei löö käega,et mööda,ikka veendun.Aga teised võivad ju teha mida tahavad-puudulikud Eesti seadused võimaldavad hiilida mistahes sättest mööda.Kui mõistust ja kavalust jätkub,muidugi.
Rohkemat ei ütle,algab jälle ilatsemine ja kuu faasi hetkeseisu rehkendus BM poolt :D .
Tonyle-oled aru saanud valesti .Katset mittesooritanu võib tõesti "formaalselt" osaleda jahis(kui selts lubab).Väikeuluki loa alusel.Formaalselt selles mõttes,et kui tuleb kontroll,võib pääseda karistusest.Midagi muud.Ehk näitab seaduse/eeskirja "auklikust".Ajujahti põdrale võib ju kah alustada 15 Septembril,kus ühed passivad metsateel,teised hiilivad metsas.Paraku liiga lärmakalt,kogenematusest,onju? :D Nagu ka korra kirjutasin,võib lasta loata karu 100m pealt ja vormistada see "enesekaitseks" nii,et koheselt teha teine pauk rinda,alt üles lamades asendist ja 3m kauguselt karust.Pärast öelda,et see oli esimene pauk enesekaitseks ja 100m pealt oli "armupauk",kuna ei julgenud ligemale tulla.Ja jälle pääseb karistusest,sest seadused puudulikud.Pole mõtet jätkata,vaid mõnele teadmiseks-41 jahiaasta staazi juures pole KORDAGI millegi eest karistatud.Kuigi perioodiliselt üritati.
Viimati muutis jyri, K Mär 24, 2010 3:59 pm, muudetud 1 kord kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas rajaleidja »

jyri kirjutas:Jahti ma kah formaalselt ei pidanud,sest seisin põllul auto juures,püsski juba kotis.Nii et oli lasu tulemuse kontroll.Aga teiseltpoolt võib ju iga asja kallale minna ja karistada,kui ei suuda tõestada,et sa kaamel pole. :D

JÜRRRRRRRRRRRR, Sa ei saa ometi nii loll olla :VS :VS :VS
Kust otsast sa siis formaalselt jahti ei pea, kui koerad metsas mööda sea jälge ringi jooksevad?????? See, kas su püss on kotis või ei ole, ei puutu nagu üldse asjasse või mis :?: :?: :?: Krt sulle on siin juba kümme korda puust ja punaseks tehtud, mis asi on jahipidamine ja mis mitte
jyri

Re: Verejäljekoerast

Postitus Postitas jyri »

RAJALEIDJAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kust p...est ma võin teada,et ei haavanud looma,kui pole seda kontrollinudSa ei saa ometi nii loll olla Krt sulle on siin juba kümme korda puust ja punaseks tehtud, mis asi on jahipidamine ja mis mitte[/quote][/quote] :VS :VS :VS (y) (b)
Vasta